Jídlo, zdraví, léky, doplňky zdravé výživy

UČITEL: Honziku, řekni mi upřímně, modlíš se před jídlem?
HONZIK: Ne pane učiteli, já se nepotřebuji modlit, maminka je dobrá kuchařka.Důrazné varování před speciálním jedovatým povlakem na ovoce Apeel, které je financované WEF a Billem Gatesem (VIDEO). Apeel může způsobit vážné poškození orgánů, pokud jsou přípravku opakovaně vystaveny. Tuto ochrannou vrstvu nelze z výrobků smýt.
(27.06.2024 21:40)
Za terorizmus stíhaný šéf WHO Tedros A. Ghebreyesus poverený chazarskými globalistami, vyzýva uzavrieť celosvetovú dohodu, ktorá udelí WHO naprosto nekontrolovateľné právomoci rozhodovania nad životom a smrťou novodobých nevoľníkov a otrokov...
(5.05.2024 19:20)
Šéf BlackRock na akci Klause Schwaba Larry Fink odhalil plán Satanovy synagogy na depopulaci...
Depopulační proces je totiž prováděn na těchto vektorech:
Potravinářství (éčka, chemie, kontaminanty)
Medicína (záměrné vedlejší skryté účinky léků a vakcín)
Voda a nápoje (ftaláty, mikroplasty, chemie, éčka, kontaminanty)
Výchova (indukce neproduktivních deviací ve školství, indoktrinace ve vzdělávání)
Politika (politická podpora neproduktivních deviací)
Legislativa (legislativní podpora neproduktivních deviací)
Energetika (radiofrekvenční a elektromagnetický smog)
Média (propagace neproduktivních deviací, genderismu, změn pohlaví v tisku, v televizi, v literatuře)
Finance (benefity bank pro bezdětné páry, lepší úvěry než pro páry s dětmi)
Války (nejstarší a nejprimitivnější vektor depopulace)
Hladomory (rovněž jeden z nejstarších vektorů)
Morové rány, pandemie
Kataklyzmata (zemětřesení, sesuvy půdy, potopy, požáry)
Depopulace se bude v první fázi týkat jen bílé rasy: Bílá rasa představuje největší hrozbu pro Satanovu synagogu, je přímým ohrožením konceptu Světovlády Domu Sion, protože bílá civilizace díky své nadřazenosti dosáhla největšího rozvoje civilizace. Syndikát chce proto bílou rasu eliminovat a genově rozložit...
Rozvrat bílé civilizace v Evropě i v USA provádí nová generace – bílá zdegenerovaná mládež...
Bělochy a jejich práci nenahradí migranti, jak tvrdila Mutti Merkel, ale stroje a AI. Ti migranti jsou skutečně importováni jen na destrukci bílé západní civilizace. K ničemu jinému.
Satanova synagoga by likvidaci bílé rasy ráda urychlila zažehnutím velké války v Evropě. V ní by totiž umírali hlavně Slované.
(4.05.2024 7:40)
Do roku 2020 se průměrná doba penze prodlužovala. Trvala tehdy 24,51 roku. Muži pobírali starobní důchod průměrně 19,47 roku, ženy 28,46 roku.
(2.05.2024 20:15)
Potvrzeno: Vědci odhalili, že mRNA vakcíny COVID obsahují složku, která potlačuje imunitní reakci a stimuluje růst rakoviny.
(25.04.2024 13:30)
Ivermektin: Univerzálny liek a profylaktikum, nielen proti Covidu. Nobelova cena a 40 rokov preukázanej efektívnosti a spoľahlivosti...
(23.04.2024 19:40)
Čísla na vejcích ukrývají informace, o kterých chovatelé raději mlčí. Některá označují zvláštní slepice. Tak právě tyto informace se ukrývají pod číslicemi 0 – 3, které jsou vytištěny na skořápce jako první:
0 - značí vejce, která pocházejí z ekologického chovu a bývají také nejdražší.
1 - označuje vejce slepic, které také žijí ve volném výběhu.
2 - je na skořápkách vajec, jejichž nosnice žijí v halách. Mají tak mnohem více prostoru k životu, než jejich příbuzné z klecí, ale už nežijí ve svém přirozeném prostředí. Krmeny jsou komerčním krmivem, které obsahuje geneticky modifikované potraviny.
3 - vejce od slepic chovaných v klecích. I ony jsou krmeny geneticky modifikovaným krmivem. Zhruba po roce končí na jatkách.
(21.04.2024 17:00)
V tradiční soutěži o nejlepší česká piva vyhrál ZUBR GRAND chmelový mok z Přerova. V Brně skončil v úterý slavnostním vyhlášením už 32. ročník odborné degustační soutěže Zlatý pohár Pivex. Do pěti kategorií klání lahvových (balených) piv se přihlásilo celkem 42 značek piv z devíti průmyslových pivovarů z České republiky. Letošním šampionem roku 2024 se stal Zubr Grand...
(4.04.2024 12:00)
Brusel nařídil razantně zdražit Evropanům kávu, kakao a další tropické ovoce! Plánem je odlesnit Amazonii a změnit ji v obrovské bankovními konglomeráty vlastněné latifundie...
(2.04.2024 12:10)
Očkovaná populace v Anglii měla za 23 měsíců téměř milion úmrtí...
(25.03.2024 17:00)


Po kliknutí si můžete stáhnout tento článek ve formátu PDFDr. David Martin: Téměř před 20 lety bylo známo, že spike protein je biologická zbraň (video)
(18.03.2024 13:30)


Po kliknutí si můžete stáhnout tento článek ve formátu PDFJste očkováni? Nebezpečnost právě “vaší” šarže vakcíny zjistíte zde. Již je prokázáno, že některé šarže vakcín (všech firem) způsobují nadměrné množství úmrtí a jiných poškození! Číslo šarže vakcíny naleznete na Certifikátu EU Covid19, který jste obdrželi po provedené vakcinaci. Na odkaze howbad.info zjistíte, podle čísla šarže vakcíny jakou jste dostali, jaké jsou vaše šance na přežití...
(11.03.2024 12:40)
Hlava promočená od dešťové vody by nám mohla po zásahu bleskem zvýšit šance na přežití až o 70 – 90 %...
(23.02.2024 21:15)

Problém řešení autorů však zůstává, že nezkoumali jak se zvýší pravděpodobnost zásahu bleskem pro mokrou osobu... Tzn chodit promočený v bouři sice zvýší šanci na přežití po zásahu bleskem, ale taky může výrazně zvýšit pravděpodobnost zásahu bleskem, což autoři nezkoumali... Tady už je majoritní vliv terénu a okolního prostředí, tzn žádné ukrývání se pod stromem, žádné poskakování na kopečku nebo i jen na rovince, kde by byl nejvyšším bodem aneb hrát si na bleskosvod opravdu není to pravé pro přežití v bouřce...The Epoch Times: Pohyb je na depresi a úzkost účinnější než léky, zjistili vědci.
(19.02.2024 19:45)


Po kliknutí si můžete stáhnout tento článek ve formátu PDFDr. Mercola: Dejte sbohem nespavosti. Vojenská metoda, jak usnout za 2 minuty.
(30.01.2024 20:05)


Po kliknutí si můžete stáhnout tento článek ve formátu PDFJ.Kaufman: V potravinách je naše přežití a tak je chtějí nahradit hmyzem.
(10.01.2024 18:35)


Po kliknutí si můžete stáhnout tento článek ve formátu PDFLékařka používá geniální, Nobelovou cenou ozdobený Ivermektin i na léčbu v případě poškození zdraví takzvanou „Covid vakcínou“. Ivermektin se od 80. let používaného i v humánní medicíně. Na základě mnoha důkazů a studií byl ivermektin soudem v USA povolen i pro léčbu Covidu. Americká lékařka nyní upozornila na to, že lék funguje i na léčbu v případě poškození zdraví takzvanou „Covid vakcínou.“ Nyní se ukazuje jako jeden z nejlepších léků na poškození vakcínou. Dr. Mary Talley Bowdenová to dosvědčuje. V její vlastní klinické praxi ivermektin nabídl výtečné výsledky. Lékařka mimo jiné zmiňuje, že v posledních dvou letech trpí 7% jejích pacientů vedlejšími účinky genových injekcí. Nikdy ještě neviděla, aby jakýkoli medicínský přípravek způsobil tolik škod. Obvykle začínám s ivermektinem, protože váže spike protein. Má protizánětlivé vlastnosti. Ve skutečnosti má 20 různých mechanismů účinku...
(6.12.2023 21:15)
Pivný alkoholizmus - o škodlivých následkoch pitia piva.
Najničivejším a najškodlivejším dôsledkom nestriedmej konzumácie piva je choré srdce. Prejavuje sa rozšírením dutín srdca, zhrubnutím jeho stien, nekrózou srdcového svalu, redukciou mitochondrií atď. Uznáva sa, že tieto zmeny sú spojené s prítomnosťou kobaltu v pive, ktorý sa používa ako stabilizátor pivnej peny. Takže v organizme mužov pri systematickom používaní piva sa uvoľňuje látka, ktorá potláča produkciu mužského pohlavného hormónu testosterónu. U žien, ktoré pijú pivo, sa zvyšuje pravdepodobnosť vzniku rakoviny... Každodenná konzumácia piva vedie k smrti mozgových buniek...
(29.11.2023 20:15)
Mike Adams: VOJNA, HLADOMOR, FINANČNÝ KOLAPS…
Na konci článku rady jak přežít... (4.11.2023 22:22)
Podnikatel Elon Musk v úterý uvedl, že lidi napojené na ventilátory nezabíjel ani tak virus COVID-19, jako spíše sekundární bakteriální infekce, které způsobily smrtelnou formu zápalu plic. (3.11.2023 17:50)Advokátní kancelář odhaluje 30 nejčastějších poškození takzvanou „Covid vakcínou“. (25.10.2023 13:25)
" K nejnebezpečnějším šaržím, které se podávaly v Německu (a většina z nich zřejmě i u nás) patřily:
Číslo šarže – 1. dávka EX8679 1D020A FC3095 EX35997 ABV3374 EW8904 XD985 FD9234 1D014A 61C006A
Číslo šarže – 2. dávka FE6975 SCUE19 FE7011 SCTN4 FE9174 FD7958 EX8679 1D020A 1D015A
Nejčastěji uváděnými zdravotními problémy po očkování:
Defektní imunitní systém / VAIDS (indikátory: herpes po očkování / propuknutí lymské boreliózy / probíhající nové infekce atd.) Dušnost a respirační insuficience Dysfunkce nervového systému Autoimunitní onemocnění CFS (chronický únavový syndrom) Srdeční arytmie Migréna Třas Porucha vědomí Porucha krevního oběhu Akutní onemocnění srdce Zánět kloubů / revmatická onemocnění Záchvaty Plicní onemocnění/embolie Cévní onemocnění (vaskulitida, endoteliitida) Menstruační porucha Zvracení (poškození trávicího traktu) Paralýza (také obličejová obrna) Ztráta vědomí Porucha srážlivosti krve Trombóza Mrtvice Ztráta sluchu Onemocnění mozku Srdeční selhání Myokarditida Porucha okysličení krve Postižení ženských pohlavních orgánů Herpes zoster / pásový opar Poškození ledvin "Lance D. Johnson: Antiparazitické lieky benzimidazoly ukazujú sľubné výsledky proti rakovine, no úrady ich stále zakazujú (17.10.2023 22:40)
" Benzimidazolová skupina liekov proti parazitom by mohla byť užitočná v protokoloch liečby rakoviny. Fenbendazol, ktorý patrí to tejto skupiny liekov, má najmenej dvanásť protirakovinových mechanizmov účinku a preukázal svoju efektívnosť proti množstvu rôznych druhov rakoviny, vrátane buniek kolorektálneho karcinómu, leukémie, rakoviny prsníka, lymfómov a rakoviny vaječníkov.
V Spojených štátoch amerických a v Európe však tento liek zostáva naďalej neschválený pre použitie u ľudí, a to napriek jeho nízkemu profilu toxicity u zvierat aj u ľudí a napriek faktu, že sa používa už od 60. rokov minulého storočia.
Fenbendazol by mohol byť preklasifikovaný na liečbu ľudského glioblastómu a leukémie. "Syndrom náhlého selhání srdce (SCD) se začal od roku 2021 projevovat u osob očkovaných vakcínami proti Covid-19. Syndrom náhlého srdečního selhání (SCD) se projevuje u sportovců, fotbalistů, tenistů, prostě při zvýšeném tělesném výkonu a také při zahřátí těla, kdy dojde k roztažení cév v důsledku potřeby vyššího přísunu okysličené krve, dochází k zastavení srdečního svalu a sportovec se sesune k zemi a má příznaky infarktu. (10.10.2023 12:10)
" Seznamy věcí, kterým by se očkovaný člověk měl vyhnout:
Na prvním místě je sport, jakákoliv sportovní aktivita a fyzická námaha. Rovněž alkohol, který roztahuje cévy. Očkovaní lidé by se měli vyvarovat jakémukoliv běhu, delším pěším pochodům, těžké práci, zvedání břemen, zásadně by se měli vyhnout stoupání po schodech do patra a měli by jezdit zásadně jen výtahem. Rovněž by se měli vyhnout koupání ve vaně a nahradit koupání sprchováním, protože při ponoření těla do teplé vany dojde k roztahování krevních cév a k riziku uvolnění trombů v cévách, které byly způsobeny vakcinačním roztokem.
Očkování proti covidu si najednou po 3 letech začíná vybírat svou daň.
Myokarditida má tendenci se rychle rozvinout u mladších jedinců, většinou po druhém očkování; perikarditida má tendenci postihovat pacienty středního věku a starší pacienty později, buď po první, nebo druhé dávce.
Je tedy zjevné, že vakcíny proti Covid-19 způsobují záněty srdečního svalu, myokarditidu, ale i další přidružené choroby na bázi tvorby trombů v srdečních cévách, ale tohle všechno by se zjistilo, kdyby vakcíny prošly dlouholetými a obvykle 10 let trvajícími klinickými testy v případě vakcín pro dospělé. Pokud jde o vakcíny pro děti, tam se obvykle vakcíny klinicky testují 15 let, než jsou schváleny pro klinické nasazení na dětech v nemocnicích, a minimálně 20 let, pokud má jít o látky určené k tzv. plošnému očkování dětí v populaci. "Drogy jsou na bázi Fentanylu a pochází z USA ze zdrojů americké armády, která Fentanyl podávala americkým vojákům v Afghánistánu a v Iráku na vyrovnání se stresem. Tato chemická látka ale vypíná v mozku některé bezpečnostní filtry a lidé potom vidí objekty a bytosti, které se nachází v unitárním prostoru. Fentanyl je moderní opioid na tlumení bolesti a je 100x silnější než morfium. Fentanyl zřejmě trvale poškozuje bezpečnostní filtry v mozku v našem bionosiči, ve kterém existujeme v rámci naší životní projekce. Poškozené nosiče jsou prakticky neopravitelné a ty osoby nejčastěji končí sebevraždou s cílem ukončení projekce, nejčastěji vběhnutím pod vlak, nákladní auto, autobus, skok z mostu, vběhnutí pod tank, úmyslné vběhnutí do minového pole apod. (4.10.2023 12:00)
" Používá se po amputaci končetin na potlačení fantomové bolesti a v konečných fázích rakoviny k potlačení bolestí, ale v USA se rozšířil jako rekreační droga, které úplně přepsala trh s drogami. Má podobné účinky jako LSD a nabízí realizaci tzv. trips, tedy výprav po unitárním prostoru. Američané rozdávají ukrajinským vojákům na frontové linii fentanyl. Proto začala Fentanyl používat americká armáda. Látka je však extrémně návyková a po vysazení nastává akutní PTSD syndrom, nezvladatelná úzkost, hluboká deprese s intenzivními myšlenkami na sebevraždu, nezvladatelné pokračování v podobě cross-tripu, kdy se svět uživateli Fentanylu prolíná s unitárním prostorem, osoba se pohybuje jako zombie, protože vidí dva prolínající se světy, s různými ulicemi, s různými budovami a dveřmi. Osoby mají problém trefit do dveří domu, protože neví, které dveře jsou ty z tohoto světa a ty druhé z unitárního prostoru. Typickým projevem uživatelů vysokých dávek fentanylu je strnulá poloha v hlubokém předklonu, což je projevem vypnutí páteřní motoriky v mozku. "Nejnovější zprávy! 20 milionů lidí celosvětově zabito vakcínami proti Covidu a 2,2 miliardy vážně zraněno! (VIDEO) Tato čísla jsou nejlepšími odhady s využitím vládních dat. Anthony Fauci, Bill Gates, Ralph Baric, Tedros a další vytvořili pandemii, která infikovala svět. Nejprve vytvořili podvodnou pandemii záměrným vypuštěním Covidu-19, který vyvinuli ve Spojených státech v Baricově The University of North Carolina v Chapel Hil. Vyvinuli to Baric a jeho tým, který Anthony Fauci financoval. Pak použili podvodný PCR test k vytvoření nadměrného počtu případů. Poté zablokovali bezpečnou účinnou léčbu, jako je Ivermectin, aby získali schválení Asociace evropských univerzit (EUA) pro Covid vakcíny. (18.08.2023 19:50)Dožívají se 120 let, děti rodí do 65 let a nikdy nemají rakovinu. Jak to dělají? Většinu jejich jídelníčku tvoří syrové ovoce a zelenina, ořechy, hodně sušených meruněk, různé druhy cereálií (převážně proso, pohanka a ječmen), luštěniny a malé množství sýru, mléka a vajec. (15.08.2023 20:00)
Hodně chodí, málo jedí. Nemají svačiny. Pouze snídaně a oběd. Denně projdou pěšky 15 až 20 km. Jen velmi vzácně konzumují maso. Je to možná tak dva krát do roka, buď jehněčí nebo kuřecí. Milují smích.
Během určitého období nic nejedí, jen pijí džus ze sušených meruněk. Je to jejich tradice už od dávných dob, kterou respektují. Koná se v období roku, kdy ještě ovoce na stromech není dozrálé. Lékaři se shodují v tom, že strava lidí z kmene Hunza a období bez jídla přispívají k jejich pevnému zdraví a dlouhověkosti.
Jejich zvyk konzumovat velké množství meruněk je zřejmě zodpovědný za ochranu před rakovinou. Jde ani ne tak o meruňky samotné, jako jádra z jejich pecek.
Meruňková jadérka jsou totiž bohatá na takzvaný vitamin B17, který má protirakovinné účinky. Z těchto jadérek si vyrábějí olej. Olej konzumují pravidelně, ale v malém množství, protože vitamin B17 může být ve vysokých dávkách pro tělo toxický. Obsahuje totiž kyanid, který zabíjí rakovinné buňky, ale pokud je ho hodně, může tělu ublížit. Prestiž rodiny se hodnotí podle toho, kolik má ve své zahradě stromů meruněk.Slavný rakouský džus Rudolfa Beusse vyléčil už přes 45 tisíc lidí z rakoviny: Červená řepa (55%) + Mrkev (20%) + Kořen celeru (20%) + Brambory (3%) + Ředkvičky (2%) = v mixeru rozmixovat.
42 dnů doporučuje pít jen čaj a jeho speciální zeleninový džus s červenou řepou jako hlavní ingrediencí. (14.08.2023 17:00)
ZEROHEDGE: Americká FDA se najednou rozhodla přestat vraždit Američany a nyní povoluje předepisování ivermektinu na léčbu Covid-19 (12.08.2023 18:30)

Po kliknutí si můžete stáhnout tento článek ve formátu PDFLinus Carl Pauling byl americký kvantový biochemik, podle některých názorů nejvýznamnější chemik 20. století. 1954 udělena Nobelova cena za chemii. Nobelovu cenu míru za rok 1962. Carl Pauling jako jediný užíval vitamín C v množství 3g a postupně navyšoval dávku až na 18g denně a dožil se 93 roků, přestože mu diagnostikovali v 59 letech rakovinu a oba rodiče zemřeli ve věku 60ti let. Své dlouhé přežívání vždy připisoval vitamínu C a dalším výživovým doplňkům. (12.08.2023 17:40)Německý mainstream konečně přiznal, že existují smrtelné šarže genových injekcí. Vyšetřování se zaměřilo na šarže EJ6796, EJ6797, EM0477, EJ6136, EJ6134, EK9788, EJ6789, EJ6790 a EP9598. Těchto devět šarží, vysvětlují dánští vědci, představuje 18krát více úmrtí než v následné výrobě vakcín. (11.08.2023 20:30)

Po kliknutí si můžete stáhnout tento článek ve formátu PDFDr. Johanna Budwigová Symptomy rakoviny, tak i dysfunkce jater a diabetes 2. typu jde vyléčit nebo účinky nemoci výrazně snížit jednoduše konzumací kombinací dvou přírodních, lahodných potravin – cottage cheese a lněným olejem (semínko). Tato kombinace potravin také velmi úspěšně rakovině předchází. (10.08.2023 19:00)

Po kliknutí si můžete stáhnout tento článek ve formátu PDFJ. Kaufman: Jak odstranit Spike Proteiny z mRNA injekcí. Sbírka návodů na léčbu Covidu a odstranění některých účinků injekcí. (26.07.2023 20:20)

Po kliknutí si můžete stáhnout tento článek ve formátu PDFNekupujte nic s nálepkou „Apeel”! Informace je ke konci článku jako hlavní zpráva...
Např na okurkách: Okurky nejsou zabalené v plastu, ale je tam velký nápis, že jsou pokryty Apeelem, aby byla chráněna jejich čerstvost a omezil se plastový odpad.
V USA je to avokádo, jablka a myslím, že možná i limetky a citrony okurky.
A nejde to smýt, bez ohledu na to, jak je to vydrhnuto, to dokonce říká na webu ve FAQ. (3.07.2023 19:00)

" Bezpečnostní list říká - APEEL Standardní věty o nebezpečnosti:
H318 Způsobuje vážné poškození očí.
H317 Může vyvolat alergickou kožní reakci.
H412 Škodlivý pro vodní organismy, s dlouhodobými účinky.
Pokyny pro bezpečné zacházení:
P280 Používejte ochranné rukavice/ochranný oděv/ochranné brýle/obličejový štít.
P302+P352 PŘI STYKU S KŮŽÍ: Omyjte velkým množstvím vody. "Dr. McCullough: „mRNA TECHNOLÓGIA PRÁVE VSTÚPILA DO ÚPLNE NOVEJ, OVEĽA TEMNEJŠEJ FÁZY“. Podľa doktora McCullougha je najznámejšou obranou proti hrotovým proteínom a mRNA denná dávka voľne predajnej nattokinázy. (7.05.2023 22:30)
" „Nattokináza je enzým, ktorý sa vyrába fermentáciou sójových bôbov baktériami Bacillus subtilis variant natto a je dostupný ako perorálny doplnok stravy. Nattokináza odbúrava fibrinogén, faktor VII, cytokíny a faktor VIII a boli skúmane aj jej prínosy pre kardiovaskulárny systém.  Zo všetkých dostupných terapií, ktoré som použil vo svojej praxi, a spomedzi všetkých navrhovaných detoxikačných činidiel verím, že nattokináza a jej príbuzné peptidy sú v súčasnosti pre pacientov najväčším prísľubom.“ "Ethan Huff: Otrávená krev: Krevní banka říká, že 80% zásob krve je kontaminováno hrotovými proteiny z vakcín. Politici v americkém státě Montana prosazují nový zákon, podle kterého by bylo darování krve pro lidi „očkované“ proti Covid-19 trestným činem. (6.03.2023 13:30)Rizikový oxid grafenu v nové nosní vakcíně proti chřipce. Do ČR míří vakcína proti chřipce v podobě nosního spreje pro děti (neví se, jestli už tato vakcína obsahuje i grafen). (18.10.2022 13:40)
" Dvourozměrné nanomateriály oxidu grafenu mají silný adjuvantní účinek při posilování imunitních reakcí intranasálních vakcín proti hemaglutininu (HA), uvedl Dr. Chunhong Dong, hlavní autor studie a postdoktorand v laboratoři Dr. Baozhonga Wanga v Ústavu biomedicínských věd. Nanočástice oxidu grafenu mají mimořádné vlastnosti pro podávání léků nebo vývoj vakcín, jako je ultra velká plocha povrchu pro vysokou hustotu náplně antigenu, a vakcína vykázala vynikající imunoenvironmentální vlastnosti in vitro a in vivo. Tuto nanoplatformu lze snadno přizpůsobit na konstrukci slizničních vakcín proti různým respiračním patogenům. VIDEO: Dr. Andreas Noack – Covid vakcíny obsahují uhlíkové nano žiletky ve formě hydroxidu grafenu Německý doktor a odborník na uhlík zveřejnil video, ve kterém sdílí zjištění, že covid vakcíny obsahují hydroxid grafenu, který funguje jako nano žiletky, které rozřezávají krevní cévy a ostatní orgány v těle. Krátce po zveřejnění jeho videa byl údajně zavražděn... "Shedding jako roznášení vakcinačních částic vzduchem, kapénkami z úst, nosu a odumřelou kůží. (9.09.2022)
" Část vakcín je placebo. Tyto šarže dostávají někteří politici, elity, obchodníci, bankéři, zatímco jiní politici dostanou ostré šarže, které se dávají obyčejnému lidu. Oslabené šarže se zkouší na dětech a nezletilých. A kdokoliv před vakcínami varuje, stává se terčem útoků globalistických médií, jejichž cílem je podpora projektu redukce populace této planety. Části mRNA vakcíny se totiž spojí s plicními buňkami a dýcháním a prostým mluvením se tyto buňky spolu s odumřelou tkání z plic dostávají do vzduchu a když tyto buňky natáhne do plic jiná osoba, může dojít k neuvěřitelně prudké reakci, která se rovná použití binární zbraně. Pokud je člověk sám očkovaný, má v sobě již buňky s mRNA. Když ale nadechne cizí buňky mRNA, může dojít v lidském těle ke spuštění reakce imunitního systému, který se zblázní a nedokáže pochopit, jak je možné, že v těle jsou buňky se dvěma typy mRNA, z nichž jeden typ je navázán na genetický materiál nositele, zatímco vdechnuté buňky mají genetický materiál neznámé osoby. Imunitní systém na to může zareagovat autoimunitní reakcí, která je pro člověka smrtelná a dochází krátce po setkání s druhou osobou ke zhroucení zdravotního stavu. Shedding je nejnebezpečnější paradoxně právě pro očkované osoby, protože právě u nich hrozí při sheddingu vypuknutí autoimunitní reakce. U neočkovaných osob to nehrozí, protože shedding buňky vdechnuté z okolí vyhodnotí imunitní systém jako cizí objekty a zahájí proti nim regulérní imunitní odezvu. Tato funkce mRNA je mezi veřejností prakticky neznámá, a to i přesto, že lidé se s jevem sheddingu pravidelně setkávají ve svém okolí. Americká média hystericky shedding u mRNA covidových vakcín popírají, přestože to potvrzují vědecké studie [2] a lidé se v praxi a ve svém okolí s jeho důsledky setkávají každý den. Je to pokaždé stejné. Očkovací shedding je největším hrozivým tajemstvím všech vakcín na bázi mRNA. Hlavní propagátor těchto pokusů na lidech, ředitel Pfizeru Albert Bourla, dodnes neodtajnil materiály a podklady o vývoji vakcíny Comirnaty 500, ani neodtajnil část dokumentace o síle aerobního sheddingu této vakcíny, jak silné jsou aerobní dávky sheddingu, kolik tisíců nebo milionů buněk s navázanou mRNA je rozšiřováno inokulačně očkovanou osobou v okolí, po jak dlouhou dobu shedding u očkované osoby probíhá a s jakými výsledky na okolní očkované a neočkované osoby. Tato data Pfizer stále tají! Z určitého pohledu lze očkované osoby dokonce označit za chodící očkovací stanice, které dálkově očkují kohokoliv, s kým přijdou do styku. Není proto divu, že v USA vznikají obchody a restaurace, do kterých je zákaz vstupu osobám očkovaným mRNA vakcínami v posledních 4 týdnech... "Peter Koenig: Plánovaný podzim 2022 „Epidemická tyranie“. (5.09.2022)
" Podle lékařských odhadů je asi 70 % všech očkovacích látek placebo, roztoky slané vody nebo podobné látky, které neškodí. Ale 30 % jsou vakcíny typu mRNA s různými typy toxinů. Různé kombinace, které testují pole účinnosti. Všechny náchylné k vyvolání různých onemocnění, od rakoviny (převážně postihující reprodukční systém žen i mužů), leukémie, myokarditidy, onemocnění jater a ledvin a tak dále – téměř nekonečný seznam.
Dr. Mike Yeadon, bývalý viceprezident a vědecký ředitel společnosti Pfizer, několikrát zmínil, že mnohé z těchto ničivých vedlejších účinků se mohou objevit až po 6 až 24 měsících, možná i déle. Bude prakticky nemožné vysledovat, že tyto účinky souvisejí s vakcínami.
Tento systém 70 % placeba je skvělou strategií pro „jabbers“. Je to nástroj propagandy. Ti, kteří dostanou placebo a jsou v pořádku, žádné negativní účinky, budou propagovat a snažit se přesvědčit vaxx-skeptiky, že je to v pořádku, žádné riziko, jsou v pořádku – a proč to nemít za sebou a být „chráněni“.
Dělají tak bezplatnou reklamu kultu monster.
Spekulativně řečeno, v této podzimní vaxx-tyranii se může poměr „skutečných“ vs. placebo vaxx zvýšit na 50/50, což znamená více smrtelných onemocnění – často ne okamžitě, ale až po jednom či dvou letech, kdy bude těžké vysledovat úmrtí zpětně k vaxx. (Mike Yeadon). "Nedostatečně vytápěné byty můžou být podhoubím pro plísně a nejrůznější nemoci. Čím chladnější jsou některé místnosti, tím méně jsou schopny absorbovat vlhkost. Výskyt plísní hrozí zejména na studených plochách a v nevětraných výklencích. Zdrojů vodních par je přitom dost. Vaření, sprchování nebo třeba i jen pouhé dýchání. Podle technika Wolfganga Lorenze, který se zabývá sanací plísní, je důležité hlavně větrat – často a důkladně. (3.09.2022)
" Německá agentura pro životní prostředí varuje, že u napadených stěn je nutné zcela oklepat a vyměnit omítku. Stejně tak je třeba kompletně vyměnit nábytek s dřevotřískovými deskami, pokud se na nich vytvořila plíseň. Nemluvě o případných následcích pro zdraví, které mohou plísně u bydlících lidí zanechat. "Hygiena středověké Evropy aneb "krutý výcvik imunity" našich předků, kde přežili... (16.08.2022)

Po kliknutí si můžete stáhnout tento článek ve formátu PDFPřekvapivě velmi zajímavé video o alkoholu a alkoholismu... (10.08.2022)
Video je velmi poučné a zajímavé až do konce. Zvuk je ve vynikající zřetelné jednoduché ruštině a titulky jsou v perfektně čitelné češtině...

Ukázka z tohoto videa v délce 74 vteřin je po kliknutí na tento odkaz...V hyperočkované Austrálii dosahují úmrtí na covid nové rekordy!!! Ve skutečnosti před zavedením „vakcín“ nebyla v Austrálii téměř žádná úmrtí související s covidem. Po aplikování posilovací (třetí) dávky následoval další masivní nárůst úmrtí. Syndrom ADE (protilátkové zesílení nemoci) a jiné zdravotní stavy vyvolané očkováním si berou svou daň. Nikdo během krize nezacházel se svými občany více tyransky než Austrálie. (8.08.2022)Hmotnost a výška dětí ve formátu XLS (Excel) (19.07.2022)
Hmotnost a výška dětí ve formátu JPG (obrázek)Mike Adams - Vakcinace proti covidu pod mikroskopem. V cévách „náhle zemřelých“ očkovaných je něco, co tam rozhodně nepatří. Šokující struktury... (21.06.2022)
Článek ke stažení ve formátu PDF.Nečekejte, že psychopaté se věkem změní k lepšímu. Spíše opak může být pravdou, jak prokazuje studie, kterou zveřejnil časopis International Journal of Offender Therapy and Comparative Criminology (Časopis pro terapii delikventů a porovnávací kriminologii). (25.05.2022)Podle oficiálních údajů ONS se riziko úmrtí dětí po očkování proti COVID-19 zvyšuje o 5100 % ve srovnání s neočkovanými !!! (8.05.2022)Ohromující tip: Brambory si můžete očistit a uvařit najednou: Vše, co musíte udělat, je vzít ostrý nůž a udělat jemné zářezy, které však nebudou příliš hluboké, kolem vnější strany brambor... (21.05.2021)Další bod pro koronavirus – dysfunkce mužnosti. Specializované urologické pracoviště Clevelandské kliniky zveřejnilo poznatek, o němž by mladí muži měli vědět: U mužů, kteří byli v pořádku, a teprve až šest až osm měsíců poté, co prodělali COVID-19, se stali styku neschopnými. (15.05.2021)Jak přežít dobu kovidovou: "Kacířské rady" zkušeného lékaře i profesora biochemie. Zázračný lék na dosah ruky. Epidemie očkování horší než COVID? (24.04.2021)Osobní zkušenost:

"Okurky Znojmia 5–7 cm 660/330 g" (dříve za 54,90 Kč) v akci za 34,90 Kč právě dnes 1.04.2021 prodávané v akci v Bille jsou VYROBENY V TURECKU a chuť mají hroznou. A není to "Apríl", ale tragédie...

V nadšení, že to bude český výrobek, tak jsem koupil 4 ks. Po ochutnání jsem se zděsil a pátral, kdo nám okurky Znojmia tak zničil... Ano, jsou to barbaři v Turecku, i když oni za to přímo nemohou, ale ten, kdo tam tuto výrobu přemístil...

Poučení:
JE NUTNO VŽDY KONTROLOVAT, KDE JE JAKÁKOLIV NAŠE TRADIČNÍ ZNAČKA VYROBENA

(1.04.2021)Kvůli kolapsu systému zdravotní péče jsme my, zdravotníci, připravili tuto zprávu pro veřejnost pro případ, že byste to nechtěli riskovat a jít hned do nemocnice: (4.03.2021)

Příznaky se objevují třetí den po infekci (příznaky viru).

1. fáze:
 • bolest těla
 • bolest očí, bolest hlavy
 • zvracení
 • průjem
 • Rýma nebo ucpaný nos
 • pálení očí
 • pocit pálení při močení
 • pocit horečky
 • Škrábání v krku (bolest v krku)
Je velmi důležité počítat dny nástupu příznaků: 1., 2., 3. den.
 • Jednejte dříve, než se objeví horečka.
 • Pozor, je velmi důležité pít hodně tekutin, zejména čištěnou (třeba kojeneckou vodu)
 • Pijte hodně vody, aby vaše hrdlo bylo suché a vyčistilo plíce.
2. fáze: (4. až 8. den) zánětlivé.
 • Ztráta chuti a čichu
 • Únava a bolest na hrudi, těsnost na hrudi
 • Bolesti zad (v oblasti ledvin)
Virus infikuje nervová zakončení;
 • Rozdíl mezi únavou a dušností:
 • Dýchavičnost je, když člověk sedí - bez jakéhokoli úsilí - a má dušnost;
 • Potřebujete pít hodně tekutin a vitamínu C.
Cov Covid-19 váže kyslík, takže kvalita krve je špatná, kyslíku je méně.

3. fáze - uzdravení:
 • 9. den začíná fáze hojení, která může trvat až 14. den (zotavení).
 • Neodkládejte léčbu, čím dříve, tím lépe!
Hodně štěstí všem!

Je lepší se těmito doporučeními řídit, prevence nikdy není příliš mnoho!
 • Sedněte si na slunce 15 až 20 minut.
 • Odpočívejte a spěte alespoň 7-8 hodin.
 • Pijte jeden a půl litru až 2.5 L vody denně.
 • Všechna jídla musí být horká (ne studená).
 • ! Často krátce, ale pořádně větrejte
Upozorňujeme, že pH koronaviru se pohybuje od 5,5 do 8,5. Proto vše, co musíme udělat, abychom virus zničili, musíme udělat eradikaci viru a měli, bychom konzumovat více alkalických potravin Jako;
 • Banány, zelený citron
 • Žlutý citron
 • Avokádo
 • Česnek
 • Mango
 • Mandarinka
 • Ananas
 • Řeřicha
 • Pomeranče
Jak víte, že máte Covid-19:
 • svědění v krku
 • sucho v krku, suchý kašel
 • Vysoká teplota
 • dušnost
 • ztráta čichu a chuti


Pravidelné odpolední zdřímnutí, byť jen na pět minut denně, může významně zlepšit mentální agilitu a předcházet demenci. (26.01.2021)


WHO (Světová zdravotnická organizace) aktualizovala pokyny testování na COVID-19, hodinu po Bidenovo inauguraci. Doposiaľ laboratóriá používajú hodnotu Ct od 37 do 40. Podľa epidemiológov je dokonca „pravdepodobne vhodnejšia hodnota Ct okolo 30“. Zmena prahovej hodnoty od akého okamihu sa PCR test považuje za pozitívny, by mohla znížiť počet prípadov až o 90 percent. (25.01.2021)


Na onemocnění covid-19 zabírá padesát let starý lék Isoprinosine, říká vakcinolog profesor Jiří Beran z Hradce Králové. Lék Isoprinosine se užívá k léčbě deficitů imunitního systému. VIDEO. Vyléčil sebe, svého syna a stovky důchodců... (23.12.2020)


Starý vyzkoušený Isoprinosin. Vakcinace, nebo účinná léčba? Významný profesor o tom udělal studii. Proč to nesmíme vědět? Zdrcující video. (19.12.2020)
" Česká republika je v současné době již natolik promořena, že pravděpodobně víc než polovina obyvatel má přirozenou imunitu... ... Jenže to systém to nemůže dopustit, protože pak by nebyl důvod očkovat za desítky miliard... ... Zmíněná léčba oxidem chloričitým má alternativu v léku zvaném Isoprinosin, jenž má hluboké vědecké zdůvodnění. "


Lékařská metoda, která prokazatelně zabírá i při těžkých průbězích koronavirové infekce – užívání oxidu chloričitého... (19.12.2020)
" Oxid chloričitý je účinný u všech průběhů onemocnění covid včetně těžkých. Z Latinské Ameriky mají lékaři zkušenosti, že lék zachrání život lidem i ve stavu, kdy by je jinak bylo nutné připojit na ventilátor a jejich šance na přežití by se blížila 20 %. Oxid chloričitý lze podávat orálně ve formě CDS (chlorine dioxide solution) a v těžkých případech intravenózně (CDI). V případě zájmu je možné lékařům protokol pro intravenózní podávání CD poskytnout. "
" Lidé, kterým klesne saturace kyslíkem k 85 %, mají u covidu velmi špatnou prognózu, přestože v této době mohou být ještě zdánlivě v dobrém stavu a mohou se svobodně rozhodovat o možné léčbě. U takového člověka nemají lékaři k dispozici žádný účinný oficiální léčebný postup a aplikace oxidu chloričitého může tomuto člověku zachránit život. CD je schopen výrazně zvýšit saturaci kyslíkem u nemocného již v řádu desítek minut. "


Robert F. Kennedy ml.: Vakcíně proti covid-19 bychom se měli za každou cenu vyhnout. Poprvé v historii vakcinace dochází k tomu, že tzv. vakcíny mRNA poslední generace zasahují přímo do genetického materiálu pacienta, čímž mění individuální genetický materiál. To představuje genetickou manipulaci, tedy něco, co již bylo zakázáno a do té doby považováno za zločin. (1.12.2020)


Každodenní vydatná konzumace zeleného čaje a kávy o 63 procent snižuje riziko úmrtí lidí s cukrovkou 2. typu. (2.11.2020)


Při testu šesti vybraných typů roušek aktuálně prodávaných na tuzemském trhu, které jejich dodavatelé označují za nanoroušky, obstály tři druhy vyráběné v ČR. Zbývající tři typy dovezené z Asie nanotextilii neobsahovaly. (2.11.2020)
Testované roušky, které neobsahovaly nanotextilii:
TNG Rouška 3vrstvá / dodavatel: REMOSKA, s. r. o.
VINATEX Fabric Mask / dodavatel: EUROVINA Travel, s. r. o.
SMART SHIELD PRO MASK YDHG RespiLab™ / dovozce: Duc Nguyen Van (DIČ: CZ8811104313); distributor: umbrellaline 2010, s. r. o.
Testované roušky, které obsahovaly nanotextilii:
BreaSAFE® COMMUNITY MASK / dodavatel: PARDAM NANO4FIBERS, s. r. o.
SpurTex® PP (VS) Standard / dodavatel: SPUR, a. s.
YourMask N4H NANOFIBER / dodavatel: SEN WORLD, s. r. o.
Zdroj: Asociace nanotechnologického průmyslu ČR s odkazem Technickou univerzitu v Liberci.


Podstata Koronaviru a v čem je zdravotní riziko. Anti-bakteriologické prostředky nejsou účinné proti virům, jelikož to nejsou živé organismy. Sluneční světlo je zničí. Jeho nakažlivost mnohokrát zvýšena v přítomnosti 5G frekvencí. Léčba koronavirové chřipky. PCR test vždycky najde to, co hledá, protože to, co najde je součást nás samotných. To, že lidé po tomto testu onemocní právě zmíněnou chřipkou může být zásluha testu samotného, který patřičné bakterie, jedy, nebo očkování do nosu testovaných dodá. 5G je skutečně elektromagnetická zbraň. Tato válka je vedena proti nám a je jak biologická, tak elektromagnetická. (28.10.2020)
Ta skutečnost, že již v r. 2017 prodávali do světa testy na koronavirus, nebo existence různých patentů na jeho zjištění z r. 2015 svědčí o tom, že celá akce byla dlouhodobě plánována a pečlivě připravována. WHO a jeho spoluvinník Gates sice předkládají světu očkování jako nepostradatelné, ale UNESCO, přestože je součástí globalistické agendy, v jejich 256-stránkové publikaci „Nanotechnologie, etika a politika“ před očkováním varuje. Říkají, že očkování porušuje zásady politické etiky a obsahuje organismus-napadající nanotechnologii.


Na jedno oko oslepla, když se jí do oka dostal z vody parazit. Způsobila si to při nasazování kontaktní čočky krátce poté, co si umyla ruce, které pořádně nevysušila... (29.09.2020)


Zkroťte svůj plazí mozek i své nejprimitivnější pudy. (28.09.2020)
" Tzv. mozek plazů máme společný se všemi zvířaty včetně pravěkých ještěrů. A potřebujeme ho i dnes. Díky němu můžeme šlápnout instinktivně na brzdy auta a vyhnout se tak srážce. Uskočit před jedoucím vozem nebo ztuhnout, kdy ž nám náhle překříží cestu rozjetý cyklista. Tyto podvědomé a rychlé reakce nám vnuká právě plazí (ještěří) mozek. Tato část mozku má pouze dva módy – bezpečí a nebezpečí. A v módu nebezpečí se bleskově rozhoduje pro jednu ze tří možností – útěk, útok či zamrznutí. Nad zapínáním a vypínáním těchto reakcí nemáme žádnou moc. Vše se odehrává mimo naši vůli na podvědomé úrovni. Stejně tak si nemůžeme vybrat, kterou ze strategií bychom využili raději. "
" Koncept toho, že lidský mozek je složen ze tří částí, představil po celoživotním výzkumu v roce 1990 lékař a neurolog Paul D. MacLean.
1) Plazí mozek je tvořen mozkovým kmenem a je spojený s primitivními pudy, jako je žízeň, hlad, sexualita, a teritorialitou, stejně jako se zvyky a procedurální pamětí (například pokládání klíčů každý den na stejné místo, aniž bychom o tom přemýšleli nebo si to uvědomovali, případně jízda na kole). Název plazí (ještěří) odkazuje na jednu z nejstarších fází vývoje života na Zemi.
2) Starý savčí mozek je centrem motivace, emocí a paměti a jsou v něm uloženy vzorce chování, jako je například rodičovství.
3) Nový savčí mozek zajišťuje schopnost osvojit si jazyk, přemýšlet abstraktně, uvažovat a plánovat. "


Deset zdravotních benefitů tmavé čokolády, čím více kakaa, tím lépe. (24.09.2020)
1. Zvyšuje hladinu endorfinů a dalších látek
2. Zlepšuje srdeční činnost
3. Snižuje krevní tlak
4. Působí protizánětlivě
5. Zlepšuje paměť
6. Zpomaluje stárnutí pleti
7. Snižuje riziko onemocnění cukrovkou
8. Dokáže potlačit kašel
10. Pomáhá předcházet rakovině


Jak si nesplést běžné nachlazení s koronavirem. (19.09.2020)
Porovnani Covid, zachlazeni, chripka


MUDr.Roman Chlíbek z České vakcinologické společnosti se nepřiklání k preventivnímu testování na covid, člověk by měl podle něj nejprve vykazovat některé z doprovodných symptomů. „Minimálně by měl mít bolesti hlavy, na které doposud nebyl zvyklý, vysokou horečku a kašel,“ vysvětlil a připomněl, že mezi příznaky jsou stále častější i ztráta chuti a čichu. (7.09.2020)


Dlouhodobá konzumace sójových produktů a produktů s příměsemi sóji vede k masivnímu potlačení tvorby testosteronu u mužů. Nejhorší vliv má sója na těhotné ženy, kdy během gravidity se sója, podobně jako třeba izotopy těžkých prvků a radiace, ukládá do mateřského plodu. Výsledkem mohutného rozšířené sóji je americký bílý zdegenerovaný národ. (2.07.2020)
Na prvý pohled to vypadá jako blbost, avšak sója se nyní produkuje z cca 65% jako geneticky modifikovaná (viz Wikipedie) a ta může mít tento vliv. Zda tomu však takto je, tak to je otázka, přestože cca 65% produkce geneticky modifikované sóji je varující. V každém případě je vhodné být při konzumaci sóji opatrný jako u každé geneticky modifikované rostliny.


Jak přežít katastrofu: Nejdůležitější technika. Běhat jako Rambo nebo splynout s davem? Na venkově bude ještě hůře. Chceme dopadnout jako lumíci? Poučky pro přežití. Jugoslávie či Sýrie může být snadno i zde. (27.08.2020)
" Kompendium:
Jaké jsou tedy základní poučky, pomocí kterých je možné ztratit se v davu a zvýšit šance na přežití pro sebe a své blízké?
1. V první řadě neustále trénovat a zvyšovat své schopnosti. Je třeba si zvyknout na skutečnost, že možná bude nutné překročit i etické normy, na které jsou lidé zvyklí. Je třeba se naučit chovat ne jako šelma, ne jako oběť, ale jako chřestýš. Heslo zní: rychle, nenápadně - a bez sentimentu.
2. Je zbytečné a kontraproduktivní pomáhat nepřipraveným lidem za každou cenu. Prioritu má vlastní přežití a přežití vlastní rodiny. Zachraňovat nepřipravené znamená zviditelnění, a to je chyba. Amatéři jsou zátěží a nelze se na ně spoléhat, není vhodné jim ani důvěřovat. Pokud již někdo cítí potřebu amatérům pomoci, ať jim položí nenápadně potraviny v tajnosti přímo pod nos, kontaktu je třeba se vyhýbat. Ať amatéři poslouchají pokyny vlády a politiků, ti to se všemi myslí dobře.
3. Za žádných okolností netřeba vyčnívat z davu oblečením, vzezřením, vybavením. Kdo vzbudí pozornost, stává se terčem útoků, nejčastěji kvůli kořisti. Konfliktům je třeba se vyhýbat co nejvíce. Pokud je však konflikt nevyhnutelný, je třeba reagovat podobně jako zmíněný chřestýš. Je lepší ztratit vybavení než vlastní život a zdraví. Existují odborníci, kterým stačí na přežití opravdu jen nůž, takových jedinců však není mnoho. Kdo si neumí představit, jak lze přežít jen s nožem, ať hledá dostupné informace na internetu nebo v literatuře.
4. Oblečení a výstroj by měly být v odstínech šedé, modré nebo hnědé barvy. Žádná vojenská výstroj a v žádném případě nenosit zbraně na viditelném místě. Kdo nosí viditelně zbraně, stává se viditelnou hrozbou a nedokáže se rychle ztratit. Výstroj a oblečení nesmí být drahé, žádné viditelné drahé šperky, hodinky a pod. Ženy nesmí nosit oděv, který zvýrazňuje jejich postavu, muži se musí vyvarovat agresivním postojům a gestům.
5. Z domu nevycházet beze zbraně. Bez ohledu na to, že politici zakazují nošení zbraní. Teroristické útoky noži v západní Evropě v posledních letech ohrozily zejména slušné a neozbrojené civilisty, kteří uvěřili politikům. Kdo se bojí trestního postižení za nůž, ať si sežene taktické pero, delší tužku nebo zbrousí plastovou neplatnou platební kartu, kterou může používat jako břitvu. Kámen se rychle změní na improvizovanou zbraň s nesmírným účinkem. Kdo chce, nikdy nezůstane bezbranný.
6. Kdo chce umět zmizet v davu a chce se stát neviditelným, ať nosí s sebou věci, kterými může změnit rychle svůj vzhled, například čepici, sluneční brýle, bundu (ideální bunda se dá nosit z obou různě barevných stran). Je třeba vyhýbat se výrazným sprejům a voňavkám, mnoho lidí si dokáže zapamatovat vůni, ještě lépe to však dokáží psi.
7. Na nošení věcí jsou vhodné běžně dostupné batohy (batoh je lepší než taška, právě kvůli možnosti nošení na zádech, stačí velikost 25 litrů), ve kterých se nachází základní výstroj. Tyto batohy byste měli mít možnost nosit i jako tašku, aniž jste upoutali pozornost. Zcela nejzákladnější výstroj by měla obsahovat pevný nůž s čepelí zhruba 12 cm, láhev na vodu minimálně 0,75 litru (k láhvi patří zhruba půllitrová nádoba na vaření), zápisník, tužku, čtvercový šátek, zápalky, kompas, svíčku, malou baterku s náhradními zdroji, malou lékárničku a krabičku poslední záchrany.
8. Neustále je třeba trénovat, vzdělávat se a zvyšovat svou schopnost přežít, zvyšovat svou odolnost, připravenost a kondici. Vše, co člověk potřebuje k životu, dokáže v případě kataklyzmatu i ve střední Evropě najít ve svém okolí. Lidé dokáží přežít ve velmi nehostinných podmínkách, musí však dodržovat potřebné zásady. Pokud někdo nenajde vodu a potraviny ve své blízkosti, ještě neznamená, že tam nejsou. Spíše to svědčí o slabší teoretické přípravě.
Poslední rada na závěr - je třeba se vyhýbat velkým batohům. Toho, kdo si sbalí vše, co potřebuje do padesáti nebo pětasedmdesátilitrového batohu (za předpokladu, že nejde jako horolezec do Himalájí) nakonec zničí vlastní těžký ruksak plný hloupostí ještě dříve, než mu ho násilím seberou. "


Americký patriot a vlastenec, druhý muž Reaganova fiskálu a šéfkonstruktér „reaganomiky“ Paul Craig Roberts: Léčba koronaviru, která v Číně uspěla - Používanými léky jsou chlorochin (C 18 H26 CIN3), a hydrochlorochin (HCQ). Na rozdíl od vakcín a drahých nových antivirových léků jsou chlorochin i hydrochlorochin bezpečné, odzkoušené, jsou pohotově k dispozici. (14.03.2020)


Rozličení Covid-19, chřipky, nachlazení a alergie podle hlavních příznaků. (14.03.2020)
1. obrázek tabulky příznaků.
2. obrázek rozhodovacího schéma podle příznaků.


Česko má první 3 případy nakažených Covid-19 a dva ze tří přicestovaly z Itálie po zemi osobními auty, ve třetím případě kontroly na letišti v Praze nic neodhalily u nakažené Američanky, když procházela kontrolou! (2.03.2020)
" Když má tzv. člověk “teplotu”, je to příznak toho, že imunitní systém vám funguje správně. Jenže v případě Covid-19 se objevuje mnoho fast progress případů, kdy člověk do poslední chvíle nemá příznaky, nemá zvýšenou teplotu, ale to se najednou během několika málo hodin mění a člověk přichází k lékaři s plně rozvinutou nemocí ve fázi plného rozvoje, takže tělo nemá čas aktivovat imunitní systém. "
" Čína kontroluje a lustruje cestující, v Evropě se to nechává na dobrovolném rozhodnutí samotných cestujících, jestli po návratu z krizové zóny kontaktují lékaře. Uvnitř Číny neponechala armáda nic na náhodě a na vybraných místech jsou budovány check pointy na vjezdech do měst, kde policie a armáda zjišťují, kdo a odkud cestuje. Je to lepší opatření, než úplně uzavření měst do karantény. "
" Přesně jako v Číně tyto check pointy by správně měly být zavedeny i v ČR na hranicích s Rakouskem, kde by bylo možné zjišťovat od lidí místo, odkud cestují. Pokud se toto nezačne realizovat, za dva týdny můžou být v ČR desítky nemocných. Jediným řešením by byla lustrace lidí cestujících v autech na úplně všech přechodech do republiky... "
" V Oregonu a ve Washingtonu se nakazily osoby, které se s nikým nestýkaly, s výjimkou poslíčků donášejících nákupy a pizzu, kterým platily v hotovosti, vyvolává oprávněné obavy, že mostem přenosu jsou bankovky jako jeden z nejdokonalejších přenašečů virů a bakterií. Právě proto začala centrální čínská banka spalovat veškeré bankovky stažené z nejvíce infikovaných čínských měst [5], protože jim začíná docházet, že karanténa je k ničemu, když dojde k izolaci nakažených lidí, ale nakažené bankovky ve svém oběhu cestují z nakažených měst dál a pryč. "
" Česká vláda by tak měla nejen sledovat, kdo se odkud vrátil, ale s čím se vrátil, s kolika bankovkami, s kolika mincemi, a ty by měly být dezinfikovány odbornou cestou. Ochrana proti viru nemůže být jenom částečná, musí být komplexní. Bohužel se zdá, že to chápe zatím jenom Čína, která kromě karantén a desinfekcí ulic zahájila i mohutné stahování bankovek... "Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní péči Roman Prymula: Koronavirus není mor, dá se to zvládnout. (29.02.2020)
" Koronavirus se chová jako běžné respirační onemocnění, ale jeho průběh je závažnější. Chování viru je na evropském kontinentu trochu odlišné než v Číně. Liší se i přijatá opatření. Zpočátku je podobná respiračním onemocněním. Je tu teplota okolo 38 stupňů Celsia, tedy nijak dramatická, ale nemusí být u všech. Pak je tady dechová nedostatečnost a suchý, dráždivý kašel, který je právě pro koronavirus typický. Poté nastává fáze, která se může vyvinout v zápal plic, ta přichází poměrně rychle, v řádu sedmi, devíti dnů. V některých případech dochází k multiorgánovému selhání: virus může napadnout ledviny, srdeční sval a další. Ukazuje se, že řada pacientů vylučuje virus i po vyléčení, jsou to tzv. pozitivní nosiči. Zatím se hovoří o dvou procentech smrtnosti. Ta se může zvyšovat u vyšších věkových kategorií. U lidí nad šedesát pět let se pohybuje na hranici osmi procent. Na rozdíl od chřipky je délka, po kterou může efektivně působit na jedince, mnohem kratší, hovoří se o 1,6 metru. Hrozí nákaza přes spojivku. "
" V Číně se roušky používaly masivně, ale je třeba říct, že ty roušky byly buď velmi nekvalitní, nebo se používaly často a tím pádem byly spíš ke škodě. Třeba v Singapuru byl přístup naprosto opačný. Tam počínající epidemii zvládli tím způsobem, že roušky nenosil prakticky nikdo s výjimkou těch, kteří byli nemocní. Toto opatření se ukázalo jako poměrně účinné. Pokud zjistili, že je někdo pozitivní, pozavírali do izolace veškeré kontakty, které měl, a podařilo se jim to zvládnout i bez karantény. "
" Mluvil jsem s generálním konzulem v Šanghaji a říkal mi, že v Číně už je optimismus, začalo se opět vyrábět. Čína tři týdny stála prakticky celá, teď už je na nějakých 60 procentech. Zdá se, že izolace zafungovala, ona byla velmi přísná, lidi nechodili nikam, byli doma a koukali na televizi. To je ale cesta katastrofického scénáře. My jsme jiná země než Čína, u nás by ukázněnost taková nebyla. Jakmile dojde k narušení izolace, pak to opatření nemá smysl. "


Osobní zkušenost, která je velmi užitečná pokud vás bolí kýčelní klouby nebo kolena nebo se vám občas "zaseknou" chodidla, kolena apod. (27.10.2019)
Chodím 8 let v průměru víc jak 9 km denně, poslední 3 roky cca 11 km denně rychlostí typicky 5 km/hod. Je to kvůli těžkému poškození páteře, kde právě tato svižná rychlost pomáhá jejímu léčení o to víc, že ležím 20 hodin denně: 9 hod v posteli (8 hod spánek a dvakrát půl hodiny během dne) a 11 hod u počítače ležím na zádech tak, že velký displej je v úhlu 45° vůči hraně stolu, klávesnice a myška jsou bezdrátové. Hlava je rovnoběžně s displejem (cestovní polštář "podkova" je pod hlavou a důkladný polštář pod bederní páteří), tzn hlava je ve svislé poloze a je vůči displeji dokonce v lepší poloze než vsedě. Běžně takto i programuji... Popsaná poloha vleže je při práci na počítači velmi šetrná k páteři, proto ji doporučuji všem alespoň odzkoušet...
Zajímavé je zde i to, že čtvrt hodiny stání nebo půl hodiny pomalé chůze nebo hodinu svižné chůze zatíží páteř stejně, proto je vhodné při poškozené páteři, tedy pokud to tato umožňuje, svižně chodit, což je navíc jediný způsob, kdy se páteř i léčí.
Páteři rozhodujícím způsobem pomáhá svižná chůze, v mém případě kolem 4 tisíc km ročně, jinak páteř bez této masáže zbytečně dost bolí. Omezení 5 kg na 15 min nebo 7 kg na 1 min, které se marně snažím navýšit, tak to je hodně deprimující, když po testu i jen o jeden kg vzít více, tak mi páteř později docela nehezky nadává kvůli šikmé rovině, kde je část podrceného obratle páteře na 10% a druhý konec na 60% (vynikající neurochirurg MUDr.Tomáš Nytra, který skvěle zvládl první operaci v infekčním prostředí zánětem napadené páteře, tak mi v roce 2016 nabídl druhou operaci srovnávající tento rozdíl na podrceném obratle, avšak Primář Neurochirurgie KNTB Zlín další operaci odmítl s tím, že je to příliš náročné atd)...

Na tato vstupní data o stavu testované páteře navazuje zajímavá užitečná zkušenost z mého osmiletého léčení páteře svižnou chůzí:

1) Pokud vás pobolívají nebo i jen občas zlobí kýčelní klouby, pak pomůže ZKRÁTIT KROK.
2) Pokud vás zlobí kolena, pak pomůže ZKRÁTIT KROK a JEMNĚ DOŠLAPOVAT. Zde pomohou boty na silnější podrážce.
3) Pokud vás zabolí nebo se i rozjede křeč v dolní části nohy (např nártu), pak pamatujte, že nohy, které udělají přes 5 miliónů kroků ročně, tak "vědí" velmi dobře jak chodit, aby je to "nebolelo". Tzn v tomto případě je nutné se zastavit a pak opatrně dělat každý krok tak, že mozek úmyslně myslí na něco jiného a neplete se nohám do toho jak chodit. Po několika metrech lze zrychlit a po půl km zase půjdete naplno. Tedy reflexy zabudované v nohách apod to zkratkou přes páteř mimo mozek "vědí" lépe jak bezbolestně chodit...


Jak vypadá 2000 kcal? Denní příjem energie jen v jednom jídle! (20.10.2019)


Zdravé jídlo ze Základní školy Koryčanské Paseky "Slunečnicová škola pro radostné učení" pro děti 1. až 5. ročníku základní školy je vždy velmi chutné a optimálně připravené pro děti. Gratuluji, mají vynikajícího kuchaře a všechny pracovníky připravující tyto chutné obědy, které jsou navíc výborně stravitelné, tzn optimální pro děti v první až páté třídě ZŠ. (16.10.2019)


Pomalá chůze je spojena s dřívějším stárnutím mozku, zjistili vědci na Dukeově univerzitě v Severní Karolíně. Výsledky jejich práce jsou publikovány ve vědeckém časopise JAMA. (14.10.2019)
Vědci z Yaleovy univerzity ve Spojených státech zjistili, že strava s vysokým podílem tuků přispívá k poškození mozkové funkce. Užití vysokého obsahu tuků a uhlohydrátů přispívá k zánětlivým procesům v hypothalamu po dobu tří dnů, a to ještě předtím, než se objeví první známky obezity. Kromě toho byly pozorovány změny ve struktuře mikroglií, což jsou imunitní buňky v centrální nervové soustavě.


Rada pro rodiče, jejichž děti naletěly ekoaktivistům. (8.10.2019)


Meníčka v restauracích... (9.08.2019)
Meníčka v Rožnově p.R.

Jídelna Garmet, Rožnov p.R. (vynikající "zelo-knedlo-vepřo" za 80 Kč, 26.08.2019)
Klasická jídelna, tzn vezmu si tácek, talíř na polévku, příbory a ubrousky. Pak u okénka dostanu skvělé jídlo jedno ze sedmi. V mém případě vždy zelo-knedlo-vepřo, které mají za 80 Kč v Po,Stř,Pá a je bezkonkurenčně nejlepší v Rožnově p.R. a možná i v širokém okolí. Proto dávám plných 5*, neboť to zelí, to je perla...
mapa    web Garmet


Čaj z kořene pampelišky působí na rakovinné buňky tak silně, že už po dvou dnech se začínají rozpadat. Zároveň nemá žádné škodlivé účinky na zdravé buňky. (2.05.2019)
Výzkum uskutečněný na kanadské Universitě ve Winsdoru dal naději i onkologickým pacientům. Zjistil, že kořen pampelišky efektivně zabíjí rakovinné buňky a zároveň nemá žádné vedlejší účinky. Čaj z pampelišky má poměrně rychlý účinek. Už v průběhu 48 hodin po užití dochází k dezintegraci (rozpadu) prvních rakovinných buněk.
Pampeliškový čaj se připravuje obyčejně ze sušeného pomletého kořenu. Použít můžete i na jemno nakrájený čerstvý kořen. Přibližně 1 až 2 čajové lžičky kořenu (podle chuti a závažnosti onemocnění) zalijte 2,5 dl vroucí vody a nechte vyluhovat přibližně 15 minut. Čaj pijte 2 až 3 krát denně, nejlépe před jídlem. Užívá se několik měsíců. Některé zdroje uvádí, že i listy pampelišky mají určité protirakovinné účinky. Pro přípravu čaje proto můžete zvážit použití směsi kořenu a listů.


Videoseriál cvičení na Seniorum.cz setříděno podle bolesti, např bolesti bederní páteře, krční páteře, kýčelního kloubu apod. (14.03.2019)


Vyvážená skladba jídla při hubnutí má mít optimální poměr 30% hmotnosti bílkovin, 40% hmotnosti sacharidů a 30% hmotnosti tuků. (14.02.2019)
Např pro sedavé zaměstnání cca 2200 kcal denně je to přibližně jen 442 g vysušené potravy, která obsahuje 0 g vody (neobsahuje žádnou vodu), cca 133 g bílkovin, 133 g tuků a 176 g sacharidů.
Tabulka složení potravin.


Závadné maso z Polska se stále dováží do Česka. Inspektoři zachytili další dodávky. (14.02.2019)


Norský losos jako toxický odpad? Novináři odhalují šokující fakta z farem. Kurt říká přímo: „Norský losos je jedna z nejjedovatějších potravin ve světě“. (10.02.2019)


15 tipů, jak udržet játra v co nejlepší kondici. Játra jsou pro náš organismus velmi důležitá, jelikož se podílí na trávení, látkové výměně a zároveň jsou také čističkou, která organismus chrání před zahlcením nejrůznějšími odpady. Dnešní hektický a často ne příliš rozumný způsob života je však velmi často přetěžuje. (21.01.2019)


Nejlepším prostředkem proti kašli a respiračním nemocem je čokoláda. K tomuto závěru dospěli vědci z univerzity města Hullu ve Velké Británii, píše The Daily Record. Theobromin (alkaloid kakaa) potlačuje kašel lépe než kodein, který je často používán ve složení léků proti kašli. (12.01.2019)
Tzn hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa je skvělá nejenom na cévy, ale i proti kašli.


V Austrálii rodiče vegani uhnali svému rok a půl starému dítěti křivici díky tomu, že ho drželi na přísné dietě bez potravin živočišného původu. Lékaři u dítěte diagnostikovali ostrý nedostatek kalcia, fosfátů, vitamínu B12, vitamínu A, železa a dalších prvků. Podle lékařů mělo dítě natolik křehké kosti, že je bylo možné zlomit už jen tím, že dítě vzali za ruku. (25.12.2018)


YouTube inspiruje a baví: "Strč si celou cyklistiku řidítkama do pr*le napřed!" (19.12.2018)


YouTube: Recepty bez brepty - video recepty klasických i unikátních jídel. (3.11.2018)


Tabulka: Jak dlouho zůstanou nelegální drogy v lidském těle? 16 cca minutových videí o drogách: Jak nebezpečné jsou drogy? (4.10.2018)


Drobné plastové částice – mikroplasty –, jejichž přítomnost v pitné vodě v Česku nedávno prokázali vědci z akademie věd, se zatím z vody běžně odstraňovat nebudou. Bylo by to drahé a většina úpraven by musela dodávky vody spotřebitelům výrazně zdražit. (16.09.2018)


Drobné změny v životním stylu jsou při hubnutí účinnější než sebelepší dieta. (10.09.2018)


Nebezpečná liščí tasemnice: Matka dvou dětí sbírala lesní ovoce a tak se nakazila. Kvůli liščí tasemnici je nyní po transplantaci jater. Přestože jde o infekční nemoc, chová se jako nádor, je nebezpečná jako nádor a od nádoru se zpočátku kromě serologie nedá odlišit. Kdo poznal její příběh, tak lesní ovoce přestal sbírat. (10.08.2018)
Dívka ve věku 2,5 roku zemřela v pondělí v rozpáleném automobilu zaparkovaném před nemocnicí ve slovenském městě Trstená na severu země. Třicetiletá matka šla na vyšetření a nechala dítě v autě na přímém slunci. Tělesná teplota dívenky dosáhla v rozpáleném autě až 40,6 stupně. (11.06.2018)


Nejčastější formu rakoviny u dětí akutní lymfoblastickou leukémii možná částečně způsobuje přílišná čistota kdy jsou malé děti jen málokdy vystaveny infekcím. Aby se ale jejich obranyschopnost dobře rozvinula, musejí se setkat s neškodnými bakteriemi a viry, a to už během prvního roku života. (30.05.2018)
U dětí, jejichž imunitní systém nefunguje dobře, protože se nemusel hned zpočátku vyrovnávat se zátěží, a které se později setkají například s chřipkou nebo nachlazením, se může rozvinout sekundární genetická mutace. A kvůli ní jsou pak náchylnější k rakovině. Dětské leukémii se tak podle Greavese zřejmě dá předcházet. A částečně k tomu může přispět i kontakt mezi dětmi do jednoho roku například v jeslích.


Čeští kuřáci dají za svou vášeň ročně i přes 30 tisíc Kč. Dva z pěti českých kuřáků starších 15 let vykouří měsíčně 20 a více standardních krabiček cigaret. Prokouřené zajištění na penzi. (17.05.2018)
Jak je vidět, tak "nikotinový feťáci" to vůbec nemají lehké, tedy nejenom obšťastňují své okolí příšerným zápachem, ale docela se jim to prodraží.


Na co si dát pozor při výběru dětské obuvi: Tvar - musí mít prostornou, kulatou špičku. Materiál - prodyšnost, měkkost, dostatečná absorpce vlhkosti a přizpůsobivost anatomickému tvaru nohy. Konstrukce - dostatečný prostor zejména v prstové části, ohebnost obuvi a její flexibilita v oblasti prstních kloubů. Velikost - ve stoje před prsty volný prostor 12–15 mm. Hmotnost - co nejlehčí. Detaily jsou v článku. (18.04.2018)


Tichý zabiják – toaletní papír. Při kupování toaletního papíru čtěte řádně jeho etiketu a používejte pouze nebělený a neparfémovaný... Používání barevného a voňavého toaletního papíru může vést nejen k zánětu a svědění v oblasti konečníku, ale také k rakovině. (14.04.2018)


Syndrom počítačové myši tzv. myšitida trápí stále více lidí. Základem je dobrá ergonomie počítačové myši, aby ji bylo optimálně možné držet. Poté je důležité, aby volně položená ruka dlaní k podložce překrývala myš, která zapadne do jakoby vytvořené obrácené mističky. Prsty by neměly být pokrčené, ale naopak volně natažené. Zápěstí a předloktí horní končetiny musí být opřeny o pevnou oporu. Dodrženy by měly být i všechny zásady správného sedu u počítače. (20.03.2018)


Pokud musítě sedět rovně za stolem, pak mohu doporučit jednoduché křeslo Ypperlig z Ikea. Jsem jím nadšen, neboť je k páteři velmi šetrné. Osobně doporučuji. (21.02.2018)
Varianta jako židle.


Uklízení pokud používá tekuté čisticí prostředky nebo spreje ničí zdraví jako 20 cigaret denně, zjistili vědci. Můžou za to saponáty. Doporučují množství čisticích prostředků omezit, protože na většinu úkonů stačí jen voda a hadr z mikrovláken. (17.02.2018)


Reklamovat můžete i pokažené a nechutné jídlo v restauraci. Co dělat s přesolenými polévkami, hodinovým čekáním či studeným jídlem. (13.01.2018)
" Nedostatek může spočívat v množství, teplotě, složení, postupu přípravy či v chuti. Pokud vám přinesli úplně jiný pokrm, než jste si objednali. Teplý pokrm má mít alespoň 60 stupňů. Studené jídlo vám kuchař ohřeje. Ovšem pokud by tímto postupem došlo k jeho znehodnocení, máte nárok na nové. V případě, že vlastnosti nejsou specifikovány, měly by odpovídat povaze zboží a zvyklostem. Takzvané podmíráky se však hodnotí až po spadnutí pěny. Účtenka nesmí obsahovat poplatky, na které jste nebyli předem upozorněni, respektive takové poplatky nejste povinni platit. V případě dlouhého čekání můžete požadovat slevu, nebo od smlouvy odstoupit a odejít. Čekání musí být přiměřené složitosti objednávky. Pokud jste s něčím v restauraci nespokojeni, obsluze to oznamte neprodleně. Určitě se vyplatí jednat slušně a klidně a snažit se co nejpřesněji popsat, co se vám nezdá být v pořádku. Vždy máte právo na přiměřenou slevu. Místo ní můžete žádat nápravu, například dopečení masa nebo přinesení nového pokrmu. Pokud se jedná o závažné nedostatky, které se nedají uspokojivě napravit, můžete odstoupit od smlouvy. To znamená odejít bez placení. Můžete také podat podnět některému ze státních dozorových orgánů. Nedostatky týkající se míry a množství podávaných nápojů a pokrmů řeší Česká obchodní inspekce, ohledně hygieny potravin se můžete obrátit na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci nebo Státní veterinární správu (potraviny živočišného původu). "


Horečka, zimnice, bolesti ve svalech a kloubech, přecitlivělá pokožka či malátnost. Typické příznaky chřipky se nám zřejmě už brzy nevyhnou. (12.01.2018)

Řepkový olej je levný a zdravý? Raději se mu z dálky vyhýbejte, může vám poškodit mozek. (4.01.2018)

Zázrak cibule: Snižuje hladinu cholesterolu i cukru, léčí výrony i nachlazení. Bojovník proti virózám a angínám. Podpoří zažívací systém. Uvítá ji srdce i pohlavní orgány. První pomoc při bodnutí hmyzem i výronech. Zničí bradavice. Na krásné vlasy. (4.01.2018)

Spánková deprivace (nedostatek spánku) má podobný účinek jako nadměrné pití alkoholu: oslabení komunikace mezi neurony, problémy s pamětí a koncentrací a je srovnatelné s následky nadměrné konzumace alkoholu. (26.12.2017)

Dva banány denně: zlepší trávení (velký obsah vlákniny), ochrana žaludeční výstelky, zvýší produkci serotoninu ("pocit štěstí"), léčí úzkost a příznaky premenstruačního syndromu. (26.12.2017)

Sedla vám na jídlo moucha? Hned ho vyhoďte, jinak hazardujete se svým zdravím. (25.12.2017)

Tloustnete, nebo hubnete a nevíte proč? Zjistěte, jestli za tím není jedna z těchto 7 nemocí! (19.12.2017)

Černý čaj - zázrak proti infarktu, mrtvici i vysokému tlaku. (18.12.2017)

Důležitost pitného režimu a hořčíku v zimě pro zdraví a uzdravení. (12.12.2017)

Proti vysokému tlaku i nemocem srdce: Draslík (banány), Omega-3 (ryby), probiotika (jogurty), B12 (vejce), vápník a vitamín D (tvrdé sýry a sluníčko), hořčík. (7.12.2017)

Velké nezávislé testy balených vod. Některé obsahují pesticidy, bakterie a látky z plastů. Závadné balené vody pro kojence. (4.12.2017)

Světově uznávaný neurochirurg Vladimír Beneš: ,,Jako lékař bych dokázal utratit jakékoliv peníze“ (1.12.2017 z 28.10.2016)

Jak se zbavit myší? Vůní, limonádou i zvukem! Nejdříve najít a utěsnit průchody vstupů myší do místnosti, teprve pak pastičky s koupenou návnadou. (30.11.2017)

Jak se bránit při útoku psa? Rady profesionálů, které vám mohou zachránit život. Potlačení a zahnání strachu. Vytvoření věci, která zaujme psovu pozornost. Ochrana životně důležitých tepen na těle (krk, stehno, zápěstí). Bundu omotanou kolem ruky. Rána na čumák psa ho zažene nebo rozzuří. (29.11.2017)

Při výběru matrace nespěchejte, do manželské postele volte raději dvě. (19.11.2017)

Nejčastější chyby, které dělají rodiče v péči o dětské zoubky. (25.10.2017)

Jak se nejlépe poučit ze svých chyb - lidé, kteří si v hlavě promítají předchozí neúspěchy, mají větší tendenci snažit se je napravit než ti, kteří si pro sebe hledají výmluvy, nebo je jejich vlastní selhání nezasáhlo. (23.10.2017)

Sexuolog Jaroslav Zvěřina: Onanie? Sexuální trénink i samoobsluha. U mladých žen bývá masturbace někdy jedinou možností, jak se vyznat ve svých pocitech, reakcích a potřebách. Pravidelný sexuální život a masturbace snižuje sklon k nezhoubnému bujení prostaty a k rakovině tohoto orgánu. Masturbace pomáhá lidem také v tom, aby přirozeně ventilovali nahromaděné napětí. Sexuální, případně i psychické. Na onanii je škodlivé právě její zakazování... (21.10.2017)

Uši se čistí samy, my to dělat nemusíme. Když už, tak jen jemně. Ušní maz není nepřítel ani projev špatné hygieny. Je to důležitá tělní tekutina, která má za úkol chránit citlivou kůži vnitřního zvukovodu, bránit vstupu infekcí a udržovat v uchu dostatečně vlhké prostředí. Ucho je samočisticí: díky tomu, že během dne téměř neustále pohybujeme čelistí, z něj maz přirozeně „cestuje“ směrem ven. (20.10.2017)

Každý kloub má své optimální využití a vyžaduje regeneraci, která probíhá v klidu, především v noci při spánku. Velmi vhodné je tak při opakované a déletrvající činnosti vkládat pauzy a uvolnit prsty, svaly a šlachy předloktí. Vhodné je také neustálé procvičování prstů a jejich prohřívání. V zimě nezapomínejte nosit teplé rukavice. Artróza postihuje drobné klouby rukou 4x častěji než kolena a 18x častěji než kyčelní klouby. (17.10.2017)

Prezidentem České stomatologické komory Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější. Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář. Dostali jsme (z úřadu vlády) zkrátka příkaz. Budeme muset přijmout čtyřicet lidí i bez zkoušek. (8.10.2017)

Školáci si ničí záda. V Česku bezchybné brašny nedělají, říká odbornice. Nejvíc přibývá kulatých zad a předsunutých hlav. Dětem odstávají lopatky a často si stěžují na bolest v bedrech. (7.10.2017)

Potraviny (včetně zeleniny) ze supermarketů blokují přátelské (užitečné) střevní bakterie. Čeští vědci vyvinuli takzvaná alfa-prebiotika, která při nezdravém stravování dokáží mikroflóru obnovit a imunitu posílit. (3.10.2017)

Ke zmírnění menstruačních problémů je vhodné lehké cvičení (procházky, jóga apod). Jíst Rybí olej a vitamín B12, Více zeleniny, méně tuku a Dostatek hořčíku. (3.10.2017)

Běžný pohyb je zdravější než fitko, tvrdí vědci z Kanady a Británie. Např schody místo výtahu, cestou do práce vystoupit o zastávku dřív a zbytek dojít pěšky. (27.09.2017)

Jak přirozeně navýšit vápník stravou. Vápník se nejlépe vstřebává na večer. (19.09.2017)

Profesor Roy Taylor z Newcastle University (Velká Británie): Ztráta přebytečného tuku slinivky břišní může obnovit fyziologicky normální produkování inzulinu. (14.09.2017)

Vzorový jídelníček na 7 dní zdravě, hravě a hlavně rychle! (8.09.2017)

Pitná voda je kontaminovaná plastovými částicemi, takzvanými mikroplasty, což jsou plastové mikročástice o velikosti sotva jednoho milimetru. Studie organizace Orb Media zkoumala mikročástice větší než 2,5 mikronu (2,5 tisíciny milimetru). Zjistilo se, že 83 procent zkoumaných vzorků vody z vodovodu je takto znečištěno. (6.09.2017)

Nepodceňujte výběr školních pomůcek. Několik praktických rad, které vám výběr mohou usnadnit. (1.09.2017)

Šunkofleky a odpolední bábovka: Jak chutnala první republika? (30.08.2017)

Čtyři šálky kávy vypité každý den snižují o 64 procent riziko předčasné smrti, tři šálky — o 30 procent a dva — o 22 procent ve srovnání s těmi, kteří kávu nepijí vůbec nebo velmi zřídka. (29.08.2017)

Deset varovných signálů Alzheimerovy choroby. (25.08.2017)

Fytoestrogeny v pivu - Pivo způsobuje feminizaci muže, disharmonii poměrů testosteronu. (24.08.2017)

Ředěné i plesnivé. Nejhříšnějšími potravinami jsou víno, med či maso (23.08.2017)

Když udeří mrtvice, jde o čas. Jak ji poznáte? (19.08.2017)

U dětí do 18 let a seniorů do 70 let se maximální roční doplatek sníží na tisícovku ročně, pro důchodce nad 70 let se roční limit snižuje na pětistovku. (16.08.2017)

Chcete si udržet své zdraví? Jezte mák!
Mák - superpotravina pro zdraví
Zázračné účinky máku - Mák patří mezi nejzdravější potraviny na světě
Sedm potravin pro zdravé kosti. Vítězí mák
ARETE v Rožnově p.R. prodává výborné makové záviny, které jsou velmi chutným zdrojem máku. Skvělé makové frgály samozřejmě prodává taky, jen jsou podstatně dražší.
Mák je vynikající doplněk stravy s velkým obsahem vápníku v kombinaci s vitamínem D, který je nutný pro vstřebání vápníku. Navíc obsahuje minerály, vitamíny apod.


Česnek před klíštětem neochrání, říká vědec. Neočkovat se má za hazard.
" Expert na klíšťata František Rettich sám onemocněl jak encefalitidou, tak lymskou boreliózou. Boreliózu jsem měl dvakrát, ale klíšťová encefalitida byla proti ní peklo. Týden po odstranění klíštěte mě skosila slabost. Pak se zdálo, že nemoc ustupuje. Po čtrnácti dnech jsem ale doma zkolaboval s vysokou horečkou a skončil s boreliózou v nemocnici. Také vás příšerně bolí hlava a trápíte se otázkou, jestli ochrnete, nebo ne. Na půl roku vás to vyřadí z fyzické práce. Přinejmenším. Tato nemoc se nedá léčit, v nemocnici vám dávají jen medikamenty proti otoku mozku. Je to něco tak strašného, že málem ťukáte na bránu nebeskou. Pomohou ponožky, když si je nastříkáte repelentem. Repelenty jsou výbornou a vlastně jedinou ochranou před boreliózou. Klíšťata na svou oběť číhají v trávě. Vyplatí se nosit ochranný, nejlépe světlý oděv, používat repelenty a velmi důležité je důkladně se po návratu z lesa prohlédnout. Přišlo mi trapné poprosit o pomoc slečnu na recepci, a tak jsem dostal klíšťovou encefalitidu. Ze psa nebo kočky může klíště přelézt na člověka, zvláště když se spolu mazlíte, nebo s nimi dokonce spíte. V našich podmínkách zůstávají top nepřítelem klíšťata. Jejich populace se zvětšuje. V těchto dnech (6.07.2017) je aktivita klíšťat na nejvyšších stupních 9 nebo 10. V Praze je mám na zahradě, na Želivce na chalupě atd. Druhý vrchol bývá až na podzim, ale vždy záleží na počasí. Klíšťata milují vlhké teplo. Místo nemá zalívat olejem, protože klíště pak vypustí infekt do ranky. Tu musíte po jeho vyjmutí dezinfikovat. V lékárně dostanete speciální kleštičky, které umožní klíště krásně podebrat. Jen je třeba dát pozor a nepřetrhnout ho. "


Západní potraviny by na našem trhu byly po roce 1989 díky normám platným před rokem 1989 neprodejné!! V tomto ohledu byly tedy učiněny zásadní legislativní změny a potravinové normy z éry socialismu byli zrušeny a nahrazeny novými- demokratickými. Tímto byl legislativně umožněn vstup zápaďáckých odpadků na náš trh.
" Např. maso se naplní vodou a následně ošetří fosfáty, které ji tam udrží! Tímto postupem lze zvýšit prodejní hmotnost až o 40% "


Sedm příznaků zánětu močových cest, které byste neměli podceňovat

Dejte si pozor na zlozvyky, které zvyšují riziko demence

Test ruských zmrzlin: smetanová za 10 korun, z levných tuků dvakrát dražší (20.06.2017)

Nedostatek spánku zvyšuje riziko Alzheimerovy choroby a dalších podobných onemocnění mozku

S nádory by si mohl poradit imunitní systém. Existují způsoby, jak ho k tomu přimět

Pět pochval denně zlepší chování malých dětí, tvrdí britští psychologové
" Pochvala je jednoduchý akt. Zlepšení chování a blahobytu dítěte mohou vzejít z jednoduchého odměňování pozitivních činů dítěte pochvalou. Rodiče si zároveň všímají dobrého chování svého dítěte, uvedla autorka výzkumu psycholožka Sue Westwoodová. Pochvala by měla být podle odborníků ideálně konkrétní. Zároveň by pochvala dítě neměla povyšovat nad ostatní. Nevytahujte v okamžiku pozitivního chování na dítě jeho předchozí selhání. "

Brněnští onkologové mají důkazy, že zázračná vakcína na rakovinu funguje

Test výčepních piv: laikům chutnala piva, která experti odsoudili

Děti tráví na YouTube hodiny. Závislost ale poznáte jinak, říkají odborníci

Doktor Staffor Broumand: Nenošení podprsenky mladými ženami vede k zvýšené produkci kolagenu v prsech a také k větší pružnost pokožky – což výrazně zlepšuje kvalitu vyvíjejících se prsou

Zázračná voda: Čekání na žízeň je čekáním na smrt. Proč je farmacie založená na lži? Účinná léčba ničí byznys. Alkohol a kofein jsou špatní sluhové. Hloupnou vaše děti po limonádě? Díky za cholesterol!
" Lidé by nikdy neměli dovolit, aby dostali žízeň – měli by pít po celý den. Potřebujeme toto množství vody k výrobě alespoň dvou litrů moči. Proto, aby se nezatěžovaly ledviny. Když pijeme dostatečné množství vody tak, že je moč bezbarvá, je to dobré znamení. Je-li kůže hezká, uvolněná a hladká, pak jsme hydratovaní. Pokud bude zmuchlaná a seschlá, znamená to dehydrataci. Krůtí krček pod bradou je známkou dehydratace. "

Za většinu nádorů si lidé mohou svým životním stylem, varuje onkolog:
" Nejlepší prevencí, jak předejít zhoubnému nádoru, je koupit si italskou kuchařku a jíst ryby, ovoce a zeleninu, říká s nadsázkou onkolog Jiří Petera. Drastická opatření, aby se kouření omezilo, jsou zřejmě namístě. Kouření je nejen závislost, ale i příčina řady zhoubných nádorů a jeho omezení vede k snížení jejich počtu. "

Šest věcí, kterým byste se měli vyhnout, pokud trpíte zácpou

Proč diety nefungují? Problém je ve vaší hlavě.

Když tělo nemá teplo: Jak se pozná nebezpečné podchlazení a jak s ním bojovat.

Rýma: test papírových kapesníků - rozdíl v pevnosti je i jedenáctinásobný, kvalita odpovídá ceně:
" Kapesníčky s vyšším počtem vrstev vykazují vyšší pevnost za sucha i za mokra. Kapesníky Amelia vyšly jako nejpevnější, nejméně drží za sucha dětské kapesníčky Linteo Kids, za mokra Tesco Value (rozdíl v pevnosti je víc než jedenáctinásobný!). Nasákavost všech vzorků je velmi dobrá. "

Rakovina plic patří mezi největší zabijáky. Když kašlete, už bývá pozdě. Kromě tabáku škodí také radon, azbest, výfukové plyny apod. Riziko onemocnění rakovinou je u silného kuřáka asi 20krát vyšší než u nekuřáka. Obdobně u pasivního kuřáka.

Stres i problémy se štítnou žlázou: co o vašem zdraví vypovídají vlasy:
" Vlasy jsou (podobně jako třeba zvířecí rohy, kopyta nebo zobáky) tvořené převážně keratinem. Průměrná délka života vlasu je pět let a denně povyroste o 0,33 milimetru. Mokrý a zdravý vlas lze natáhnout až o třetinu a je neuvěřitelně pevný. Dá se z nich poznat, zda například dotyčný užívá drogy, popíjí alkohol, ale i celá řada zdravotních problémů. Stresové hormony mohou být příčinou zánětu, který produkuje volné radikály, a ty potom mohou negativně ovlivňovat produkci melaninu, což vede k zešedivění vlasů. Ženy, které prožily velký stres, jsou mnohem více ohroženy nadměrným padáním nebo úplnou ztrátou vlasů obvykle za tři až šest měsíců. Poruchy vlasů a náchylnost k zubním kazům zodpovídá stejná mutace keratinu. Oslabené a padající vlasy mohou být známkou toho, že máte také měkčí zubní sklovinu a tím jste náchylnější k výskytu zubního kazu. Je proto nutné, abyste ústní hygieně věnovali o to větší pozornost. Vysušené, matné a lámavé vlasy mohou být důsledkem i poruch štítné žlázy. Pozornost byste zejména měli věnovat souběžně se vyskytující únavě, nadměrné spavosti, pocení, bušení srdce, depresi, otokům, průjmům nebo naopak dlouhotrvající zácpě. Diabetici nemusí mít problém pouze s vypadáváním vlasů, ale jejich nemoc se může projevit například i vypadáním chloupků na nohách či na jiných částech těla. "

Co možná nevíte o chlebu. A tři recepty pro ty, kterým doma ztvrdnul.
" Pšeničný nebo žitný chléb musí obsahovat nejméně 90 % té které mouky. Chléb žitno-pšeničný (více než 50 % žitné a více než 10 % pšeničné mouky), chléb pšenično-žitný (více než 50 % pšeničné a více než 10 % žitné mouky), chléb celozrnný (min. 80 % celozrnné mouky), chléb vícezrnný (min. 5 % vícezrnných obilnin) nebo chléb speciální (min. 10 % speciálních plodin – olejnin, luštěnin, zeleniny, brambor apod.). Čím je v těstě více přírodního živého kvasu, tím je chléb kvalitnější a déle vydrží. Chléb nikdy neskladujte v ledničce, ale ideálně při teplotě 20–25 °C nebo v mrazničce, kde vydrží měsíc i více. Vyšší podíl žitné mouky v chlebu působí blahodárně také na peristaltiku střev (peristaltika je pozvolný rytmický pohyb stěn) a pomáhá při problémech se zácpou. Chleby z celozrnné mouky příznivě působí na glykemický index (vyrovnávají hladinu cukru v krvi) a jsou bohaté na vitaminy, minerální látky a esenciální mastné kyseliny. "

Je nutno stále tlačit na výrobce a obchodníky, aby upustili od politiky dvojí kvality potravin: Kupujte potraviny podle složení, ne podle značky, radí expert.

Inkubační doba chřipky poté, co se nakazíte, je typicky dva dny. Oba dny inkubační doby, kdy ještě nemáme příznaky chřipky, tak je již člověk nakažlivý a chřipku šíří, proto chřipka tak rychle expanduje v epidemii. Po vypuknutí choroby, kdy už jsou zřetelné příznaky chřipky, tak je člověk nakažlivý ještě další tři až pět dní.

Chřipka - detaily

Moderní výchovné metody mohou zpomalovat vývoj dětského mozku, tvrdí vědci

Tipy, jak být zdravější. Předcházejte onemocnění správným čištěním zubů, čtěte knihy, zlepšete hydrataci organismu, naučte se vyprazdňovat ve stejnou dobu každý den
" Podle doktorky Trindade je varovným signálem nutkání na močení dříve než 30 minut po vypití vody. Doktorka Trindade doporučuje pro zvýšení hydratace přidat do vody nějaké aminokyseliny nebo stopové prvky. Ochutit vodu můžete třeba špetkou hořčíku nebo himalájské soli. Oblíbeným trikem doktora Rao, který vám může pomoci k pravidelnému vyprazdňování, je vizualizace - technika, kdy si představujete sami sebe, jak se vyprazdňujete každé ráno dejme tomu v 7 hodin. "

Heimlichův chvat, který pomáhá uvolnit dýchací cesty dusícího se člověka. Názorné VIDEO


V zimě je proti sklouznutí na chodnících, na ledě apod vynikající obyčejná zavařovací hranatá guma "masovka", která se prodává v domácích potřebách 20 ks v balení za 60 Kč. Jednoduše se upne kolem boty přes nárt. Jelikož je to guma a nemá žádné kovové ostré hvězdice apod, tak není problémem v žádném obchodě a může zůstat na botě trvale. Bez protiskluzových doplňků (např guma nebo neskluzy v podvazku i celoplošné) se mi nejvíc osvědčily "Pánske teplé pohodlné športové topánky Bent" s podrážkou ze surové gumy (výroba na Slovensku).

Proti smogu roušky nepomůžou, neboť nezabrání průniku těch nejmenších částeček.
" Ani roušky, ani respirátory tak, jak to vidíme v asijských lokacích, nemají žádný vliv na jiný než ten polétavý spad. Na ty částečky to smysl má, ale nám nejvíce škodí ty úplně nejmenší částečky, které tyhle roušky nezfiltrují a ty ostatní plynné kontaminanty to neodfiltruje vůbec. Časem se ale plíce dokáží samy vyčistit. Škodlivé částečky vypudí, člověk je pak vykašle nebo spolkne. Pozná se to podle takového hnědooranžového oparu, který je vidět na obzoru. Částice, které my tu měříme, jsou natolik malé, že nejsou okem vidět. Největší problém bývá s prašným aerosolem nebo s polétavým prachem. "

Tři porce jídla denně stačí, tvrdí odborníci na hubnutí. Čím delší jsou pauzy mezi jídly bez pocitu hladu, tím efektivnější je hubnutí. Každé jídlo totiž stimuluje tvorbu inzulinu a vyšší hladiny tohoto hormonu přispívají k ukládání tuku. Vyhýbat se potravinám s vysokým glykemickým indexem (sladkosti, bílé pečivo apod). Je důležité naučit se vnímat signály těla.

Jak poznat psychopata: stačí tři z dvaceti signálů, radí psycholog.
Rosenhanův pokus: předstíral schizofrenii, aby zpochybnil psychiatrii.

Každý třetí Čech má v mozku parazita toxoplazmózu od koček, neumyté zeleniny, syrového masa.
Parazit toxoplazmóza, který mění tvar vašeho obličeje. Má ho třetina Čechů od koček,...

Chřipka, očkování: Lidé při mrazech méně chodí ven a tudíž je méně příležitostí pro přenos nákazy.
Chřipkové epidemie: Virus chřipky je mnohem stabilnější na studeném a suchém vzduchu.
Na náledí choďte jako tučňáci, radí před hrozícími mrazy němečtí lékaři - viz názorný obrázek
Prof. Dostálová: Až dvě třetiny všech nemocí mají původ ve špatné stravě - konkrétní příklady.
Překvapivé zjištění: Zapomeňte na sirupy a čaje! Kašel léčí čokoláda

Mýty o (ne)zdravých potravinách: palmový olej škodí víc než jiné tuky
Test mražené zeleniny: hrášek, pórek, celer, nebo led s příměsí mrkve?

Zeleninové chipsy z řepy, celeru nebo pastináku, které se v posledních letech objevily na trhu, jsou plné škodlivin, bohatým zdrojem tuků, soli, kalorií, dusičnanů a především rakovinotvorného akrylamidu.

Kakao bez kakaa. V rozpustném nápoji MalCao v 200g balení z Polska ho chyběla téměř polovina.

Voda pomáhá zahnat chřipku - pomáhá udržovat sliznice proti nečistotám a bakteriím.
Pijte vodu ve správný čas.
Chcete zhubnout? Zbavte se přebytečné vody v těle. Když se chcete zbavit přebytečné vody, musíte jí paradoxně do těla hodně dostat.
Nadměrné zadržování vody v těle - 6 tipů, jak se ho zbavit.
Jak zabránit zadržování vody v těle, které je příčinou neúspěšného hubnutí?
Kila navíc kvůli vodě?

Přehledný seznam nemocí s radou a pomocí.
Zlomeniny nás budou zabíjet častěji než rakovina. Česko děsí řídnutí kostí
Znečišťovatelé pod lupou - mapa s detaily po kliknutí

Inspekce odhalila šperky s obsahem těžkých kovů, ohrožují zdraví. Například u náušnic ve tvaru sovy byl limit pro kadmium překročen 9100krát, obsahovaly neuvěřitelných 91 procent kadmia. Obsah olova v případě náramku jiného dodavatele překračoval limit 1518krát.
Kadmium: Typická kumulace kadmia je v prostatě u mužů, kde může způsobovat velice rozšířenou rakovinu prostaty s následnými metastázami po celém těle. Jedná o mimořádně kumulativní jed. Přijaté kadmium se z organizmu vylučuje jen velmi pozvolna a obtížně. Hlavními zdravotními projevy dlouhodobé (chronické) otravy kadmiem jsou kromě poškození ledvin a jater také osteoporóza – lidově řídnutí kostí a anémie neboli chudokrevnost atd.
Olovo: Olovo patří zcela jasně mezi toxické prvky. Trvalá expozice dětského organismu i nízkými dávkami olova je příčinou zpomalení duševního vývoje a nepříznivých změn v chování. Typickými příznaky otravy olovem jsou bledost obličeje a rtů, zácpa a nechuť k jídlu, kolika, anémie, bolesti hlavy, křeče, chronická nefritida, poškození mozku a poruchy centrálního mozkového systému. Olovo se v těle kumuluje a vylučuje se jen obtížně.

Nejčastější omyly při výběru potravin: pozor na cereální i eko výrobky
"Volte proto výrobky, které mají v názvu celozrnné, nikoliv tmavé, multicereální apod. Celozrnné pečivo musí obsahovat minimálně 80 % celozrnných mouk z celkové hmotnosti pečiva. Všímejte si tedy složení – pokud je na prvním místě mouka a celozrnná až na dalších pozicích, pak se nejedná o celozrnný výrobek.
Označení cereální se používá u výrobků, které byly vyrobeny z cereálií – tedy z obilovin. Označuje tak veškeré obilniny a výrobky, jejichž hlavní složkou je jakékoli obilí.
Nenasycené mastné kyseliny omega-3 a omega-6 v našem jídelníčku mají protizánětlivé účinky, zvyšují imunitu. Vysokým přijímáním omega-6 mastných kyselin vůči nízkému přijímání omega-3 mohou vzniknout některé zdravotní potíže – např. se zvyšuje riziko srdečních onemocnění, vznik zánětů nebo problémy s klouby.
Skutečná biopotravina musí být označena příslušným logem a číslem kontrolní organizace.
Nenasycené mastné kyseliny („dobré tuky“) jsou součást tuků rostlinného původu. Nasycené mastné kyseliny („špatné tuky“) jsou součástí tuků živočišného i rostlinného původu a při zvýšené konzumaci negativně působí na lidské zdraví."

Šokující lži o potravinách! Rozhovor s člověkem z branže, který odhaluje, jaký hnus jíme.
Velký test grilovacích koření: Jsou plná soli.
Emil Kalabus: Jak si vybrat kávu? Tajemství dobré kávy.


Video na YouTube: Jak správně vytáhnout klíště - asi to nejlepší na internetu...

Ostatní zajímavosti:

Nákaza od klíštěte nastane už za dvě hodiny, k přenosu viru může dojít i při jeho odstraňování. Nebezpečné jsou i malé nymfy. Larvy a nymfy jsou malé, lehce přehlédnutelné. Po nasátí krve samy odpadnou a nakažený nezřídka ani neví, že byl parazitem napaden. Riziko přenosu představuje zejména nepasterizované kozí mléko a výrobky z něj. Virus nejprve rozšíří do buněk v bezprostředním okolí místa přisátí, během krátké doby začne pronikat do mízních uzlin, kde se pomnoží, a poté putuje dál do organismu.

Fenykl v sáčku do lesa proti klíšťatům v lese: Kupte si pytlík tohoto koření, přesypte jej do nějakého prodyšného sáčku, před výpravou do přírody fenykl promněte - např Vitana fenykl 25g za 25 Kč rozmačkaný v punčoše v kapse od kalhot. Fenykl klíšťata odpuzuje, proto je vhodné rozmačkaným fenyklem si potřít např holé části noh, ruce, krk apod.

VIDEO: Na přisáté klíště nakapejte pepermintový olej, kliště po cca 20 sec povolí zakousnutí a uvolní se, pak odkráčí.
15 důvodů, proč mít mátový olej ve své lékárničce.

Odstranění klíštěte tak aby neinfikovalo ránu (zůstane živé): Vatový tampon nebo kousek vaty navlhčit, trošku namydlit, přiložit namydlenou stranou na klíště a několikrát zakroužit. Moc netlačit.

Každé čtvrté klíště je infikované.
Více aktuálních odkazů ke klíšťatům.
Speciální web ke klíšťatům.
Ehrlichióza, babezióza či tularemie. Klíšťata nepřenášejí jen encefalitidu a boreliózu.

Orientační mapa ČR výskytu infikovaných klíšťat v ČR
Velmi detailní mapa na úrovni pozemků výskytu infikovaných klíšťat v ČR

Na Slovensku objevili nebezpečná klíšťata, která přežívají i v bytech. Jsou typická pro Afriku a Blízký východ. V zamořeném bytě bylo původně objeveno až 50 klíšťat.

Zdraví a štíhlí s cuketou aneb cuketa perlou zdravé výživy.
Cuketa - jak chutná, jak se připravuje a čím je prospěšná.
Cuketa sedmkrát pro zdraví.

Pět pádných důvodů, proč si dát každý den skleničku červeného vína.

Pivo jako iontový isotonický nápoj. Rizika i klady jeho konzumace při sportovním výkonu i malé okénko do pivní historie:
Vypití 3 piv (cca 600 kcal) přibližně odpovídá až čtvrtinovému dennímu příjmu energie pro lehkou práci (2500 kcal) , tzn pivo je "velmi kalorické". Pozitivní je, že základní ingredience poctivého piva překvapivě obsahují až 2 tis. různých látek, mezi nimiž nechybí i minerální látky — např. sodík a draslík v příznivém poměru, dále hořčík, křemík, vápník a další. Z vitamínů jsou zastoupeny především „béčka“ (thiamin, riboflavin, pyridoxin, niacin, kyselina listová), jenž jsou nezbytné pro řadu metabolických procesů v organismu a pro optimální funkci nervového systému.

Přístroj na úpravu pitné vody Aqua Pro, kterou lidem nabízejí někteří podomní prodejci za 20 tisíc, upraví vodu tak, že je zdraví nebezpečná, zjistila ČOI

Seznam léků - zjednodušené názorné informace
WikiSkripta - medicínské studujní materiály (např "Anatomie", "Infekční", "Interní" )

tabulka složení potravin HTML   stažení původní tabulky složení potravin v XLS
Kalorické tabulky - energetické hodnoty v kj

Tabulky velikostí oblečení a bot

Vše o bramborách: jak je vybrat, skladovat, uvařit i opékat.

Útočníci si ženy testují. Před napadením je můžete odradit.
"Když se nebudete chovat jako oběť, máte větší šanci, že se obětí nestanete. Hlasitá scéna jim přitom může, bez přehánění, zachránit zdraví či život. Nejhorším řešením je zkusit ho ignorovat nebo sklopit zrak. Vaše rázná reakce možná právě rozhodla o tom, že jste neznámého odradila od napadení. Největší chyba, kterou žena může udělat, je nedělat nic. To je přesně ta reakce, která útočníka vyprovokuje. Pomůže cizí auto i falešný hovor. Pokud míříte k rušné ulici, nedávejte najevo, že o útočníkovi tušíte. Jinak předstírat hovor, zastavit se a do telefonu nahlas říct: „Tak já už jsem tady. Zajdeš pro mě dolů?“. Snažte se neustále zachovávat dostatečnou vzdálenost, hledejte překážky, které mezi sebe a útočníka dostanete. Mluvte nahlas a rázně. Stejná pravidla i pro šéfa."

Osm potravin, které mohou ohrozit těhotenství.

Ochutnávka: značkové polské piškoty Opavia (Mondelez) propadly (dokonce zapáchaly), zvítězily ty ze Slovenska prodávané v Lidlu (Tastino).
A k tomu moje osobní zkušenost s Miňonkami, které ještě před 20-ti léty byly super a Miňonky koupené letos "nepoživatelné". Po koupi Miňonek jsem je ochutnal a pak ihned informoval prodejce, "že prodávají závadné Miňonky a že je pouze informuji abych ochránil děti, pro které je tento výrobek určen". Když prodavač miňonku z balíčku ochutnal, tak mi potvrdil, že je to nyní běžná chuť, i když ty skvělé před 20-ti léty si taky pamatuje. Zbytek miňonek jsem vyhodil. Nechápu proč firma Mondelez jako nový majitel Opavia tuto dříve skvělou firmu ničí změnou výroby na "nepoživatelné pamlsky", které byly dříve tak vynikající.

Má tady někdo hlad aneb Střílejte na Francouze 2003.avi - ukázka 1 minuta ze skvělé akční komedie Střílejte na Francouze! aneb co scéna, to perla aneb "Kameňák made in USA/Francie"... aneb uvolnit se, vypnout mozek, nemyslet a pak již jen důkladně procvičit bránici...

vino.tk - zpravodajství ze světa vína

Pět rad, jak si počínat při nákupu vína v supermarketu

Devět důvodů, proč máte pořád hlad - zde jsou:
1) Dehydratace
2) Špatně spíte
3) Plníte se jednoduchými sacharidy
4) Pijete moc alkoholu
5) Jíte málo bílkovin
6) Nejíte dostatek těch správných tuků
7) Jste zahlceni obrázky jídel
8) Slupnete jídlo moc rychle
9) Vynecháváte jídla


Nízkotučná dieta, kterou nám po léta doporučovala zdravotní věda, způsobuje poranění a záněty tepen. Největším viníkem chronických zánětů je přebytek jednoduchých vysoce zpracovaných sacharidů (cukr, mouka a všechny produkty, které jsou z nich vyrobeny) a nadměrná konzumace rostlinných olejů omega-6, jako jsou sójový, kukuřičný a slunečnicový, které se nachází v mnoha zpracovaných potravinách. Nadbytečná váha, kterou sebou díky těmto potravinám nosíte, vede k tvorbě přeplněných tukových buněk produkujících velké množství pro-zánětlivých chemikálií, které poškození způsobená vysokou hladinou cukru v krvi dále zhoršují. Vybírejte velmi komplexní sacharidy, jako například ovoce a zeleninu. Omezte nebo eliminujte zánětlivé oleje omega-6 jako kukuřičný a sójový. Živočišné tuky obsahují méně než 20% omega-6 a jsou mnohem méně zánětotvorné, než údajně zdravé rostlinné oleje. Cholesterol není příčinou onemocnění srdce. „Cholesterolová teorie" přišla s doporučením jíst potraviny bez tuků nebo nízkotučné, a to pak vedlo k vzniku „potravin", které nyní způsobují epidemii zánětů.
Mimo tento zajímavý článek se mi nabízí úvaha o silném protizánětlivém účinku jednoho Brufenu 400 mg (100 ks balení stojí 129 Kč) denně uprostřed hlavního jídla (důležité je uprostřed jídla, ne po jídle a už vůbec ne před jídlem, neboť ve větších dávkách poškozuje žaludek). Nezapomenout u Brufenu na vedlejší účinek potlačování prahu bolestivosti, což je obecně nežádoucí. Možné nasazení Brufenu vždy konzultovat s lékařem.


JUDr. Jaroslav Janeček o potravinách, které jíme (ač moc k jídlu nejsou) - z článku cituji:
Do roku 1994 platily v Československu ještě z dob minulého režimu zákonné normy, které nedovolovaly, aby klobásy obsahovaly mouku, aby jogurty obsahovaly škrob atd. atd. Tyto normy byly zrušeny a v Česku začala doslova džungle. Potraviny jsou dnes samá náhražka.
Google: JUDr Jaroslav Janeček Nechci vám brát iluze

Útok ve Žďáru: Riziko zvyšuje nedostatečná péče o duševně nemocné, tvrdí psychiatr a náměstek Psychiatrické nemocnice Bohnice Ivan David
Příčinou těchto problémů je rozklad zdravotní péče na počátku devadesátých let.
Od roku 1888 do roku 1990 byli obvodní a okresní psychiatři, kteří se starali o pacienty ze svého spádového území. Po roce 1990 to bylo zrušeno jako přežitek komunismu, takže dneska se psychiatři starají jen o pacienty, kteří k nim přijdou. Ti, kteří nejsou motivovaní, tak nechodí, takže značná část nemocných uniká psychiatrické péči a dohledu.


zubní kartáček Curaprox CS 5460 ultra soft
Několika letá osobní zkušenost s tímto skvělým unikátním zubním kartáčkem mne utvrdila, že právě tento jemný zubní kartáček s 5460 jemnými štětinkami je důležitější než velmi drahá zubní pasta. Navíc při doporučeném čistění (osobně to přeháním a podle možností si zuby čistím minimálně 10-krát denně) vydrží přes půl roku. U tohoto velmi častého čistění zubů se mi osvědčila bylinková zubní pasta (např i velmi levná z prodejen LIDL). To že je zubní pasta bylinková léčivá je důležité právě pro dásně, které se občas i při velmi jemném čistění mohou narušit. Proto po lehkém přečistění zubů ve směru jejich růstu od dásní ke korunce zubu následuje důkladné intenzivní minutové prohánění roztoku zubní pasty s malým množstvím vody mezi zuby s občasným kloktáním tak, aby byl navozen pocit čistého prostředí v ústní dutině beze zbytku chutí posledního jídla. Po více ulpívajících jídlech na zubech a v ústní dutině (např. sladké zákusky) je vhodně toto čistění zubů ihned zopakovat až do příjemného pocitu čisté ústní dutiny.
Podobně jsou velmi užitečné mezizubní kartáčky ("štětinatý drát"), které stojí v lékárně např 140 Kč/6 ks nebo v DM drogerii různé velikosti podstatně levnější. Jsou dokonce klíčem k potlačení zubního kamene, tedy pokud jsou bez zubního kamene nějaké mezery mezi zuby, což je též moje osobní zkušenost. Důkladné čistění mezer mezi zuby včetně masáže dásní, tak to je to, co pomáhá, neboť mezizubní kartáčky jsou různých velikostí (průměrů) a dá se vybrat optimální, tedy na miniaturní mezery ten nejmenší a na běžné mezery větší... Jemná masáž dásní je nutná k prokrvení a zvýšení odolnosti, proto je optimální co nejjemnější zubní kartáček.
Pokud nemáte možnost po každém jídle si alespoň zběžně očistit zuby klasicky, pak se alespoň důkladně pitnou vodou opakovaně intenzivně pár vteřin věnujte prohánění malého množství vody mezi zuby s občasným kloktáním. Oplach zubů vodou je o to víc důležitý po jídle a pití potravin obsahujících různé kyseliny (džusy, ovoce apod), neboť u zubních lékařů je nyní hitem doporučovat čistění zubů až po nějaké době, ale na obyčejnou vodu ihned po ukončení jídla zapomínají. Když si znečistíte ruku od agresivních čistících přípravků, kyselin a jiných chemikálií, tak na nic nečekáte a ihned použijete proud vody k očistění. A u zubů je to obdobné, tedy obyčejná voda proháněná mezi zuby ihned po jídle pro první ošetření povrchu zubů je to nejlepší, co ihned po jídle pro své zuby můžete udělat.


Med - velmi užitečné informace - www.prodej-medu.com - odkaz je již nefunkční
např. zahřejete-li med na víc jak 40 stupňů, jeho léčivé účinky se ztrácí, cukernatění medu je důkazem kvality medu, jaký med vybrat apod.

Celostní medicína

Heroin, kokain, ale i alkohol a nikotin. Pět nejnávykovějších drog

dTest: Databáze rizikových přísad do potravin - databáze éček

Potraviny na pranýři (nejakostní, falšované a nebezpečné potraviny)

Celitin - Lecitin a Ginkgo biloba (super na cévy a paměť)
Ginkgo biloba (super na cévy a paměť)  plus Guarana  Komplex na zrak
Lecitin 250 g granulovaný sojový NATURAL (super na cévy, uklidňuje na lačno po ránu)
Swiss Max brusinky (velmi zajímavý doplněk pro ženy i muže)   prodej  
Prostenal s PERFECT COMPLEXEM  120 tbl 544 Kč Walmark    prodej    
Pharmaton Geriavit (vitamíny, minerály, stopové prvky a ženšen)    prodej    
Bion 3 - minerály, vitamíny a probiotické kultury
MedPharma - Multivitamin s minerály 42 složek, extra C + Q10, 107 tablet
Echinacea 100 mg + vitamín C + zinek 100+7 tablet (zvýšení imunity)
Vilcacora - Kočičí dráp tbl.90 (zvýšení imunity)    Zázračná bylina z pralesa    Vilcacora pod mikroskopem
Koloidní minerály  1  2  3
Zelený čaj Gunpowder ANNASR (chuť, prevence zubního kazu)
Expect cz - dobré čaje přímo od dovozce  (např. ANNASR)

Kalkulačka potravin na flora cz
"MAMI, SNÁŠÍ kohout vejce?"
"NE."
"A proč? Nechce anebo nemůže?"
Vajíčka (skvělý přehled)  Česká vejce
Víš co jíš?
Zdravá potravina cz
Chémie v jídle cz


Informační centrum bezpečnosti potravin

Doplatky v lékárnách  (doplatky.eu)
Doplatky v lékárnách  (data z Ministerstva zdravotnictví ČR)
Databáze léků - olecich.cz
Léková encyklopedie
Domácí lékař - iDnes.cz
Přehled odkazů k lékům na volny.cz
Svaz pacientů ČR - výběr léků ve spolupráci s lékařem s ohledem na cenu

Databáze léků a doplatků včetně informace o léku

Katalog lékařů (abecedalekaru.cz)    znamý lékař  

Dentální videa (velmi poučná)

WOBENZYM   cena   další info
Zdraví na dlani  fotogalerie  rostliny  bylinky  recepty  knihy ke stažení

Krokoměry (pedometry) OMRON  ceník  jiné  Omron HJ-203  jiné   HJ-203 en.PDF  jiné   Moderní krokoměr s 3D senzorem  jiné

Marinovaná  kachna  (recept  Jardy  Malíka  z  Rožnova  pR)
Videokuchařka s vyzkoušenými recepty

SAYONARA - Japonský zelený čaj  Výrobce balení čaje a autor jeho názvu
HANNASAKI - Japonský červený čaj  Výrobce balení čaje a autor jeho názvu