Práce, zaměstnání

Kvóty pro ženy?! To je pro zbývajících
sedmdesát pohlaví krajně diskriminační!!!


Česko v roce 2020 Jooble
PDA Jobs
Jobs
Úřady práce
Dotace úřadů práce
Práce cz
Spráce cz do 9/2013
VolnáMísta cz
Monster cz
Prace na Zlínsku
Spravny krok cz
Ikariéra cz
Najdi práci cz
MonsterJob com
TotalJob com
Careerjet cz
Cena práce dle krajů
IS o průměrném výdělku
ISPV podle zaměstnání
Working Conditions IS

Jak si zkontrolovat údaje pro budoucí důchod. Bez ohledu na to, zda vám do důchodu zbývá např dvacet let, tak si můžete ověřit, zda máte všechny údaje o své pracovní minulosti v pořádku. Stačí požádat Českou správu sociálního zabezpečení (ČSSZ) o zaslání informativního osobního listu důchodového pojištění. (14.08.2018)

10 praktických rad a informací pro lidi, kteří se v dohledné době chystají do starobního důchodu. Např kde podat žádost o důchod, jaké doklady je třeba předložit, přepočet důchodu, OSVČ a důchod apod. (19.01.2018)

Pracovat donekonečna za nízký plat může jen hlupák. Firmy byly lakomé a teď se diví. Už neplatí, že Češi nechtějí dojíždět za prací, ale rádi dojíždějí do Německa za dobře zaplacenou prací. Už je nebaví nosit domů výplatu, se kterou tak tak přečkají měsíc, nic z ní neušetří a o nějakých úložkách na důchod u nich nemůže být ani řeči. (13.12.2017)

Nabízí práci a chce vratnou zálohu, pak se podvodník odmlčí. (23.11.2017)

Během prvních 14 kalendářních dnů nemoci nesmí zaměstnavatel zrušit zaměstnanci pracovní poměr ve zkušební době. Zkušební doba se automaticky prodlužuje o dobu celodenních překážek v práci, kdy zaměstnanec nekoná pro zaměstnavatele práci, a o dobu celodenní dovolené. (14.11.2017)

Nejlepší zajištění na stáří: vlastní byt. (3.11.2017)

Po osmnáctém roce života si dítě musí výživné na rodiči vymáhat samo. Dlužné výživné je možné vymáhat i zpětně, a to až 10 let. Jakmile ale mladí navštěvují školu sporadicky a nepřistupují ke studiu svědomitě, může rodič požadovat navrácení proplaceného výživného. (1.11.2017)

Poradna: Odpovědnost zaměstnavatele za osobní věci zaměstnanců

Lidé po padesátce jsou kreativnější, zjistili vědci

Invalidům v prvním a druhém stupni, kteří nemají práci, sociálka doporučuje zaevidovat se na úřadu práce

Valorizace důchodů bude jen 40 korun, koalice zvýší jednorázový příspěvek o polovinu. Průměrný plný starobní důchod v roce 2014 vzrostl podle údajů ve státním závěrečném účtu o 104 na 10.714 korun.

Aktuálně pro studenty: Nad 2500 Kč je výhodná dohoda o provedení práce (DPP). Tato forma dohody nesmí překročit 300 hodin v kalendářním roce u jednoho zaměstnavatele a hrubý měsíční výdělek nesmí překročit 10 tisíc korun.