Emaily, SMS

ValachNet
VN cz

Seznam email - pokud vás stále přihlašuje pouze na Mapy.cz, pak použijte následující volbu:
Příhlášení na webu Seznam.cz - zde je nutno se znovu přihlásit, jinak se nedostanete do emailů...

Email Profi na Seznam.cz

Gmail, Google účty
Centrum email
Volny cz
Tiscali cz - VAROVÁNÍ: nepoužívat, cenzuruje vaše emaily a nijak se nedovíte, že váš email nedošel...
DrMax cz
Huawei

Linkedin

Regulace EU se totiž vztahuje pouze na roaming, sazby za volání do zahraničí, tedy za mezinárodní hovory žádné regulaci nepodléhají. Např volání "z Rožnova p.R. do VB" 30 Kč/min (mezinárodní hovor), "z Žiliny do VB" podle tarifu v ČR, tedy i zdarma. 2.06.2017      další informace

Roaming končí. Kolik budu platit s předplacenkou nebo tarifem? 26.05.2017

Snadné přenesení čísla od Vodafone k jinému operátorovi pomocí kódu ČVOP - info dne 17.05.2017.
Převedení čísla z Vodafone k jinému operátorovi je velmi snadné:
Stačí poslat na číslo 7700 SMS ve tvaru: PRENOS ANO heslo
kde heslo je číslo: 4 až 6 cifer. Je to autorizační osobní číslo (heslo), na které se ptají operátoři jak v mobilu, tak i v autorizovaných prodejnách operátorů.
Po odeslání SMS ve tvaru "PRENOS ANO heslo" přijde do 5 vteřin z Vodafone SMS s ČVOP kódem. Přijatou SMS s kódem ČVOP pak stačí předat nebo nahlásit operátorovi, ke kterému chci se svým číslem přejít. Operátor předá nebo pošle poštou novou SIM (včetně dokoupeného kreditu nebo nové smlouvy), která v případě předplacenky (např oblíbené "PředplaDENky") funguje až do záměny operátora (tzn až 5 dní používám obě SIM tak, že u starého operátora starou SIM a u nového operátora novou SIM). Po až 5 dnech stará SIM zanikne a přenášené číslo je aktivní na nové SIM u nového operátora. Nezapomenout u předplacenek ponechat minimální kladný kredit (pro jistotu na úrovni 10 Kč), jinak by se převod čísla neuskutečnil.

Úschovna cz (posílání souborů o velikosti až 2 GB)

Vodafone Park, tzn zasílání SMS přes web od 30.04.2017 končí a SMS bránu ruší. Vodafone pohodlné zasílání SMS z počítače přes web k 30.04.2017 ruší.
To že ruší Vodafone Park, tak to se dá pochopit, i když to nepotěší, ale zrušit SMS bránu, tak to je velká chyba Vodafone. Pro zákazníky Vodafone, kteří o své pohodlné zasílání SMS zpráv z počítače přes web (např psaní SMS "všemi 10ti", snadné zálohování, kopírování apod) nechtějí přijít to znamená, že musí se svým číslem SIM v mobilu přejít k Tmobile, který má zasílání SMS zpráv z počítače přes web nejdokonaleji vyřešené a má je skvělé.

"PředplaDENka" - přímo již nelze tuto SIM koupit, odkaz zůstává na náhradní způsob získání "Předpladenky":
V prodejně O2 v Rožnově p.R. (mapa) mě 20.09.2018 informovali, že lze zakoupit běžnou předplacenou SIM kartu za 150 Kč, nechat si ji přímo v prodejně aktivovat a následně ještě v prodejně převést na "PředplaDENku". Tato možnost převodu na "PředplaDENku" zůstává po dobu, po kterou tento režim bude existovat v síti Operátora O2, tzn po dobu, po kterou si Operátor O2 ponechá tuto skvělou vynikající "reklamu" PředplaDENka aktivní ve své síti. V případě, že by Operátor O2 přece jenom udělal fatální chybu a skvělou "PředplaDENku" v síti zrušil, pak by velmi pravděpodobně následoval obrovský odchod zákazníků s útratou na úrovni 40 až 140 Kč měsíčně k jiným operátorům. Nyní je pro tuto oblast zákazníků a pro náhradní telefony Operátor O2 zásluhou "PředplaDENky" jednoznačně nejlepší...
Operátor O2 (dříve Telefonica O2) jen za 20 Kč na den pro zdarma volání do všech sítí z předplacené karty tzv "předplaDENky" Příchozí hovor a prozvonění "DEN VOLANÍ" předplaDENky neaktivuje.
z webu mobilmania.cz cituji:
"Balíček se aktivuje prvním hovorem, nebo prvním připojením k internetu a až do půlnoci můžete surfovat (nízkou rychlostí) a volat neomezeně do všech českých sítí. Ušetřit tak můžete pouze v dny, kdy nebudete volat a datovat vůbec. Je jen na vás, jestli dokážete neobvyklého režimu využít a ušetřit na něm."
Tuto SIM kartu jsem si koupil 19.08.2016 a je již běžně v prodeji. Jsem s ní velmi spokojen a velmi chválím operátora O2 za tento skvělý nápad. Aktivoval jsem jej v mobilu, který již nepoužívám (HTC EVO 3D), ale který je po HW stránce stále perfektní (i když je 4,5 roku starý).
Aktivaci předplacené SIM karty v O2 tzv "předplaDENky" lze nejlépe provést ihned na prodejně v jakémkoliv mobilu. Podle potřeby se pak kdykoliv později přemístí do jiného mobilu. 200 Kč kredit koupený zároveň se SIM kartou platí půl roku od datumu prodeje SIM karty, proto jako dárek je vhodné koupit tuto SIM kartu až před předáním obdarovanému. Je důležité si na mobilu s touto SIM kartou zkontrolovat přístup k internetu, který též aktivuje za 20 Kč volání zdarma do všech sítí. Když ten den nikam nevoláte a nepoužijete internet, tak nic neplatíte a kredit se nezměni. Příchozí hovor a prozvonění "DEN VOLANÍ" předplaDENky neaktivuje. Je to skvělá volba podle původního záměru, tedy pro majitele mobílů, kteří volají jen několik dní v měsíci a zbytek dní jsou na příjmu.
Osobně považuji tuto předplacenou kartu za vynikající pro druhý mobil, který může být trvale vypnutý a zapínat se bude jen když ten konkrétní den jej budu používat, tzn nabídka je vhodná pro kohokoliv pro rezervní mobil, který může být i ten z nejlevnějších (např Aligator A320 Senior za 790 Kč nebo dokonce jen za 345 Kč mobil + 150 Kč kredit = 495 Kč Alcatel OneTouch 1016G nebo klasika za 552 Kč Nokia 130 Dual SIM) nebo vlastní starý již aktivně nepoužívaný mobil.

Net PhoNet TKR Jašek

Moje O2

Tmobile zasílání SMS     Adresář
Tmobile má vynikající zasílání SMS i s doručenkou SMS na mobil odesílatele a kopií SMS na email, 765 znaků, zatím s rezervou nejlepší posílání SMS, skvělá technologie webu, nádherně svižné při práci.

Tmobile - předplacená karta TWIST - "volání do všech sítí na den za 30 Kč" - SUPER, nejlepší tahoun nových zákazníků...
TWIST karta je skvělá pro zákazníky platící do 300 Kč měsíčně, kde je téměř bezkonkurenčně nejlepší.
90 Kč měsíčně např znamená 3x volat neomezeně do všech sítí (tj. 3 dny v měsíci), což je skvělé (např 2 přátelé a už mají každý za 90 Kč měsíčně neomezené volání 6 dní v měsíci).
300 Kč měsíčně je asi to nejlepší, co může běžný zákazník za 300 Kč mít: 2,50 Kč za min volání do všech sítí celý měsíc a k tomu např 10x neomezené volání do všech sítí (tj. 10 dní v měsíci). Skvělé v konkurenci 80 dalších operátorů.

Tmobile - předplacená datová karta TWIST - "Předplacený internet s tarifem Twist Online"
SUPER, neboť se s ní přenesená data platí z kreditu datové TWIST karty 0,40 Kč za jeden přenesený MB dat po celý rok, tzn nemusíte hlídat jak čerpáte během dne, týdne nebo měsíce jak je u běžných SIM pro hlasovou komunikaci, ale během jedno roku. Drobné omezení je, že lze uskutečnit hlasové hovory pouze přes VoIP, které nejsou součástí koupě SIM karty, ale hlasovou službu VoIP je nutno aktivovat jinde a pak nainstalovat na mobil aplikaci CSipSimple. Je to však zároveň i výhodou, neboť volání přes VoIP je často levnější než běžné hlasové volání a navíc i běžná WhatsApp komunikace, kterou stačí na mobilu jen doinstalovat, tak funguje skvěle. Tmobile takto skvěle vydělá "v drobném finančním toku", což např u Vodafone není možné. Aktivovat u Vodafone nepravidelně denně, týdně nebo měsíčně plné předplatné dat a pak je většinou nevyužít, tak tomu se docela snadno odolá na rozdíl u Tmobile, kde jsou data k dispozici po celý rok presně v rozsahu, který právě teď potřebujeme a plně využijeme.

Vodafone - chybí volání zdarma do všech sítí na den za 20 Kč (O2) nebo alespoň za 30 Kč (Tmobile) u předplacených karet, i když má jinak skvělé tarify RED
Předplacená karta Vodafone je vhodná pouze u skupiny lidí, kteří jsou všichni u Vodafone, což je v konkurenci 80 dalších operátorů nereálné. Pro zákazníky platící alespoň 700 Kč měsíčně má skvělé RED tarify, ale pro zákazníky do 300 Kč měsíčně nemá co nabídnout ve srovnání s Tmobile, což mě, vlastníka dokonce 2 předplacených Vodafone karet docela mrzí. Naštěstí mám i jednu TWIST kartu, která odvede práci i za Vodafone (pro volání na mobil do všech sítí z pevné linky platím jen 1 Kč za min, tedy zase žádný prostor pro Vodafone). K 17.05.2017 již nemám žádnou SIM od Vodafone, neboť ani během posledních 3 let nedošlo u Vodafone k žádnému zlepšení pro občasné volání do všech sítí, ale jen v síti Vodafone.

Vodafone  -  chybí předplacená datová karta s termínem platnosti kreditu celý jeden rok tak jako má Tmobile.
Jen smutně konstatuji, že se jedná o další velké selhání Vodafone, tentokrát pro zákazníky s nepravidelným přístupem během roku na internet přes mobilní data.

Vodafone  -  za internet 4 GB/měsíčně ve "Flash nebo mini WiFi modem" pro 4G/LTE.
Za 259 Kč měsíčně plus USB Flash modem za 177 Kč jednorázově nebo WiFi modem pro 10 připojení za 377 Kč jednorázově zajistí 4 GB dat měsíčně...


Proč jsme volali draze? Třeba proto, že úřady volají skoro zadarmo (a proto nemají žádný zájem cokoliv na tom změnit).
Vodafone samoobsluha
Vodafone park (760 znaků, oproti Tmobile nejvíc chybí doručenka SMS a posílání kopie SMS na email)  
Kontrola čísla mobilu, zda je číslo Vodafone

Telefonica O2 SMS brána 1188
zasílání SMS přes Telefonica O2 SMS bránu 1188 je omezené na pouhých 60 znaků a dokonce i po zaregistrování stále jen 160 znaků... Tedy s rezervou nejhorší posílání SMS.

Operátor O2 (dříve Telefonica O2) - z webu iDnes.cz cituji:
Operátor O2 od poloviny ledna zavede paušální tarify pro pevné linky. Neomezené volání do všech sítí, včetně mobilních, vyjde na 299 Kč měsíčně.

KORUNA MOBIL - z webu cituji:
KORUNA MOBIL působí v síti Vodafone pod společností DH Telecom. Operátor nabízí předplacenou kartu, kde budete volat za cenu 1 Kč za minutu. Tato cena platí do všech sítí v rámci České republiky, kdykoliv a kamkoliv. Není podmíněna dobíjením, pouze měsíčním poplatekem za vedení SIM karty 25 Kč.
Mobil.cz - z webu cituji:
Předplacená karta: volání 2,50 Kč/min, SMS 1,50 Kč, po nabití kreditu 200 Kč je internet ZDARMA na 30 dní 200 MB. SIM kartu lze koupit v trafikách, dobití kreditu je např na terminálech Sazky.
Moje pozn: Pokud využijete data pro internet a pro telefonování vám vyhovuje výše koupeného kreditu, který internetová data aktivuje, pak je to asi nejlepší volba.
Oskarta.cz - z webu cituji:
Předplacená karta: volání 2 Kč/min, SMS 1,50 Kč, internet na den 1 MB za 1 Kč (do května 2014 zdarma 500 kB denně). SIM kartu lze nejlépe koupit v trafikách a benzinkách, dobití kreditu je např na terminálech Sazky, za hovor s operátorem 39 Kč, kredit nutno navýšit o 200 Kč co 6 měsíců. Internetová samoobsluha
Moje pozn: Asi nejlepší volba pro běžně telefonování ke stručné výměně informací (tedy ne na dlouhé hovory) a občasné nahlédnutí na internet. Stále tu chybí skvělá služba u předplacených karet Tmobile za 30 Kč na "volání zdarma do všech sítí na den".
VooCall - z webu cituji:
39 Kč/měs pak do všech sítí 1,69 Kč/min volání účtováno po vteřinách, 1,25 Kč za SMS, internet 0,89 Kč/MB
Funguje v síti Tmobile. Výpovědní lhůta je 2 měsíce. Místo podpisu smlouvy stačí uhradit vratnou jistinu (zálohu). Jistina zároveň slouží jako volací limit. Pokud utratíte více než je výše nastavené jistiny, služby budou dočasně omezeny.
SIM kartu zašlou poštou na adresu. Každý měsíc je k dispozici faktura, kterou obvyklým způsobem zaplatíte.
Moje pozn: Pokud hodně telefonujete a občas použijete internet, pak je to asi nejlepší volba.
BleskMobil - z webu cituji:
2,50 Kč za min volání do všech sítí, účtováno "60+1", 1,50 Kč za SMS
Mobilní internet: 100 Kč za 100 MB na 30 dní nebo 20 Kč za 50 MB do konce dne
Platnost kreditu je jeden rok s tím, že se zbytek kreditu po 3 měsích bez dobití "zmrazí" až do dobití kreditu. Po roce bez dobití kreditu zbytek kreditu propadá. Minimální dobití je 250 Kč např na terminálu Sazky.
Moje pozn: Pokud nepoužíváte internet a celkem utratíte za volání a SMS cca 80 Kč měsíčně, pak je to asi nejlepší volba.