Mobil, telefon


VIDEO: Silně přehnaná satira v nádherném videu... Úžasné roztomilé děti v akci a varování pro rodiče v jednom balení.... A možná se i někdo zamyslí nakolik jej mobil likviduje a ohrožuje jejich děti... Velmi poučné, byť s ohledem na děti nádherné... (25.09.2022)


Seznam ČTÚ 5G instalací v ČR včetně podrobné mapy umístění 5G vysílačů až na úrovni jednotlivých domů. V deailu mapy na úrovni domu jsou v levé části zobrazeny v mapě viditelné vysílače, po kliknutí na řádek v levé části tabulky se zobrazí parametry vysílače, tedy kmitočet vysílání, šířka pásma, přivedený výkon apod. (20.06.2021)


Explodovat v rukou může jakýkoli chytrý telefon, který má problémy s baterií. Příčinami výbuchu zařízení může být příliš dlouhé nabíjení, kontakt s vodou, nebo náraz. Nejčastěji explodují chytré telefony společnosti Samsung, která musela dokonce kvůli panice stáhnout z prodeje všechny telefony Galaxy Note 7. Jsou známé také případy, kdy v rukou uživatelů explodovaly výrobky Apple, a to nejen iPhony, ale iPady. Příznakem toho, že se může baterie zachovat nepředvídatelným způsobem, je její nafouknutí. (17.10.2020)


Google priznal, že odpočúva zákazníkov. Zariadenia načúvajú, aj keď sú vypnuté. (20.07.2019)


Nejlepší mobilní telefony, nejlepší poměr Cena/Výkon (10.04.2019)


Irina Rybnikovová z Ruska, která se věnovala bojovým uměním, je po smrti. Osudný se jí stal telefon, který spadl do vany, zatímco byl v nabíječce a v síti. Patnáctiletou dívku usmrtil při koupání elektrický proud. (11.12.2018)


Manuály k mobilům Honor 8... na stránkách výrobce Huawei Honor www.hihonor.com (31.10.2018)


Populární aplikace Whatsapp přestane fungovat do konce roku 2016 na mobilech se systémy Androide 2.1 a 2.2, Windows Phone 7 a iPhone 3GS se systémem iOS6. Mobily používající Android 2.37 a starší je plánován konec funkčnosti na leden 2020. (29.11.2017)


iPhone X je dnes jasně nejdražším smartphonem a neuvěřitelné se stalo skutečností: vypaluje se mu displej, displej v mrazu přestává reagovat, praskání reproduktoru, tajemné svislé zelené linky apod. Apple proto vydal manuál pro používání iPhone X. (22.11.2017)


Desetiletý chlapec překonal zabezpečení iPhonu X. A šlo to snadno, neboť odlišit rodiče a potomky nejdražší mobil Apple neumí. Chybí mu čtečka otisků prstů, tam by se to stát nemohlo. (21.11.2017)


O2 zvýšilo do konce září čistý zisk na 4,1 miliardy Kč, roste navzdory regulaci roamingu. (24.10.2017)


Český T-Mobile loni zvýšil provozní zisk na 11 miliard, tržby ale mírně klesly. (2.03.2017)


Exemplární trest za telefonát o bombě na soudu: Čtyři roky natvrdo. (20.10.2017)


Placení esemeskami se stává terčem útoků podvodníků, varuje expert (18.08.2017)
Nikomu neposílejte žádné ověřovací kódy, pokud vědomě nenakupujete. Nereagujte na podvodné hlášky typu: „Váš telefon je zavirovaný, do 30 vteřin odešlete SMS na číslo...“. Neodesílejte SMS na čísla začínající devítkou, pokud si nejste jistí, že chcete za něco zaplatit.

T-Mobile loni v Česku vydělal 4,7 miliardy, celý zisk poslal do Německa (11.08.2017)

Aplikace které nejvíce zatěžují systém Android: mobilní data, místo, baterii, procesor (10.08.2017)

Operátor O2 - Podpora:
Pro deaktivaci hlasové schránky zadejte na Vašem mobilním telefonu kód ##002# a odešlete (stisknout volaní).

Nokia 3310 ukazuje zoufalost moderních obyčejných mobilů
Zbytečné téměř nepoužitelné jsou fotoaparát, přehravač, internet apod. Nokia 3310 a s ní mnoho běžných telefonů prostě zapomíná na svou podstatu – jsou to přístroje určené k volání. Jenže kvalita sluchátka 3310 opět za moc nestojí, lepší zvuk má jakýkoli smartphone základní třídy. O potlačování okolního hluku a různých technologiích vylepšujících kvalitu hlasu 3310 neslyšela. Telefonovat s ní je tak utrpení a my raději příště sáhneme po jakémkoli chytrém telefonu, který nezní tak plechově a zahuhlaně. Peklem je už jen dostat kontakty do telefonu. U 3310 je natažení kontaktů pře Bluetooth určitou loterií a nikoli užitečnou funkcí. A na synchronizaci se smartphonem můžete zapomenout. Klávesnice staré 3310 je pohodlnější. Proboha proč? Jak je možné, že v klíčových funkcích sedmnáct let starý přístroj překonává svého duchovního nástupce?

Regulace EU se totiž vztahuje pouze na roaming, sazby za volání do zahraničí, tedy za mezinárodní hovory žádné regulaci nepodléhají. Např volání "z Rožnova p.R. do VB" 30 Kč/min (mezinárodní hovor), "z Žiliny do VB" podle tarifu v ČR, tedy i zdarma. 2.06.2017
další informace

Roaming končí. Kolik budu platit s předplacenkou nebo tarifem? 26.05.2017

Snadné přenesení čísla od Vodafone k jinému operátorovi pomocí kódu ČVOP - info dne 17.05.2017
Převedení čísla z Vodafone k jinému operátorovi je velmi snadné:
Stačí poslat na číslo 7700 SMS ve tvaru: PRENOS ANO heslo
kde heslo je číslo: 4 až 6 cifer. Je to autorizační osobní číslo (heslo), na které se ptají operátoři jak v mobilu, tak i v autorizovaných prodejnách operátorů.
Po odeslání SMS ve tvaru "PRENOS ANO heslo" přijde do 5 vteřin z Vodafone SMS s ČVOP kódem. Přijatou SMS s kódem ČVOP pak stačí předat nebo nahlásit operátorovi, ke kterému chci se svým číslem přejít. Operátor předá nebo pošle poštou novou SIM (včetně dokoupeného kreditu nebo nové smlouvy), která v případě předplacenky (např oblíbené "PředplaDENky") funguje až do záměny operátora (tzn až 5 dní používám obě SIM tak, že u starého operátora starou SIM a u nového operátora novou SIM). Po až 5 dnech stará SIM zanikne a přenášené číslo je aktivní na nové SIM u nového operátora. Nezapomenout u předplacenek ponechat minimální kladný kredit (pro jistotu na úrovni 10 Kč), jinak by se převod čísla neuskutečnil.

Vodafone Park, tzn zasílání SMS přes web od 30.04.2017 končí a SMS bránu ruší. Vodafone pohodlné zasílání SMS z počítače přes web k 30.04.2017 ruší.
Neuvěřitelné, ale Vodafone ruší SMS bránu. Ani se mi tomu nechce věřit. To že ruší Vodafone Park, tak to se dá pochopit, i když to nepotěší, ale zrušit SMS bránu, tak to je velká chyba Vodafone.
Pro zákazníky Vodafone, kteří o své pohodlné zasílání SMS zpráv z počítače přes web (např psaní SMS "všemi 10ti", snadné zálohování, kopírování apod) nechtějí přijít to znamená, že musí se svým číslem SIM v mobilu přejít k Tmobile, který má zasílání SMS zpráv z počítače přes web nejdokonaleji vyřešené a má je skvělé.
Podobně zákazníci Vodafone, kteří budou chtít být informováni SMS o došlém emailu, který právě došel do jejich poštovní schránky, tak od 1.05.2017 to též nebude možné (pokud Vodafone nazajistí tuto službu jiným způsobem) neboť Vodafone zasílání SMS přes web, tedy službu, kterou emailové schránky využívají, tak tato služba bude zrušená. Tzn i v tomto případě, tedy pokud Vodafone nevymyslí vhodnou náhradní službu pro informace o došlém emailu do schránky (např do centrum.cz, seznam.cz apod), tak tito zákazníci Vodafone, kteří informace o došlých emailech nebudou chtět ztratit, tak budou muset se svým číslem SIM v mobilu přejít k Tmobile, který má zasílání SMS zpráv z počítače přes web nejdokonaleji vyřešené a má je skvělé a pro využití pro SMS z emailových schránek v pohodě.


Otestovali jsme čtrnáct powerbank od devíti výrobců. Poradíme jak je správně používat a šetřit baterie mobilů.
S rostoucí kapacitou zpravidla roste i hmotnost powerbanky. Nejnižší kapacity kolem 2 600 mAh často nestačí ani na jedno plné nabití chytrého telefonu, jsou však nejmenší a nejlehčí a jako „poslední záchranu“ je použít lze. Powerbanky s kapacitami kolem 10 000 mAh stačí na dvě až tři dobití vybitého chytrého telefonu. Napěťový měnič, který v powerbance z 3,7 V vyrobí 5 V a pak druhý napěťový měnič v telefonu, který naopak ze vstupních 5 V opět vyrobí 3,7 V pro nabíjení akumulátoru telefonu má účinnost kolem 90%. Pro nabití 3 000mAh akumulátoru v telefonu tedy potřebujete zhruba 3 600 mAh energie v powerbance.
Pro zacházení a nabíjení powerbank platí stejná pravidla i pro baterie mobilů. Články lze do významného poklesu kapacity nabít zhruba 400krát. Pro prodloužení celkové životnosti powerbanky je vhodné ji nevybíjet do nuly, ale ideálně tak ze dvou třetin, co který ukazatel na powerbance dovolí odhadnout. A když už ji vybijete, nenechávejte ji vybitou dlouho. Je důležité, jakmile ji dáte nabíjet, nechte ji nabíjet až do konce. Pro akumulátor je škodlivé přerušované nabíjení. Pokud není řízení nabíjení v powerbance (nebo chytrém telefonu, tabletu apod) příliš špatné, po plném dobití akumulátoru jej dobíjet přestane. Nekvalitní kablíky jsou schopny ztratit přibližně 5 - 10% energie.

"PředplaDENka"
Operátor O2 (dříve Telefonica O2) jen za 20 Kč na den pro zdarma volání do všech sítí z předplacené karty tzv "předplaDENky" Příchozí hovor a prozvonění "DEN VOLANÍ" předplaDENky neaktivuje.
z webu mobilmania.cz cituji:
"Balíček se aktivuje prvním hovorem, nebo prvním připojením k internetu a až do půlnoci můžete surfovat (nízkou rychlostí) a volat neomezeně do všech českých sítí. Ušetřit tak můžete pouze v dny, kdy nebudete volat a datovat vůbec. Je jen na vás, jestli dokážete neobvyklého režimu využít a ušetřit na něm."
Tuto SIM kartu jsem si koupil 19.08.2016 a je již běžně v prodeji. Jsem s ní velmi spokojen a velmi chválím operátora O2 za tento skvělý nápad. Aktivoval jsem jej v mobilu, který již nepoužívám (HTC EVO 3D), ale který je po HW stránce stále perfektní (i když je 4,5 roku starý).
Aktivaci předplacené SIM karty v O2 tzv "předplaDENky" lze nejlépe provést ihned na prodejně v jakémkoliv mobilu. Podle potřeby se pak kdykoliv později přemístí do jiného mobilu. 200 Kč kredit koupený zároveň se SIM kartou platí půl roku od datumu prodeje SIM karty, proto jako dárek je vhodné koupit tuto SIM kartu až před předáním obdarovanému. Je důležité si na mobilu s touto SIM kartou zkontrolovat přístup k internetu, který též aktivuje za 20 Kč volání zdarma do všech sítí. Když ten den nikam nevoláte a nepoužijete internet, tak nic neplatíte a kredit se nezměni. Příchozí hovor a prozvonění "DEN VOLANÍ" předplaDENky neaktivuje. Je to skvělá volba podle původního záměru, tedy pro majitele mobílů, kteří volají jen několik dní v měsíci a zbytek dní jsou na příjmu.
Osobně považuji tuto předplacenou kartu za vynikající pro druhý mobil, který může být trvale vypnutý a zapínat se bude jen když ten konkrétní den jej budu používat, tzn nabídka je vhodná pro kohokoliv pro rezervní mobil, který může být i ten z nejlevnějších (např Aligator A320 Senior za 790 Kč nebo dokonce jen za 345 Kč mobil + 150 Kč kredit = 495 Kč Alcatel OneTouch 1016G nebo klasika za 552 Kč Nokia 130 Dual SIM) nebo vlastní starý již aktivně nepoužívaný mobil.

Google Play

Zajímavé aplikace pro Android z Google Play (v HTC EVO 3D).

Jak přehrát 3D video 1280x720 px nahrané na HTC EVO 3D
3D videem si HTC odskočilo do blízké budoucnosti tak, že jsem s napětím od března 2012 očekával "do roka a do dne" budoucí marketingovou bombu HTC, tedy 7" tablet s displejem jako má HTC EVO 3D a o půl roku pozdějí 10" tablet s tímto skvělým displejem, kdy si při přehrávání 3D videa "nekazíte oči dalšími brýlemi posazenými na druhých dioptrických" a obdivujete ten nádherný prostor. Ano, přehrávání vynikajících HDTV (1280x720 px) 3D videí natočených na HTC EVO 3D (HTC Shooter) má velkou blízkou budoucnost, i když tentokrát prognóza rozšíření této technologie na větší displeje mi zatím nevyšla.

On Line KALKULAČKA WolframAlpha (matematika, fyzika apod)

Mobilmania
Katalog mobilů
Ceny v Praze
Ceny v Rožnově pR
Srovnání cen
Mobilenet

Operátor O2 (dříve Telefonica O2) - z webu iDnes.cz cituji:
Operátor O2 od poloviny ledna zavede paušální tarify pro pevné linky. Neomezené volání do všech sítí, včetně mobilních, vyjde na 299 Kč měsíčně.

KORUNA MOBIL - z webu cituji:
KORUNA MOBIL působí v síti Vodafone pod společností DH Telecom. Operátor nabízí předplacenou kartu, kde budete volat za cenu 1 Kč za minutu. Tato cena platí do všech sítí v rámci České republiky, kdykoliv a kamkoliv. Není podmíněna dobíjením, pouze měsíčním poplatekem za vedení SIM karty 25 Kč.
Mobil.cz - z webu cituji:
Předplacená karta: volání 2,50 Kč/min, SMS 1,50 Kč, po nabití kreditu 200 Kč je internet ZDARMA na 30 dní 200 MB. SIM kartu lze koupit v trafikách, dobití kreditu je např na terminálech Sazky.
Moje pozn: Pokud využijete data pro internet a pro telefonování vám vyhovuje výše koupeného kreditu, který internetová data aktivuje, pak je to asi nejlepší volba.
Oskarta.cz - z webu cituji:
Předplacená karta: volání 2 Kč/min, SMS 1,50 Kč, internet na den 1 MB za 1 Kč (do května 2014 zdarma 500 kB denně). SIM kartu lze nejlépe koupit v trafikách a benzinkách, dobití kreditu je např na terminálech Sazky, za hovor s operátorem 39 Kč, kredit nutno navýšit o 200 Kč co 6 měsíců. Internetová samoobsluha
Moje pozn: Asi nejlepší volba pro běžně telefonování ke stručné výměně informací (tedy ne na dlouhé hovory) a občasné nahlédnutí na internet. Stále tu chybí skvělá služba u předplacených karet Tmobile za 30 Kč na "volání zdarma do všech sítí na den".
VooCall - z webu cituji:
39 Kč/měs pak do všech sítí 1,69 Kč/min volání účtováno po vteřinách, 1,25 Kč za SMS, internet 0,89 Kč/MB
Funguje v síti Tmobile. Výpovědní lhůta je 2 měsíce. Místo podpisu smlouvy stačí uhradit vratnou jistinu (zálohu). Jistina zároveň slouží jako volací limit. Pokud utratíte více než je výše nastavené jistiny, služby budou dočasně omezeny.
SIM kartu zašlou poštou na adresu. Každý měsíc je k dispozici faktura, kterou obvyklým způsobem zaplatíte.
Moje pozn: Pokud hodně telefonujete a občas použijete internet, pak je to asi nejlepší volba.
BleskMobil - z webu cituji:
2,50 Kč za min volání do všech sítí, účtováno "60+1", 1,50 Kč za SMS
Mobilní internet: 100 Kč za 100 MB na 30 dní nebo 20 Kč za 50 MB do konce dne
Platnost kreditu je jeden rok s tím, že se zbytek kreditu po 3 měsích bez dobití "zmrazí" až do dobití kreditu. Po roce bez dobití kreditu zbytek kreditu propadá. Minimální dobití je 250 Kč např na terminálu Sazky.
Moje pozn: Pokud nepoužíváte internet a celkem utratíte za volání a SMS cca 80 Kč měsíčně, pak je to asi nejlepší volba.

Vodafone - chybí volání zdarma do všech sítí na den za 30 Kč u předplacených karet, skvělé tarify RED
Vodafone samoobsluha

Tmobile    předplacená karta TWIST - "volání zdarma do všech sítí na den za 30 Kč" - SUPER, nejlepší tahoun nových zákazníků...

Operátor O2

Telefonní seznam
Předvolby do světa
Telefonní předvolby UTO dle krajů a okresů
Předvolby telefonů a mobilů včetně brány SMS
Ceny volání přes internet VOIP 802
TKR Jašek NET PhoNet VoIP
TKR Jašek VoIP ceny
Slidilove cz
Nemocnice, Poliklinika, Lékárny - Rožnov p.R..

Svět Androida

HTC v tichosti prodává HTC ONE S se slabším HW HTC Sensation za stejnou cenu jako má plnohodnotný HTC ONE S

Svět Androida - Recenze HTC EVO 3D: Okuste třetí rozměr

Android Market

HTCSense   CZ
HTCSense bude během dubna 2012 uzavřen a po "zlepšení uživatelské přívětivosti" jej později znovu otevřou

Tadeáš Pelech: iPad Mini patří mezi nejhůře opravitelné přístroje - z článku cituji:
Ani menší iPad na tom podle Wiense není dobře s výměnou baterie. Svépomocí to jde nesmírně těžko a pokud ji budete chtít vyměnit odborně, zaplatíte 99 dolarů, což je při ceně 329 dolarů výrazná částka. „S ohledem na tuto skutečnost bude předpokládaná životnost iPadu Mini zhruba dva až tři roky, jako u ostatních iPadů,“ dodal.

PayPal
PayPal založení účtu pro platby přes internet
PayPal návod k registraci a založení účtu
Česká PayPal poradna

iTunes Apple Store

IPad je vstuku velmi uzitecny i pro dedecka - vtipné video pro zasmání