Přehledy

"Muž mi dal kreditku, tak jdeme nakupovat.."
"A PIN dal??"
"Nepindal."
Akční letáky
Akční ceny
Srovnani cen

LIDL - nové samoobslužné pokladny jsou pro zákazníky a prodavače katastrofa...:
Na rozdíl od Kauflandu, kde fungují samoobslužné pokladny skvěle ke spokojenosti zákazníků i prodavačů, tak LIDL vede studenou válku s dodavateli HW a SW pro samoobslužné pokladny a prohrává... Dříve jsem si až takový zmetek ani neuměl představit...

Pro ilustraci jen dva příklady z mnoha problémů...:

1) Projde v průměru jen každý pátý doklad o počtu vrácených lahví a na typicky čtyři z pěti těchto dokladů se musí volat obsluha většinou od pokladny č.1, která musí dokončit nákup aktuálního zákazníka a pak teprve situaci napravit...

Doporučuji zrušit povinnost dávat doklady o vrácení lahví do miniaturní nevhodné schránky, tzn po načtení je nikam nedávat obdobně jak to skvěle funguje v Kauflandu... Pro Lidl to tak bude řádově levnější než naštvaní zákazníci a prodavačky...

2) Nepřehledné špatně čitelné nastavení obrazovky... Autoři SW využívají špatně čitelné nepřehledné světle modré písmo často na světlém šedém pozadí jako skvělý útok na trpělivost zákazníků a prodavačů.

Např odsouzeni hodný unikát je pak formou velmi malinkého světle modrého písma na monitoru banky pro požadavek na zadání PIN... Považuji to za neuvěřitelné barbarství autora SW a velmi úspěšný útok ve studené válce dodavatele SW a HW na Lidl a jeho zákazníky...!

Nakonec doporučuji cestu z obrovského průseru jako důsledku studené války Lidlu s dodavateli SW a HW samoobslužných pokladen, tedy poučit se v Kauflandu, kde samoobslužné pokladny fungují v pořádku ke spokojenosti zákazníků i prodavačů...


LIDL - do května 2023 skvělá prodejna s ochotnými obdivuhodnými prodavači, nyní katastrofa...:
Nedoporučuji Lidl, neboť od května 2023 probíhá v Lidlu nešťastná "debilizace" zaměstnanců, kteří se "statečně" vymlouvají na "nejvyšší vedení Lidlu"... Předtím skvělá prodejna s ochotnými obdivuhodnými prodavači, nyní katastrofa...


Zarazit všechny tzv. energetické šmejdy se navzdory zpřísnění zákona zatím nedaří. Od ledna platí novela energetického zákona, která mj. umožňuje při telefonickém uzavření smlouvy její vypovězení bez postihu, a to do 15. dne od zahájení dodávek. (21.05.2022)


ČNB stahuje z oběhu bankovky vydané v letech 1995 až 1999. Platit přestanou od července 2022 (18.11.2021)
K 30. červnu 2022 skončí platnost těchto bankovek ((vybral jsem si osobně pro rychlou kontrolu zjednodušenou identifikaci: mají úzký 1,4 mm "hliníkový" pruh a hlavně poblíž podpisu guvernéra ČNB je uveden letopočet)):
* 100 Kč vzorů 1995 a 1997,
* 200 Kč vzorů 1996 a 1998,
* 500 Kč vzorů 1995 a 1997,
* 1000 Kč vzoru 1996,
* 2000 Kč vzorů 1996 a 1999.
Od 1.července 2022 s nimi nepůjde platit, oznámila Česká národní banka s ročním předstihem
V oběhu nadále zůstanou ((vybral jsem si osobně pro rychlou kontrolu zjednodušenou identifikaci: výrazně širší 3 mm široký pruh, který mění barvy, navíc je vlevo poblíž podpisu guvernéra ČNB drobným písmem na hranici čitelnosti uveden i letopočet, někdy je vedle, někdy nad)):
* 100 Kč vzoru 2018,
* 200 Kč vzoru 2018,
* 500 Kč vzoru 2009,
* 1000 Kč vzoru 2008,
* 2000 Kč vzoru 2007,
* 5000 Kč vzorů 1999 a 2009.
Když zjistíte, že máte neplatnou bankovku, tak ji můžete následující 2 roky, tzn až do 30. června 2024, odnést na jakoukoliv pobočku libovolné banky, která poskytuje pokladní služby. Jinými slovy: vymění vám ji na všech bankovních pobočkách s pokladnou. K výměně nepotřebujete nic než onu neplatnou bankovku.
Samotná výměna bankovek je zdarma, při větším množství byste je ale měli na pobočku donést roztříděné podle nominálních hodnot.

Reklamní agentura PROPAGO
Návštěvníky Rožnova p.R. může potěšit možnost na počkání si vytisknout právě nafocené fotky:
Skvělá služba firmy PROPAGO potěšila mě osobně a ještě více potěší návštěvníky Rožnova p.R. Konkrétně s mobilem, ve kterém máte nafocené fotky (tzn nemusí být na Flash disku, i když je to samozřejmě nejpohodlnější), zajdete do pobočky PROPAGO v 1.patře (na mapě vpravo nahoře u velkého parku), kde dostanete heslo k WiFi a následně v emailu přímo ve firmě PROPAGO si z mobilu pošlete fotky, které chcete vytisknout. Na vizitkový papír k 6.12.2018 za 12 Kč formát A5, za 16 Kč formát A4 apod. Na klasický fotografický papír je to o kousek dražší, ale mi se více zamlouvá vizitkový papír (tisknou se na něj vizitky). Např návštěvníci Skanzenu to mají nejkratší cestou pouze 815 metrů (12 min chůze) nebo přes nádherný Městký sad 1000 metrů (15 min chůze). V Městském sadu je obrovské množství divokých kačerů a kačenek, které můžete potěšit nalámaným rohlíkem, který si některé kačky uzobnou přímo z ruky.
Pro všechny zájemce o kvalitní tisk platí informace, které jsem 5.12.2018 zjistil, když jsem zjišťoval způsob jak získat fotky formát 3,5x4,5 cm, které jsou optimální pro různé průkazky:
V Rožnově p.R. zrušila svou činnost jiná firma, kde vás nafotili a dodali fotky v nejběžnějším formátu 3,5x4,5 a samozřejmě v jakémkoliv jiném formátu. Rožnovákům tak zůstala nejjednodušší možnost domluvit se s kolegou, který ho nafotí proti vhodnému pozadí na mobilu, pak přímo v mobilu ořízne fotku (tato funkce je součástí většiny dotykových mobilů, jinak použít skvělou aplikaci "Resize Me", autor XnView) a nejlépe překopíruje na Flash disk, ze kterého ve firmě PROPAGO vytiskne za skvělou cenu 12 Kč dokonce 15 ks fotek formátu 3,5x4,5 a při vhodné velikosti fotky (20 Mpx je již v mobilech běžné, ale i pro 12 Mpx jsou skvělé velké fotky) jakýkoliv jiný formát. Tisk fotek formátu 3,5x4,5 je optimální na tvrdý křídový papír používaný pro vizitky. Originální papír pro fotografie 3,5x4,5 není optimální, neboť se na něm rozmazávají razítka organizací na průkazkách, jehož je fotka součástí. Pokud máte fotku pouze v mobilu, pak je nejjednodušší (pro vás) ji poslat emailem na propago.kopirka@gmail.com. Pro pravidelné zákazníky bude po jejich příchodu vše připraveno k předání, pro nové zákazníky ihned po jejich příchodu. Otevřeno na ulici Pionýrská mají pondělí až pátek od 8 do 12 a od 12 do 16,30 hod a službu mají skvělou, o čemž jsem se dnes osobně přesvědčil. (5.12.2018)

Řízkárna 8 min chůze od Skanzenu potěší dobrým čerstvým teplým řízkem se salátem i k chlebu
Cesta od Skanzenu na teplý řízeček se salátem nebo i k chlebu

Lidl servis       Kompernass
BILLA
HRUŠKA
ALBERT
IKEA
KAUFLAND - úspěšná prodejna v Rožnově p.R. Konečně máme ve městě Kaufland...
Penny Market     [2]    
Rekonstrukce prodejny Penny Market v Rožnově p.R. s otevřením ke dni 1.10.2020 je velmi povedená. Zboží přehledně uložené, podstatně větší prostor pro nakupující a k tomu jedna pokladna navíc... Tak tady se to povedlo, gratuluji...
LIDL
TESCO
CZC notebooky   CZC mobily
JYSK ValMez
OKAY ValMez akce
Hračky PAPP v přízemí obchodního domu Majerův dvůr       Hračky PAPP
Lékárny Dr.Max

Nemocnice Hranice   Chirurgické oddělení
Gratuluji skvělému kolektivu Nemocnice Hranice. Vynikající kolektiv oddělení Chirurgie skvělého primaře MUDr.Jiřího Šatníka mě učaroval jako perfektně funkující kolektiv lékařů a sestřiček v obdivuhodném prostředí nemocnice. A skvěle vaří, tedy mi tam 9 dní velmi chutnalo. Kolektivu Nemocnice Hranice moc děkuji, přes důkladně zlomený sešroubovaný kotník zůstala ta nejhezčí vzpomínka. Nejlepší je být fit, ale když už má člověk nějaký zdravotní problém, pak Nemocnice Hranice je to pravé pro uzdravení.

Viamedica v Rožnově p.R.   mapa  
Doporučuji péči skvělého chirurga MUDr. Miroslava Malchara, který se v mém případě řídil oblíbeným heslem "zázraky na počkání, nemožné do 3 dnů", neboť 4. den po vytažení 6 cm šroubu z kotníku v oblíbené Nemocnici Hranice jsem již zase chodil 9 km denně. Moc MUDr.Malcharovi a skvělému kolektivu Nemocnice Hranice děkuji.

Když na "Rozhlednu Modrá", tak jedině bez fotoaparátu aneb poučme se z vlastních chyb.
mapa  mapa  mapa  info

TexiGen - Texture Generator

LEGO MindStorms - od nejmenších až po dospívající děti elektronika hrou
Přehledné odkazy v tabulce Zboží cz - skvělé přehledy porovnání zboží
Český návod - návody ke stažení,
Koumák cz (Vše o kutilství, hobby a stavbě jednoduše a názorně)
Monitor cz - přehledy zboží ze 750 českých e-shopů

SBD Rožnov - Stavební bytové družstvo Rožnov   Kontakty
Dodavatelé tepla se radují, neboť SBD Rožnov likviduje dosavadní snahu šetřit energii za ústřední vytápění. Jestliže dosud platili minimálně 60% průměrné spotřeby tepla za ústřední vytápění, tak ve vyúčtování za rok 2013 je to již minimálně 80% (průměr minus 20%) průměrné spotřeby tepla za ústřední vytápění i v případě, že na měřácích spotřeby tepla radiátorů ústředního topení byla nulová hodnota, tzn nikdy nebyly zapnuté. A přitom vyhláška MMR 372/2001 se nezměnila a i letos má platnou minimální hranici 60% (průměr minus 40%). Již příspěvek 60% byl víc než dostatečný na finanční vyrovnání za teplo z procházejících trubek ústředního topení, avšak platit vždy minimálně 80% průměrné spotřeby tepla za ústřední vytápění je tak demotivující pro jakékoliv šetření, že nadšenci v šetření teplem vzdávají svou marnou snahu ušetřit, neboť nově nastavené parametry cokoliv ušetřit téměř vylučují. To raději budou i v nejtužší zimě v příjemném teple (ne příliš, neboť při nižší teplotě se lépe dýchá) s tím, že ani pak původních 60% průměrné spotřeby tepla nejspíš nepřekročí a nově 80% snad ani omylem, tedy proč by si příjemné teplo v tuhé zimě odpírali jako dosud, když to nemá téměř žádný vliv na cenu za teplo v bytě. Už se těším na to teploučko za téměř stejnou cenu tak, že jsem byl doplatek ihned 31.03.2014 zaplatit, avšak s ohledem na možné reklamace bylo možné zaplatit až v květnu (nezapomenout, že při platbě v hotovosti přímo na pokladně SBD si za příjem hotovosti navíc naúčtují 12 Kč, tzn lépe je zaplatit v teploučku doma za 2 Kč převodem na účet SBD)...

Centrum cz - přehled pro mobil
Ceny energie
Seznam cz - prehled pro mobil
Orthes - ortopedie a rehabilitace Rožnov pR
Google - prehled
Atila cz - prehledy
Stahuj cz (přehledné komentáře a downloady programů, vynikající pro uživatele)
Slunecnice cz (přehledné downloady programů)
Sosej cz (přehledné downloady programů)
Alza cz(skvělé přehledy)
HCV Group   obchod   (doporučuji, patří k nejlepším)
RComputer Radek Řehořek (doporučuji, patří k nejlepším)
Mironet (doporučuji, zajímavé ceny)
CZC (doporučuji, dříve se jmenoval "CzechComputer" - pobočka CZC je v Rožnově p.R.)
Euronics   (pobočka Euronics je v Rožnově p.R.)
EMOS
EZK Elektronika (Rožnov p.R.)
BRENO koberce, PVC podlahové krytiny, Vinylové podlahy, Rohožky apod.
KSK-System (Zubří): plastová okna a dveře

Krytý bazén Rožnov p.R.:
Otevírací doba ve školní rok
Pondělí 6 - 10 sanitární odpoledne
Úterý, středa 6 - 10 16 - 21
čtvrtek 6 - 10 15 - 21
Pátek 6 - 10 14 - 21
Sobota 8 - 21
Neděle 8 - 19
Pon, Stř, Pát 6 - 7 Plavecký oddíl *)
Pondělí až Pátek od 8 hod Základní školy **)
*) pro veřejnost je polovina bazénu
**) pro veřejnost je od 8 do 10 hod polovina bazénu

Zajímavosti, zábava, užitečné informace a odkazy
HledejCeny cz
Czech Embassy

Jídelna Garmet, Rožnov p.R. (vynikající skvělé "zelo-knedlo-vepřo" za 80 Kč 26.08.2019)
Klasická jídelna, tzn vezmu si tácek, talíř na polévku, příbory a ubrousky. Pak u okénka dostanu skvělé jídlo jedno ze sedmi. V mém případě vždy zelo-knedlo-vepřo, které mají za 80 Kč v Po,Stř,Pá a je bezkonkurenčně nejlepší v Rožnově p.R. a možná i v širokém okolí. Proto dávám plných 5*, neboť to zelí, to je perla...
mapa     web

Jen to nejlepší víno v Rožnově p.R. (a k tomu svkělé červené M.P. z Mikulova)    mapa průjezd RpR    mapa    pohled z ulice    foto
Zuby cz
Lékárna VITA Rožnov p.R. Láz - doporučuji
Léky lékárny cz
Svět kamenů - dovoz z Brazílie, Uruguay, Bolívie, Argentiny, Botswany, Namibie, JAR pro soukromé i muzejní sbírky
Natur shop
Parkování ve Fakultní nemocnici Olomouc.JPG  (původní fotomapa bez návodu k parkování na www.mapy.cz)
Fakultní nemocnice Olomouc (popis a mapa)
Orientační plán Fakultní nemocnice Olomouc.JPG   (původní mapa.PDF  z LDMP UPOL cz)
Magnetická rezonance - informace pro pacienty včetně videa (PMT)
Obuv (topánky) ze Slovenska       (když to v zimě klouže)

Moleda - Prestige: české kožené vycházkové a sportovní boty vyrobené ve Zlíně       Prestige

UNI HOBBY Market Valašské Meziříčí (kvalitní služby, ochotní prodavači - doporučuji)
Drogerie
Ceny v Německu idealo.de
Státní zemědělská a potravinářská inspekce
Databáze nebezpečných výrobků
Ebarter.cz (výměnné obchody)
Výsledky voleb v Rožnově p.R. v říjnu 2010.PDF (převzato ze stránek www.roznov.cz)