Archiv 1 - nejstarší zpravodajství

.
Vláda likviduje živnostníky kvůli 7% daňových úniků,
ale obrovských 40% daňových úniků si nevšímá

Teď je to horší než v roce 1948. Komunisti se aspoň snažili, říká sociolog

Firmy z daňových rájů získaly veřejné zakázky za 244 miliard Kč

Náklady na EET musí být o řád nižší než příjmy z ní, říká prezident Nejvyššího kontrolního úřadu ("NKÚ") - z článku cituji:
Nelegální a stínová ekonomika, kam míří například opatření zavedení elektronické evidence tržeb (EET), činí podle našich výpočtů jen 7 % z celkové mezery. Největší podíl naopak zaujímají podnikatelé, kteří úmyslně zkreslují hospodářské výsledky, především pak zvyšují náklady a tzv. optimalizují. V této oblasti jde až o 40 % z celkové daňové mezery. Do této oblasti, tedy úmyslného zkreslování hospodářských výsledků, však ministerstva zatím žádná opatření nenavrhla.

Posledních několik let klesá počet OSVČ hlavních ("podnikání na plný úvazek") a roste počet OSVČ vedlejších ("k hlavnímu zaměstnání").Uprchlický oheň zažehli Američané: Sami však žádné běžence nepřijmou. „Azylanti“ v Itálii již terorizují místní občany. Le Penová a každý s rozumem v hlavě zná recept. Ubráníme se?

Analytik Martin Koller: Je úchylné myslet si, že nás přistěhovalci milují, jsou to rasisti, kteří chtějí naše peníze a dcery. Vykřikují, že nás pobijí. Obohatí nás AIDSem. Jde o zničení nás, původních Evropanů

Konečně? Podle rakouské ministryně by EU mohla skončit. Na kvótách ...

Europoslanec Jan Keller: Jsem proti kvótám, je to jen pozvánka pro další imigranty - z článku cituji:
...tato otázka (zavedení kvót) byla vložena při hlasování do materiálu, který měl 80 stran, a byla předložena až po dvou hodinách hlasování o desítkách jiných otázek. Nepředpokládal jsem, že věc takového významu může být odbyta během dvou nebo tří vteřin. (tzn toto hlasování o zavedení kvót je možno brát jako klasický úspěšný podvod/manipulace na poslancích EP)
...zavedení kvót se může stát prvým krokem k rozbití Evropské unie.
...důvodem masové imigrace byla vojenská destabililzace zemí severní Afriky a Předního východu, za kterou nesou vinu především USA, NATO, v případě Libye pak zejména Francie a Británie.
...pokud by se dalo u nich doma žít jakž takž důstojně, určitě by neopouštěli svoje domovy...


Tajný dokument Pentagonu potvrzuje, že USA plánovaly vznik ISIL a Islámského Státu již od roku 2012 jako nástroje ke svržení Assadova režimu v Sýrii!

Jak ovládnout svět! Znalec přináší varovná slova o tom, kdo námi manipuluje


Paul Craig Roberts: Moskevská přehlídka, americká achilovka - z článku cituji:
Americký patriot a vlastenec, druhý muž Reaganova fiskálu i šéfkonstruktér „reaganomiky“ píše:
„Německý wehrmacht, který se Francií prohnal za pár dní a Brity vytlačil z kontinentu, rozdrtila Rudá armáda v Rusku. Spojenecká invaze v Normandii narazila jen na pár neúplných německých útvarů, jimž scházely pohonné hmoty. Německá armáda i všechny zdroje, které měla, byly na ruské frontě.“
„Amerika hrála ve válce proti Hitlerovi malou roli. Eisenhower si mazaně počkal, až Hitlera rozdrtí Rudá armáda, a vylodil se dávno poté, co se to obrátilo proti Německu. Washington si dnes připisuje triumf ve válce, v níž hrál malou roli.“
Washington promrhal tisíce miliard ve válkách, které prohrál. Díky tisícům miliard, vyhozených za války, to jde s ekonomikou a životní úrovní Spojených států s kopce.


Holandský výzkum: "Čím lépe jsou muslimové integrovaní, tím větší je riziko radikalizace"

Bojovníci Islámského státu už jsou v ulicích italských měst - z článku cituji:
...jsou vmícháni mezi ostatní kolonisty a vybírají cíle... pro zajištění pořádku pouhých 5000 vojáků...

Válka v Evropě je asi nevyhnutelná: Ukrajina mezi benzínem a hasičákem. Co Putin chce? Amerika potřebuje rozpoutat válku. Mír totiž znamená pro Rusko vítězství. Je ještě naděje?

Paul Craig Roberts: Výjimečně nebezpeční poskoci - z článku cituji:
Nacisté hlásali Deutschland über alles. Neokonzervativci – America über alles. A Obama předloni v OSN, že „Amerika je výjimečná“, píše Paul Craig Roberts, druhý muž Reaganova fiskálu i šéfkonstruktér „reaganomiky“.

ACTA a TTIP - cesta k totalitě. - z článku cituji:
Největším nebezpečí TTIP spočívá v tom, že chce ukotvit nadvládu korporací nad vládami. Klíčem k nadvládě korporací jsou mezinárodní obchodní tribunály, jejichž slyšení a rozhodování jsou tajná. Právníci, kteří tam rozhodují, jsou zaměstnanci korporací, o jejichž nárocích mají rozhodovat. Občané jsou z procesu rozhodování vyřazeni a k vůli utajení o něm nebudou vědět. Parlamenty i soudy jednotlivých zemí se změní na soubor figurín, jejichž reálná moc – jakkoliv je nyní omezená – bude už naprosto směšná a pouze dekorativní – reálnou mocí ustanovit si zákony na míru už budou disponovat pouze korporace. Schválení TTIP je cestou ke korporativnímu fašismu, k totalitnímu systému.

Jedna z nejstarších a nejprestižnějších amerických univerzit Princetonská univerzita: V USA není žádná demokracie!
V USA není demokracie, protože politická rozhodnutí přijatá státem, nejsou prováděna ku prospěchu občanů, nýbrž ve prospěch malé skupiny lidí z tzv. ekonomické elity. Problémy a konflikty, kterým čelí dnešní svět, jsou do značné míry vytvořené politikou Spojených států, která již dlouho slouží zájmům omezeného počtu osob.


Warren Buffett: finanční deriváty jsou ve skutečnosti "zbraněmi hromadného finančního ničení". Zatím vybuchly jen z malé části (finanční krize 2008/9).
Odhady trhu s deriváty se pohybují kolem 600 - 1 500 biliónů dolarů. Ale pozor! Planetární HDP je pouze 70 biliónů dolarů. Jinak řečeno: ty peníze v derivátech jsou podfuk, protože jejich ekonomický ekvivalent neexistuje. Odpovídá cca 8,5 HDP planety Země , ale my, jak známo, máme jen jednu planetu. A tyto peníze produkují úroky další peníze, protože množí samy sebe. Proč by se nemnožily samy od sebe? Jsou odděleny od výroby, tj. existují v ekonomickém vzduchoprázdnu a množí je iracionální a ničím neomezená chamtivost.


FED prchá z New Yorku: zavíráme pánové, jako v roce 1929. Krize roku 1929 byla pouhou zkouškou na Armagedon dnešního kalibru.
Je tedy možné očekávat, že bude následovat jeden teroristický útok za druhým, aby bylo možné prosadit nejtvrdší represe vůči trvale okrádané většině a hnát zejména tu „slovanskou verbež“ (slova Marxe) na jatka války proti Rusku.

Sto let FEDU, sto let otroctví. Jak nás podvodný finanční systém pomalu zabíjí a proč banky potřebují války.

Kolaps Petrodolaru: Vývozci ropy se rekordním tempem zbavují amerických aktiv


USA zahájily rozmisťování svých vojsk na Ukrajině, ruští hackeři získali seznam vojenských instruktorů, mezi nimi jsou i dva Slováci. České odvody se urychlí! Džeržinského ohlašovací zákon o trvalém pobytu bude platit i v ČR!

Francouzský publicista Kevin Queral: Kyjev a NATO - to jsou hlavní narušitelé dohody z Minsku!

Emil Kalabus: Záhadné sebevraždy bankéřů - z článku cituji:
„Obchodování s deriváty je jen forma legalizovaného gamblerství a ty banky, ‚příliš velké, aby padly,‘ Wall Street přetvořily na největší kasino v historii planety. Až ta derivátová bublina praskne..."
V souvislosti připomínám: Ellen Brown: Libreto bankovní autodestrukce (aneb Warren Buffet: Deriváty jsou “zbraní hromadného ničení”)

Šéf francouzské rozvědky: Tajné služby USA lhaly o invazi ruské armády na Ukrajinu. Rusko nikdy nepřipravovalo vojenskou invazi na Ukrajinu

Pavel Kohout: Jak Řecko přišlo k dluhům

Už i americký otec Reaganomiky si všímá, jak Zeman řekl US místodržícímu Schapirovi, že nejsme protektorát

Šéf „stínové CIA“: Konflikt v Evropě vznikne. Amerika už má na Ukrajině svou armádu. Římské impérium náš vzor. Rozděl a panuj. Hlavní cíl - vrazit klín mezi Německo a Rusko. Konvoj byl test

Wiliam Engdahl: Ruská renesance: Znovuzrození národa? Putin vítězí nejen v měnové válce. Sankce ho posilují. Čína ví, která bije. Proti Novému světovému řádu podle USA

Gestapácké metody. Trapné, ubohé, nechutné, zvrácené a odporné. Ombudsmanka Šabatová to schytává z parlamentu kvůli Romům. A Kalousek jí vzkázal...

Břetislav Olšer: Co by se asi stalo, kdyby měli Rusové základny na hranicích USA, jak to jim činí US Army?

Američané ztrácejí důvěru v ústavní instituce. Plnou důvěru má v americká média jen sedm procent obyvatel USA, vůbec žádnou víc než čtyřicet.

Bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek: Jak Česká televize udala sama sebe: Nevídaný útok na hlavu státu. Nezávislost? Jen pokud ČT někdo nesáhne na miliardy vysávané z občanů. Vezmeme věci do vlastních rukou?

Velký rozbor polistopadové zahraniční politiky od zkušeného rozvědčíka Polreicha. Havel předával americkým republikánům kompromitující údaje na Billa Clintona a...

Pravicový sociolog Hampl vysvětlil, proč pražské elity nenávidí Zemana. Poprvé prý ukázal lidem z fabrik, že můžou ty vznešené porazit - z článku cituji:
"...dva politicko-ekonomické modely (jeden rozsáhlé přerozdělování nikoliv ve prospěch chudých, ale ve prospěch bohatých, druhý model je typická místní autonomie). ... Za tím obrovským pokrokem jsou dva faktory – svobodné podnikání a buržoazní morálka založená na hodnotách jako pracovitost, sebekázeň, smysl pro rodinu apod. ... Amerika se tak postupně dostává do vazalského postavení vůči Saudské Arábii, jejíž král se nenechá omezovat byrokraty a jasně sleduje své zájmy. ... když podstatná část obyvatelstva přestane pracovat, žádné chytání zlodějů nepomůže. ... k úplné ztrátě kontroly nad byrokratickými aparáty došlo až s příchodem Andreje Babiše. ... Pro vládnoucí elitu je Miloš Zeman živou připomínkou, že i ona může být poražena."

„Kurvítko“ je pojem. Ve Francii je za něj vězení. „Kurvítko“ jsou součástky s plánovanou trvanlivostí a jejich úkolem je vyřadit výrobek z provozu po vypršení záruční doby.
Výrobci si od toho slibují, že spíše než za opravu, zaplatí zákazník za nový výrobek. Oficiálně existenci „kurvítek“ pochopitelně žádný z výrobců nepřizná, jejich existence se těžko prokazuje, ale důkazů je nespočet. Francie do ožehavého problému skočila rovnýma nohama a osazení součástky s plánovanou trvanlivostí uzákonila jako trestný čin.

Počítače se prodávaly už zavirované, NSA sledovala domácnosti i firmy ve 30 zemích

Europoslanec Ransdorf: U Debalceve je 2200 žoldáků ze zemí NATO, potvrdili mi to separatisté

Paul Craig Roberts: Dnešní vláda USA je něco zcela jiného, než byla Reaganova. Reagan se snažil ukončit studenou válku. Dnes chce americká vláda válku a nadvládu nad světem

Prezident NKÚ: S evropskými dotacemi může být ještě hůř. A děsivá soudcovská spirála.
"...jen propagace projektů týkající se zelené energie vyšla v posledních letech na bilion korun..."

Znění části závěrů „Krymské konference“, které spojenci - W. Churchill, F. D. Roosevelt a J. V. Stalin podepsali 1. února 1945: (citace je na konci článku jako "PS:")
"Naším neochvějným cílem je zničení ukrajinského nacismu a zajištění garancí, aby Ukrajina už nikdy více nebyla schopna porušit mír. Jsme rozhodnuti odzbrojit a rozpustit všeukrajinské ozbrojené síly, dostat pod kontrolu veškerý ukrajinský průmysl, jenž by mohl být zneužit pro vojenskou výrobu... Je třeba odstranit jakýkoliv nacistický vliv ze společenských institucí, z kulturního a ekonomického života ukrajinského lidu a současně přijmout taková opatření, jež zajistí mír a bezpečí v budoucnosti. Jenom tehdy, když vykořeníme nacismus, bude naděje na důstojnou existenci Ukrajiny."

Henry Kissinger: 90% politiků se dá koupit! Otázka: jaký je rozdíl mezi korupčníkem a lobbistou? Odpověď: žádný, ale lobbista má na to papír.

Martin Koller: USA jde o zničení Ruska, jak z fýrerova plánu. Naši poskoci se hrnou do otroctví. Ukrajinci si hákovým křížem přikryjí holý zadek, německé krmítko se vyprazdňuje

Prof. Krejčí: ČT (Česká televize) je militantnější, nenávistnější než politické elity!

Jak fungují české mediální agentury pro průzkum veřejného mínění? Exkluzivní výpověď zaměstnance o praktikách, spin doctoringu, plánování výsledků průzkumů, prefabrikace volebních preferencí a další machinace!

Prezident Miloš Zeman přirovnal norskou sociální službu, která odebrala české matce syny, k nacistickému výchovnému programu Lebensborn

John Perkins: Přiznání lovce ekonomik, experta na ekonomiku, vládou pověřeného (avšak soukromého) vyjednavače ve strategické spolupráci s vládou USA a největšími americkými korporacemi

Ostuda a skandál v České televizi. Začala bouře. Po jednání televizní rady, kde padlo, že ČT má nastaveno, jak informovat o Ukrajině, se ozvaly naše politické elity

Podívejte se na rozdíl mezi minimální mzdou Česka (332 euro) a Řecka (751 euro). Patříme mezi EU-žebráky a Miroslav Singer z ČNB nás pro zisk zahraničních bank ožebračuje stále víc a víc...

Jaroslav Bašta: Začínám věřit, že Západu jde o vyvolání krvavé války, která smaže jeho dluhy. Jaceňuk mluví jako starý nacista

Blamáž CIA. Umírnění rebelové podporovaní USA se přidávají k islamistům

S každým syrským uprchlíkem se do Evropy dostává nášlapná mina. Kurdský lékař ukazuje na osudech svého národa, co všechno dokáží islamisté

Živnostníci jako terč? Nemá cenu cílit na zajíce, když tu běhají vypasení kanci

Šokující přiznání Kyjeva: ruská invaze na Ukrajině je podvod !

Nedouk Zaorálek vyskočil jak čertík z krabičky a blekotal. Jásejme, že máme prezidenta Zemana, který ví, o čem mluví, a modleme se, aby do propadliště dějin odešli Schwarzenbergové a Kalousci

Profesor Krejčí: Přišel čas to říci. Dokud ČSSD nevymění Zaorálka, nesmíme ji volit v žádných volbách

Stephen Lendman: Washingtonskému blázinci velí psychopati! Spojené státy vedou válku proti lidskosti.

Velké dobro od Velkého bratra: Jak souvisí Ukrajina a zmizelé letadlo HN 370 se smlouvou TTIP? Proč se obávat „dobra“ s názvem GMO? „Šmejdi“ na pochodu. GMO - gen utajený a spící při aktivaci signální molekulou např před sklizní "neposlušného státu" zahájí destrukci buňky a úrodu zničí.

Petr Hájek: Začátek konce šílené hry: Obamovy pohádky přední experti neberou vážně. Kolaps z roku 2008 byl jen generálkou na velký krach. Tiskárny peněz jedou naplno už i v EU. Pád letadla bude o to tvrdší - z článku cituji:
"Šéf ČNB Miroslav Singer je prostě prodlouženou rukou západních finančních „kouzelníků“, kteří s hospodářstvím jednotlivých států manipulují tak, aby to vyhovovalo „vládcům v temném pozadí“. Protože mu již brzy skončí funkční období, jistě jej najdeme v nějaké významné zahraniční finanční instituci. Splnil svůj úkol. Podobně jako jeho předchůdce „Havlův“ guvernér ČNB Josef Tošovský, který rozprodal většinu našeho zlata za babku – a nikdo ani nemukl. Již dlouhá léta je tento kouzelník šéfem mezinárodního Institutu pro finanční stabilitu ve švýcarské Basileji. Když se ho zeptáte na Českou republiku, nejspíš se dlouze zamyslí, a pak zamručí Kde to je?"

Česká koruna je horší než rubl, v novém roce si vede nejhůř na světě. Americký deník Wall Street Journal má na hlavní straně webu fotografii guvernéra ČNB Miroslava Singra, který tuto katastrofu české měny způsobil...

Zkušený rozvědčík Polreich vysvětluje, jak novináři lžou a jak si Evropa zadělala na islámský terorismus. Bude muset spolupracovat s Ruskem. A fašizovaná Česká televize...

Historie peněz aneb jak se dnes dělají peníze aneb jak finanční oligarchie ovládla svět.
"Jak se bránit? Příkladem pro nás může být Island. Tam lidé řekli, že ty dluhy nenadělali a proto je nebudopu platit. Okamžitě znárodnili bankovní systém a nevstoupili do EU, kde by je zničily evropské banky a euro. Odsoudili premiéra vlády a pak přišli na řadu bankéři. Island je první zemí, která dostala za mříže politiky a bankéře za ničení státu, nikoliv za osobní krádeže, tunely a zneužívání moci. Mezinárodní soudy rozhodly, že občané neponesou náklady za podvodné dluhy nasekané proradnými politiky a bankéři, protože dokázali, že dluhy pocházely z trestné činnosti bank i vlády."

Americký konzervativec a bývalý spolupracovník prezidenta Reagana Patrick. J. Buchanan: Pane Hollande, paní Merkelová, to jste to dopracovali. Slavný americký konzervativec roztrhal dosavadní politiku vůči islamistům

Analytik Kotrba: USA rozvrací svět, zde jsou dokumenty o konkrétních plánech. A takto to dopadne s Ukrajinou. Evropa před imigranty uzavře hranice. Je konec multikulturalismu

Exkluzivní svědectví: Jak fungují americké výzvědné služby v Česku?

Bývalý poslanec CDU, který se vrátil z Islámského státu, říká: Nebýt USA, žádný Islámský stát by dnes neexistoval. Stále si ještě neuvědomujeme tu sílu

Rozhovor s bývalým členem Al-Káidy Nabilem Naimem odhaluje spojenectví mezi USA a Islámským státem

Americký konzervativní ekonom Jeffrey Sachs: Po roce 1991 na Rusko pohlíželi američtí představitelé zhruba stejně jako Lloyd George a Clemenceau na Německo ve Versailles - jako na poraženého nepřítele, kterého je třeba porobit, nikoli mu pomoci.

Paul Craig Roberts: Je šokující, když prezident USA přednáší nehorázné lži

Paul Craig Roberts: Exporadce amerického prezidenta: USA se chystají Rusko napadnout. Tady je ale plán, jak dohnat Ameriku k totálnímu zhroucení, aby se zabránilo jaderné válce

Paul Craig Roberts: Razantní partitura proti zkáze

Paul Craig Roberts: Jsme na pokraji jaderné války a armageddonu a ekonomického kolapsu

William F. Jasper: Klimatičtí „fanatici“ nutí chudé, aby se „rozhodli mezi topením a krmením“. Dokonce i Washington Post loni v úvodníku uznal, že z EU se „stal děravý cedník na peníze unikající přes zelenou energii.

Francouzský novinář a expert na Střední východ Jean-Michel Vernochet: USA, spolu se Saudskou Arábii, budují celou armádu, která se chystá zaútočit na Evropu.

Kanada - Quebec: Pro Muslimy, kteří nesouhlasí se sekularismem, a necítí se v pohodě zde v Kanadě, existuje na světě 57 nádherných muslimských zemí, většinou s malou hustotou obyvatelstva, které jsou připraveni je přijmout s otevřenou náručí, v souladu se šaríi.

50 milionů muslimů v Evropě – 80% je žebráků žijících z podpory Západu     [2]

Analytik Martin Koller k budoucnosti: Přivandrovalá menšina, žvásty ze zfašizované Ukrajiny, říše zla USA, nové otroctví.

Politika „Nové Studené války“ US vybuchuje do tváře a vytváří jejich nejhorší noční můru. Posuv obchodních partnerství a vojenských aliancí    [2]

Jsme v kritickém bodě: Lidé na Západě zvedají hlas proti válce. Německé elity protestují.


USA chystají falešný "spektakulární teroristický útok", který bude sveden na Rusko
Pokud si naivně americké "elity" myslí, že se jich "jaderná válka" netýká, pak si mohou být na 100% jisti, že nejpozději "do 30 dnů" v "zázraku přežití v bunkru" budou závidět mrtvým. Není lepší tento svět, kde jsou v "absolutním blahobytu" než "zaniklý svět po jaderném zničení USA a civilizace na Zemi"? Skutečně je to správné rozhodnutí "podporovat arogantní teror vládnoucích struktur USA vůči jaderné mocnosti Rusku"? Je opravdu cílem "vládnoucích struktur USA" zničit tento svět v naivní víře, že to co zůstane bude mít vůli žit? Žádná jaderná válka nemá vítěze, po ní zůstane jen totálně zničená planeta. Prezident USA Barack Obama má právě teď možnost "vyměnit poradce" a zastavit "jadernou apokalypsu", při které budou "automatickým odvetným systémem během 30 minut USA vymazány z planety Země" a vše, co je mu blízké, zanikne...

Hlas ze CIA: Obamo, neprovokuj dál Rusko. Cožpak chceš třetí světovou válku?

Summit G20 v Brisbane odstartoval novou studenou válku!    [2]

Opět se Miloš Zeman nespletl, když nazval novináře póvlem a idioty. Putin však ví svoje, dál skupuje zlato. A Američané..

Důchody na pokrytí základních životních potřeb nestačí, tvrdí tři čtvrtiny Čechů

Hysterická kampaň proti Zemanovi pochází z dílny amerického velvyslanectví, na konci má být Babiš prezidentem a dostavba Temelína.

Daniel McAdams: Národní nadace pro demokracii (NED) financována výhradně americkou vládou útočí na prezidenta Miloše Zemana

">Americký senátor Ron Paul: Americká Národní nadace pro demokracii (NED, National Endowment for Democracy), mistr převratů, nespouští ČR z očí.

"Demokracie začíná tam, kde končí signál České televize"    [2]

"Veřejnoprávní televize se občas chová hůře než bulvár. Moc sdělovacích prostředků je obrovská"

Česká televize vystřihla negativní zmínku o podnikateli Zdeňku Bakalovi z projevu prezidenta České republiky   [2]   - jsem zvědav, který "prohnilý" zaměstnanec ČT se nechal zkorumpovat Bakalou.

Analytik Koller nevesele k 25 letům od listopadu: Sprosťáctví, otroctví, hlava v zadku velmoci, propaganda. NATO nás ohrožuje válkou. Řízený rozklad společnosti.

Muslimové v Rožnově p.R. aneb aktuální zprávy z našeho města   [2]   [3]   Obchodní rejstřík
Ann Barnhardt: Amerika svá manka nikdy nesplatí
Pavel Kohout: Čtyři proklatě drahé omyly: Národní banka a další jelimani

Co jsou ve skutečnosti chemtrails    [2]

Profesorka Dvořáková jasně o Tluchořovi a spol.: Je to korupce
Imunita se nevztahuje na organizování trestné činnosti
Tvůrci Ústavy šílí: Takhle jsme tu imunitu vůbec nezamýšleli
Ve většině Evropy by Fuksa a spol. zůstali ve vazbě (aktualne.cz)
Miloš Zeman dělá totéž, co dělali Havel s Klausem (iDnes.cz)
Kanadský profesor o zákulisí Obamova sporu s Kongresem (StřípkyZeSvěta.cz)
Většina lidí nechce zpět asociální TOP 09 a kmotrovskou ODS (iDnes.cz)

Jiří Paroubek (premiér ČR 2006-2010): Všude, kam vstoupil americký a západní voják je zmar, spoušť a nenávist. Zničením Asada bude zničena i Sýrie - z článku cituji:
Západ opravdu trpí nevyléčitelnou politickou slepotou. V Mali bojuje proti islamistům z místní, magrebské odnože Al Kaidy. Naopak spojence Al Kaidy v Sýrii podporuje.
Oba Asadové prezidenti, otec i syn, v posledních 30 letech nebyli v regionu zdrojem napětí. Asadova Sýrie byla jedním z nejsekulárnějších arabských režimů, podobně jako Sadámův Irák. A etnicky i konfesionálně tak tolerantní, že to v arabském světě nemělo obdoby.

V Turecku byli zadrženi extremisté, vezoucí do Sýrie sarin - z článku uveřejněném 30.05.2013 cituji:
Příslušníci tureckých protiteroristických služeb zadrželi 12 předpokládaných členů extremistické organizace Fronta al-Nusrá. ...skupinu čekal boj proti vojskům prezidenta Bašára Asada.

Pat Buchanan, Zbigniew Brzezinski: Dvě ikony proti intervenci - z článku uveřejněném 17.06.2013 cituji:
Útok na Sýrii hrozí tragédií i sousedům. Pat Buchanan byl už poradcem Richarda Nixona. Zbigniew Brezinski Jamesi Carterovi dělal poradce pro otázky státní bezpečnosti.. Al-Káida jako gerila, budící hrůzu, je Brezinského dítě. Teď alarmuje proti válce, vedené po jejím boku. Může si casus belli, zfikslovaný proti Sýrii, přát povolanějšího odpůrce?


Zfalšované fotografie k ospravedlnění útoku na Sýrii. (1.09.2013)
Členka vyšetřovací komise OSN Carla Del Ponte (28.08.2013): Za chemickými útoky stojí syrští povstalci
Sýrie předala celé řadě zemí důkazy o tom, že chemický útok provedli povstalci (17.09.2013)
Paul Joseph Watson, CBS News : Sarin, detektor svobody projevu (26.09.2013)

Thierry Meyssan: Kleptomanie „přátel Sýrie“

Americká novinářská legenda: Obama zase všechno zpackal. Ale tento plán by mohl situaci v Sýrii zachránit

Nová senzace malajského letadla MH-17: Německý expert usvědčil z útoku tryskáče ukrajinského letectva
Útok rakety země-vzduch vyloučen, jelikož kalibr děr v kokpitu činí z ukrajinských pilotů vrahy MH17. Vidíte vstupní díry a určité výchozí otvory. Okraje vstupních děr jsou ohnuté dovnitř, ty jsou daleko menší a mají daleko okrouhlejší tvar. Je to kalibr 30 mm. Výchozí otvory jsou formované nepravidelnějším tvarem a okraje jsou vytržené ven. Dále je vidět, jak je ve výchozích otvorech dvojitý hliníkový plášť vyhnutý ven. Tohle je proti-pancéřová munice. Rusko zveřejnilo radarová data, ukrajinský SU 25 byl blízko u MH 017, což odpovídá i tvrzení španělského řídícího létání, že dva ukrajinské tryskáče byly v přímém kontaktu s MH 017.
Následují další odkazy potvrzující sestřelení 30 mm kanónem ukrajinské SU-25.
Na novinky.cz 28.07.2014 byl zveřejněný snímek trosky v článku Sestřelení malajsijského boeingu může být válečný zločin a v této trosce letadla je téměř dokonale kulatá vstupní díra, která může mít průměr 30 mm a která je plně v souladu s tvrzením německého experta.
Podobně tuto tvrzení podporuje reportáž očitých svědků sestřelení: Smazaná reportáž BBC. Malajský MH-17 sestřelil ukrajinský tryskáč, říkají očití svědkové z Doněcka

Ukrajinský pilot se přiznal k sestřelení Boeingu

Leťte přímo! Kyjev poslal MH17 mimo navigační trasu!

Analýza k sestřelení malajsijského MH 017 ukrajinským SU 25.    [něm]    [angl]

Centrum zásahu (malajsijského MH 017 ukrajinským SU 25) byl levý bok pilotní kabiny

Zastavme rozpínavost Ukrajiny!

Ukrajina začala krást plyn, který proudí do Polska

Teď poteče krev. Advokát Vyvadil předpovídá vývoj kolem Ukrajiny, kyjevští rváči si půjdou po krku. Merkelová a Holland skončí špatně...

Expert Petr Žantovský: Novináři žvaní nesmysly a neumějí zdůvodňovat, proč říkají to, co říkají

Schwarzenberg rozhoduje o bombardování suverénního státu (info z poslanecké sněmovny)

Pro Albrightovou bylo půl milionu mrtvých dětí přijatelnou cenou. A Havel podněcoval války USA proti nevinným, říká bývalý diplomat

Noam Chomsky:
USA jsou na špici seznamu států ohrožujících světový mír, jsou teroristickou supervelmocí

Za Američany zůstávají jen potoky krve a hromady mrtvých...


Letadlo sestřelili ukrajinští vojáci. Zaznamenal to prý americký satelit
Proč jste letadlo odklonili a co tam dělaly raketové baterie? Rusko žádá po Ukrajině odpovědi
Už ne „jen" válka, ale zničení planety... Známý politolog vyslovil to, na co se nikdo neptá
Příliš mnoho náhod: Pozoruhodné okolnosti průběhu letu MH-17
Rusko má fotky ukrajinského nasazení raket BUK na východě a radarový důkaz o bojových letounech v blízkosti malajského MH-17
Američané lhali o zbraních hromadného ničení v Iráku, v Doněcku o tom, kdo sestřelil malajsijský Boeing 777
Domeček z karet se hroutí: Americký uznávaný novinář získal informace, že americká vláda disponuje satelitními důkazy o tom, že let MH17 sestřelila ukrajinská protiletadlová baterie!

O srovnání nestojí:
O srovnání nestojí
Novinářka a členka CFR ve Washington Post: ...Kyjev přitom bombarduje své vlastní občany
Pozn: Kyjevská vláda vede válku proti vlastním občanům a dokonce i bombarduje vlastní občany, kteří se však provinili jenom tím, že se chtěli osamostatnit jako stát stejně jako Slovensko... V Československu to šlo v pohodě, kdežto na Ukrajině se do toho vložili zahraniční poradci. Ukrajinská armáda nyní dokonce mobilizuje další záložníky pro tuto genocidu občanů východní Ukrajiny...

Angela Merkelová: Všechny státy Evropské unie musí přispět k řešení dluhů Ukrajiny
Kancléřka Merkelová podporou nacistického Kyjeva v rozporu se zájmy EU (a Německa) hájí hlavně a především zájmy USA (vždyť USA do rozvratu Ukrajiny a prosazení nacistických metod genocidy východní Ukrajiny proinvestovali 5 mld USD), což voliči v Německu určitě nepřehlédnou a ocení.

Rekordní dluh USA a Ukrajina jako prostředek řešení. O Ukrajinu vůbec nejde, jde o likvidaci ekonomických vztahů Evropy s Ruskem. A o záchranu US krachu Evropou. Transatlantická unie a odříznutí Evropy od Ruska to mají vyřešit

Vladimír Putin: Ostřelování východní Ukrajiny Kyjevem připomíná nacistické akce během Druhé světové války

Jak se nám to hodí aneb Barack Obama v akci [ 1 ] :
Tři roky starý výrok ohledně Lybie: „Vládní moc použila armádu proti vlastnímu lidu, proto musí civilizovaný svět zasáhnout!“
Měsíc starý výrok ohledně Ukrajiny: „Vláda má právo použít armádu proti lidu k udržení pořádku ve své krajině!“

Když se konflikt v Novém Rusku začal blížit ke svému mírovému vyústění, přišel Západ místo konstruktivního řešení s dalšími sankcemi.

70 miliónů Američanů je na potravinových lístcích. A Obama se tím nezabývá, ale zbrojí a válčí.
70 miliónů Američanů (každý pátý občan USA) tedy může závidět českým Rómům, kteří obdobnou podporu dostávají v hotovosti...

Přechod společnosti od kapitalismu k (ekonomicky) otrokářskému systému se stále zrychluje

Dokonce ani za protektorátu nebyla protičeská propaganda tak silná.
Je vidět, že Američané umí Evropu kolonizovat lépe a důkladněji než to uměl Hitler...

Michael Snyder: Rekordní mejdan na sekyru aneb Obama naseká větší dluh, než všichni jeho předchůdci dohromady

U snědeného ukrajinského krámu rotmistra Porošenka a zrádné Julie

Vládu zlodějů vystřídala na Ukrajině vláda vrahů, říká europoslanec Ransdorf. Až vyhrají, začnou se prý možná řezat mezi sebou

Česká televize, lži, fatální izolace...Zkušený novinář běsní kvůli zprávám o Rusku a sankcích

Analytik Koller k vývoji na Ukrajině: Američani jsou nadutí packalové, Ukrajinu mohli mít bez boje. Ženou Evropu do války.    Z článku cituji:
Někteří Ukrajinci se tváří, jakoby se až letos stali Ukrajinci. Ukrajina existuje samostatně od roku 1991 a předtím měla v rámci SSSR několik desítek let značnou autonomii ve stejných hranicích jako dnes a samostatné zastoupení v OSN? Předtím existovala pouze jako rozdrobená kolonie Polska, Rakouska a Rumunska. Ve třicátých letech minulého století prohlásil polský ministr vnitra, že Ukrajina a Ukrajinci jsou výmysl komunistické propagandy.
Jedná se o naprosto zpackanou operaci NATO a EU. Vše mohli získat v klidu, kdyby se nechovali jako nemyslící diletanti. Arogantní nadutost (včetně špionáže proti spojencům a urážlivých gest), ideologická zabedněnost, politická nepružnost, byrokratická omezenost a primitivní agresivita některých amerických politiků a vysokých úředníků tamní státní správy připomíná Sovětský svaz doby soudruha Brežněva.
Je v podstatě jedno, co ruská reprezentace říká nebo dělá, protože reakce ze strany NATO a EU bude stejná a pro evropská média a jejich „nezávislé odborníky“ to bude vždy špatně.
Je jen otázka, zda bude paní Merkelová hájit evropské nebo americké zájmy.
Válku na Ukrajině označil v televizi jako závody ve lhaní.
OSN se měla snažit zastavit boj a nabídnout svoje jednotky k oddělení bojujících stran. Ta se ovšem zaměřuje pouze do Iráku, kde se hroutí americké zájmy.
Naše republika existuje právě na základě ideje práva národů na sebeurčení. To politici a média států NATO a EU kupodivu odmítají přiznat ruské většině na Krymu, menšině na Ukrajině.
NATO by měla být obranná, tudíž mírotvorná organizace.
Výsledkem budování základen bude především posílení vlivu USA v Evropě, a to v době, kdy se snaží protlačit transatlantickou smlouvu TAFTA s EU, která je pro evropské země evidentně nevýhodná.
Mohli bychom mluvit o zpětném pohybu historického kyvadla, tedy o kolonizaci Evropy Amerikou za podpory zkorumpovaných domorodých náčelníků a jejich mediálních poskoků.
Válka na Ukrajině vytváří i kouřovou clonu z hlediska soustředění pozornosti mimo transatlantickou smlouvu TAFTA.
Pokud ji náčelníci v Bruselu podepíšou, přinese nám geneticky upravené potraviny a především americkou legislativu ve vztazích včetně privatizace zbytku hlavních povinností státu a odstranění posledních forem občana státem, které se budovaly v Evropě jako demokracie stovky let.Američané cpou peníze do svých budoucích nepřátel. Jako vždycky.

Americká publicistka v ruském tisku. Obama a Porošenko ať raději nečtou

Odmítám uctívat fašismus. Známý poslanec ČSSD (St.Huml) se vzepřel ministru Zaorálkovi kvůli Ukrajině

Alexandr Barabanov ve Studio ČT24, 12.6.2014 - Ukrajinská krize (video na YouTube)

Stanislav Huml: Save Donbass people from Ukraine army

Fuck the lady Ashton. Skandál s uniklým telefonem má dohru u nás i jinde

V roce 1954 daroval Krym N.S.Chrusčov Ukrajině, která se teď ani náhodou nechová jako obdarovaná, ale naopak zakazuje ruský jazyk na uzemí Ukrajiny (i Krymu) tak, že se hodně divím, že si Rusko automaticky nevezme svůj dar Ukrajině zpět (i podle českých zákonů je to u daru podle zákona, když...)    6.03.2014

Americký vlastenec a patriot Paul Craig Roberts byl náměstek Reaganova ministra financí (a šéf týmu, koncipujícího reaganomiku, něco jako "pravá ruka prezidenta USA Ronalda Reagana")
Paul Craig Roberts: Logikou Washingtonu nepatří Ukrajině zdaleka nejen Krym.
Paul Craig Roberts: Selhání německého vedení - Merkelová se chová jako prostitutka Washingtonu.
Paul Craig Roberts: Koupili jsme si většinu bývalé sovětské říše. Ty vlády ovládáme, vlastníme.
Amerika vlastní i Česko, říká Reaganův reformátor (Paul Craig Roberts)
Paul Craig Roberts: Kolosální loupež startuje
Paul Craig Roberts: Americká propaganda nás žene do finální světové války
Paul Craig Roberts: Tři muži, kteří stvořili válku: Příběh amerických intervencí je vždy stejný
Paul Craig Roberts: Rusko na geopolitické křižovatce
Paul Craig Roberts: Vládní budovy ve Washingtonu obsadil ďábel
Paul Craig Roberts: Kdekoli vidíme známky odporu proti masivním lžím a podvodům, které jsou příznačné pro vládu USA v 21. století, měli bychom podporovat ty, kteří se postaví těmto lžím
Paul Craig Roberts: Washington uspěl s produkcí primitivních lží při démonizaci Ruska a vystavil svět riziku zničení. Idiotské a neskutečně stupidní vlády a média v Evropě
Paul Craig Roberts: Šílenci z Washingtonu chtějí spustit Armageddon!
Paul Craig Roberts: Senilní generálové NATO ženou svět do války. Evropané, přestaňte dělat vazaly
Paul Craig Roberts: Západ má dobrou vůli za projev slabosti
Paul Craig Roberts: 11. září jako americký skandál
Paul Craig Roberts: Proč a jak skoncovat s hegemonií nejhoršího teroristy
Paul Craig Roberts: Ekonomika Spojených států je domečkem z karet. Je to jeden velký podvod stejně jako americký kapitalismus
Paul Craig Roberts: Agresivní a stupidní postoj, který washingtonští váleční štváči zaujali vůči Rusku a Číně, rozmetal vše dobré a prospěšné, co pro svět vyjednali prezident Reagan s Gorbačovem
Paul Craig Roberts: Putin je vůdcem morálního světa. Srovnejte ho s válečným zločincem Obamou a nemorálním, zkaženým a úpadkovým Západem. CIA bude chtít Putina zabít
Paul Craig Roberts: Velká západní média jsou ministerstvem propagandy USA
Paul Craig Roberts: Jsme na pokraji jaderné války a armageddonu a ekonomického kolapsu
John Kerry–profesionální "kazisvět"; na co sáhne, z toho je fiasko

Ukrajina: Polsko cvičilo pučisty dva měsíce předem - z článku cituji:
Nová odhalení neodpovídají Západnímu jednání a ukazují, že současná vláda Oleksandra Turčinova byla usazena NATO, čímž bylo porušeno mezinárodní právo. Polský týdeník referuje na fotografie dosvědčující výcvik, které ukazují Ukrajince v nacistických uniformách na straně polských instruktorů v civilním oblečení.

Ukrajina: Genocída Slovanov pokračuje

Proč by nemohl Putin, jako Reagan a bezpočet prezidentů USA, přijít se svými vojáky na pomoc rusky mluvícím Ukrajincům, jimž je ubližováno, kteří jsou vražděni?

Ukrajina v přehledu na webu "EUserver", který je součástí webu "Parlamentní listy"

Slavný Američan Pat Buchanan: Zosnovali jsme převrat na ruských hranicích. Podvedli jsme Rusko s NATO

Ruská televize šokovala svět popisem jak funguje ruský systém "posledního úderu", Obama totiž vyhrožoval Putinovi po telefonu asi víc, než bylo zdrávo, tedy v náznacích jaderné síly...

Američtí politologové Graham Allison a Robert Blackwill: Rusko je jediná země na světě, která může za 30 minut vymazat USA z povrchu zemského.


Politici: Policie se musí rozhodnout, zda bude chránit poctivé občany, nebo parazitující romskou menšinu:
Česká společnost sklízí jedovaté a přezrálé plody pozitivní diskriminace.
K článku: Až 90% Rómů jsou imigranti (a jejich potomci) ze Slovenské republiky, neboť po 2.světové válce v Čechách a na Moravě téměř žádní Rómové nebyli a navíc rozsáhlá imigrace Rómů do ČR proběhla i po roce 1989...

Metoda "nulové tolerance" R.Giulianiho (New York) je optimální i pro dnešní Česko s jejími problémy.

Romům paradoxně škodí ty organizace, které by jim měly pomáhat. Zdroj rasismu a nesnášenlivosti je přímo v nich. Ovšem nejvíc si škodí sami Romové svým chováním.

Starostové: Nesmyslné doplatky na bydlení vedou k vykupování nemovitostí a vytváření nových ghett s problémovou skupinou lidí za masivní podpory státu.    Např v Děčíně na sidlišti Boletice...

Senátor Lebeda citoval neuvěřitelné statistiky o kriminalitě Romů. A tato věc je podle něho naprosto zrůdná


Celkem 400 tisíc Čechů žije v extrémní chudobě, šokoval Špidla - z článku:
Například statistiky u seniorů. „Většina z nich se nachází těsně nad hranicí chudoby. Když nebudete penze dva tři roky valorizovat, spadnou pod tuto hranici," upozornil.

Václav Danda: Kdo je Zdeněk Bakala? - z článku cituji:
Faktem je, že jediný, kdo se již před lety ostravských horníků zastal, byla Jana Bobošíková, která před budoucí katastrofou marně varovala a na Zdeňka Bakalu v souvislosti s byty OKD podala trestní oznámení.

Pavel Kohout: Jak byl Miroslav Kalousek naprosto neschopným ministrem financí, který velice uškodil hospodářství  - z článku cituji (Pavel Kohout jako člen "NERV", tedy "Národní Ekonomické Rady Vlády", to má z první ruky):
Zatímco Česká národní banka se zoufale snažila povzbudit ekonomiku nízkými sazbami, Kalousek tyto snahy úspěšně sabotoval. Nejenže horempádem zvyšoval daně, ale zatěžoval státní rozpočet projekty typu sKarta. A pokud přece jen šetřil, pak téměř výhradně na nepravých místech. Výsledkem Kalouskova působení jsou vyšší daně a přetučnělý stát, který ale na druhé straně nemá prostředky na některé základní funkce. Navíc klesající ekonomická výkonnost a zmatek v daních. Kalouskovo selhání v hospodářské politice mělo a bude mít dalekosáhlé politické důsledky.

Ministr Zdeněk Žák: Kalousek záměrně škodí. I uklízečka by byla lepším ministrem.
Andrej Babiš: Za krizi v Česku může Kalousek, nerozumí tomu.
Andrej Babiš: V Česku může za krizi Kalousek. Vše dělal špatně, vše naopak.   [2]
Naše životní úroveň se vzdaluje od průměru EU - stát hodně šetřil, ale v nejméně vhodnou dobu.
Velký dík Rusnokovi, že nepokračoval v Kalouskově smrtící spirále.
S Bělobrádkem to Sobotka
opravdu nevyhrál
Bělobrádek chce všechno

Andrej Babiš zvažuje podporu od Okamury
Nejdůvěryhodnějším politikem je Okamura (novinky.cz 13.01.2014)

Hrozí protizákonné vydávání restitucí, varuje Okamura. Ukázal i na habaďůru ČSSD a hnusné paskvily Dienstbiera
Typuji totální neúspěch ČSSD ve volbách hlavně kvůli Dienstbierovi, jehož devastační činnost ve velmi citlivé oblasti je jak pro Rómy, tak i pro jejich okolí zničující. Dienstbier zavádí jednoznačně tvrdý rasismus tam kde je nežádoucí (i ten talentovaný Róm je pak přehlížen jako rasově privilegovaný). Je to nakonec ten nejhorší možný, tedy pozitivní rasismus - negativní rasismus komunitu sjednocuje a stimuluje k lepším výkonům, pozitivní vede k její degeneraci.
Podobně neuvěřitelné je ministrem Mládkem (ČSSD) změněn způsob přispěvku na obnovitelné zdroje podle velikosti jističe [1] - to už abychom se těšili, že budeme v obchodech platit podle velikosti nákupní tažky a ne podle toho, co si koupíme!
Smutně pochybuji, zda po neúspěších ČSSD v otázce s vyrovnáním církvím (tzv "restituce církvím"), Chládka na ministerstvu školství, Zaorálka na ministerstvu zahraničí a likvidačnímu tlaku Dienstbiera v tak citlivé oblasti jako je rasismus, tak zda ČSSD dopadne ve volbách lépe než ODS v roce 2013.


Tzv církevní restituce vracejí majetky převedené již Josefem II. v 18.století...
...na území dnešní České republiky největší majetkový přesun z rukou církve do rukou státu, respektive císaře, provedl Josef II. v 18. století a je historickou pravdou a nezpochybnitelným faktem, že v roce 1919 při první pozemkové reformě přešly ze zákona všechny majetky nad 150 hektarů zemědělské a nad 100 hektarů lesní půdy na stát. Čili patřily státu, takže nemohly být po roce 1945 ani po roce 1948 odebírány ...
V roce 1949 došlo k politické dohodě, že církev nebude zpochybňovat první ani druhou pozemkovou reformu a že modus vivendi, tedy smlouva mezi Svatým stolcem a Republikou československou ... se naplňuje zákonem o hmotné podpoře církví, jenž platí dodnes. To je stále platný zákon s na to navazující vyhláškou, podle které se platí mzdy všech duchovních a podle které se opravovaly církevní památky po roce 1948, po roce 1960, po roce 1968 a po roce 1989.

Zástupci podnikatelů: Zrušení slevy na dani pro OSVČ je opožděný apríl?
Podnikatelské asociace se shodují, že navrhované zrušení slevy na dani pro OSVČ, které využívají výdajové paušály, je nesystémovým a nesmyslným opatření. Podle nich by tvrdě dopadlo hlavně na nejmenší živnostníky, konkrétně na řemeslníky s nižšími příjmy, drobné služby, malé zemědělce nebo třeba překladatele. Zástupci podnikatelů dokonce hovoří o likvidačním efektu a ptají se, zda jde o opožděný apríl.

Profesor Jan Keller: Ministři TOP 09 místo reforem předváděli chladnokrevný rozvrat státu.

Lichváři se radují. Trestní odpovědnost za lichvu narazila u poslanců

Odškodnění církvím "na hlavu": V superkatolické zemi Polsku 1500 korun, v naší laické zemi 7-krát více!!

Paroubek: Církve kašlou na lidi, zaslepil je mamon. Nedivím se, že naše preláty papež odmítá

Profesor práva Pavlíček: Církevní restituce jsou popřením Masarykovy éry. Církev káže vodu a pije víno


Veřejný sektor je bez skrupulí vysáván, varovala tajná služba.
Slova šokovaného amerického turisty v Česku: "Je s podivem, že zemi, kterou nepustoší tornáda, neničí zemětřesení, úrodu nesežerou kobylky, netrápí ji roky sucha, místo sopky sem tam vybuchne parovodní potrubí, nezažila 68 let válku, dokáže dostat na kolena parta zlodějů, podvodníků a lumpů během 23 let…"

Milouš Jakeš natvrdo: Listopad zinscenovala StB. Žádní disidenti, Havlové, Vondrové na tom nemají zásluhu, ti jen převzali moc

Havel byl maskot a loutka darebáků, Putin se chová odpovědně a Babiš je falešný mesiáš. Exministr David promluvil

Orley Ashenfelter, který je profesor ekonomie na  Princeton University,  byl hostem pořadu na CT24

Exekutoři jdou i po malých dětech. Advokátka sype z rukávu děsivé příběhy

Politolog Oskar Krejčí: Daňové úniky díky šedé ekonomice představují však směšnou částku ve srovnání s korupcí a s úniky do daňových rájů

Na 1000 obyvatel je v Německu 56, v Rakousku 57 a v Česku 101 zaměstnanců veřejného sektoru (přepočet z "v Německu 17,8  v Rakousku 17,4  a v Česku 9,9 obyvatel na jednoho zaměstnance veřejného sektoru")

ČNB zdražováním, tedy omezením spotřeby, prohlubuje recesi - potvrdí se tato logická prognóza?
ČNB za znehodnocení úspor lidí, startu inflace a zvýšení cen   jen 7.11.2013 utratila 13,4 miliard Kč.
Pavel Kohout: České domácnosti během jediného dne zchudly o téměř 76 miliard korun.
Pětina Čechů žije na hranici bídy, dalších 700 tisíc lidí těsně nad ní.
Slováci předstihli Čechy v kupní síle.


Hlubokou nespokojenost s loňskou intervencí České národní banky (ČNB) proti kurzu koruny vyslovil prezident Miloš Zeman.

Europoslanec Petr Mach: ČNB dělá tedy pravý opak toho, co ji ukládá ústava: Stabilitu cenové hladiny obětovává jiným zájmům.

Pavel Kohout: Ekonomičtí fušeři z ČNB zaměnili cenovou deflaci (která není nebezpečná) za úvěrovou deflaci (která je nebezpečná) a mylně chtějí zvýšením cen povzbudit ekonomiku.

Pavel Kohout: Česká národní banka bojuje proti falešnému nepříteli, jímž je pokles cen:
Kdyby členové bankovní rady České národní banky přečetli v životě aspoň jednu dobrou ekonomickou učebnici (třeba právě Engliše), nemuseli by se dopustit bezbřehé hlouposti, kterou jim dnes oprávněně vyčítá většina národa.

„Podivný“ postup centrálního plánování ČNB ohrozí zdravotnictví jako poslední hřebíček do rakve.


Devastující politika ČNB. Inflace reálné ekonomice škodí, zvýšením inflace zvýšíme příjem zahraničních bank. Česká národní banka se musí stát Českou bankou, ne pobočkou ECB.

300 miliard korun mělo jen v loňském roce odtéct z České republiky ve formě dividend. Nejvíce peněz si v dividendách tradičně stahují nadnárodní banky. Za 20 let na dividendách odešlo téměř 2,6 bilionu korun.

Největší nezaměstnanost v dějinách naší země.

Za dva roky přibylo 100 tisíc lidí bez práce.

Práci má jen polovina lidí nad 55 let, předsudky zůstávají

Podle oficiálních dat centrální banky je přírůstek vkladů obyvatelstva na všech jeho účtech za čtvrtletí přibližně: letos 50 mld, loni 70 mld a předloni 90 mld, tedy čtvrtletní úspory za dva roky klesly téměř na polovinu !! Navíc zůstatky účtů obyvatelstva v letošním roce v podstatě od února stagnují.

Doktor Macek obvinil národní banku z velastizrady - z článku cituji:
...poslední intervenční rozhodnutí ČNB by se svými důsledky dalo kvalifikovat jako vlastizrada. Což si dozajista nebudou myslet ti jedinci, kteří to věděli předem a řádně se napakovali...

...je ještě větší zločin než vlastizrada, a to je pitomost. ...to, co udělala Česká národní banka je právě pitomost,“ odpověděl Miloš Zeman prostřednictvím citátu francouzského politika a diplomata.


Ellen Brown: Libreto bankovní autodestrukce (aneb Warren Buffet: Deriváty jsou “zbraní hromadného ničení”)

Stephen Lendman: 100 let FEDu. Wall Street - profity jsou privatizovány, ztráty socializovány.

Národy vs Bank-stři aneb lidé a národy jsou ve skryté válce s nadnárodní bankovní mafií

Andre Damon: Majetek dolarových miliardářů se za krize zdvojnásobil
Kasta, vytvářející nulovou hodnotu, blokuje gigantické zdroje. Globální krize přeje hlavně „parazitnímu růstu finančního sektoru“. Jsou-li „svátostí miliardová bohatství“ - a „zbytnou položkou“ i takové „potřeby jako vzdělání, bydlení a péče o zdraví“ - má to „katastrofální konsekvence“. Zisk z cizí práce – natož ze spekulace - neguje vše, o čem demokracie je.

Josef Vít: Dvojí tvář Spojených států část 1 - životní podmínky
Dobu blahobytu začal na začátku století Henry Ford, když zvedl mzdu svých dělníků na pětinásobek. Všichni ostatní kapitalisté řvali vzteky, ale Ford se jich zeptal : a kdo myslíte, že bude kupovat moje automobily?

Josef Vít: Minimální mzda
Aby lidé kupovali jejich výrobky, musí na to mít peníze. Z minimální mzdy si nikdo nic nekoupí. Navíc to bude i velká pomoc pro stát. Stát nebude nucen vyplácet všelijaké podpory a příspěvky. Nebude potřebný velký sociální stát. Příjmy státu z mezd a daní z prodeje by se zvýšily… a tím snížil deficit. Menší nerovnost a obnovená střední třída by podpořila rychlejší hospodářský růst. Bohatí vydělají stokrát, tisíckrát víc než jejich dělníci, ale nemůžou se stát hnací silou velké ekonomiky. Můžou si koupit tři auta, pár obleků, nějaký svetr, ale ekonomiku nezachrání. Milion dobře zaplacených dělníků si koupí milion aut, milion obleků a milon svetrů. A to už ekonomice pomůže. Bohatí mají své peníze v bance a tím ekonomice neprospívají - vlastně ty peníze chybí a ekonomiku přímo dusí. Vzorem pro naše podnikatele by měl být Henry Ford.

Paul Craig Roberts: Jak může drtivá většina Američanů nakupovat víc, jestliže jejich příjmy po léta nerostou a dokonce klesají? ptá se Reaganův finanční guru k autodestrukci „amerického snu“

Paul Craig Roberts: Eutanázie „amerického snu“ aneb o „ekonomice pro jedno procento“

Docentka Švihlíková: Jsme kolonie, věříme blbé propagandě, hrozí válka

Krajan z Kanady Jírovec: Srabi v české politice, vyvolávání světových konfliktů kvůli jistým zájmům v USA, démonizace Ruska...

Kdo že nám to lhal? Havel, nebo Dolejší?

Utajovaná a nevýhodná dohoda s USA? Katastrofální následky pro Česko. Toto všechno hrozí, píše analytik Kotrba

Pavel Kohout: Krájení jedovatého salámu
Tentokrát je zajímavější diskuze k tomuto článku od Stanislava Dvořáka:
Příčin zadlužování státu je poněkud více: Základní je neplacení daní nadnárodními korporacemi a všemi firmami, které mají možnost daňových úniků přes kreativní účetnictví a daňové ráje. V Německu za Ludviga Erharda plnily korporace státní pokladnu z 75%, dnes korporátní daň v ČR plní státní pokladnu jen z 8% a v EU na tom nejsou o mnoho lépe. Politici postupně ulevovali korporacím a přenášeli daňovou zátěž na osoby, které nemohou daňově uniknout. Zvýšené výběry daní nedokázaly nahradit výpadky a tak si politici začali půjčovat a problém ještě prohloubili. Na závěr ještě jednu pikantnost: Neplatiči daní se snaží vsugerovat lidem v Evropě, že hlavní příčinou je sociální stát a mnoho šiřitelů pravé neoliberální víry tuhle demagogii trvale omílá a rozšiřuje.