Vybrane odkazy k podnikání


Průměrná hrubá měsíční mzda ve 3. čtvrtletí stoupla meziročně o 2458 korun na 31 516 korun. Reálně, tedy po zahrnutí inflace, se zvýšila o šest procent, uvedl ČSÚ. (4.12.2018)


Průměrná hrubá měsíční mzda se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila o 6,8 procenta na 29050 korun. Údaje v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Medián mezd činil 25181 korun – přesně polovina zaměstnanců vydělává více než medián, přesně polovina vydělává méně než 25181 Kč. (4.12.2017)

Srovnání: kdy má podnikatel zůstat OSVČ a kdy se mu vyplatí společnost (14.10.2017)

Živnostníci po 40 letech placení minimálního pojistného získají důchod asi 6 500 korun. K získání průměrné penze kolem 11 tisíc korun je potřeba odvádět každý měsíc přes 6 000 korun (6.07.2017)
Tzn živnostníci, kteří nemají velké rezervy, by museli zvýšení odvodů na sociální pojištění přes 6000 Kč měsíčně promítnout do cen zákazníkům. To by mohlo snížit jejich konkurenční schopnost se všemi důsledky, co to přináší (propouštění zaměstnanců až ukončení činnosti firmy).

Nejčastější argumenty, kterými obchodníci zametají reklamace pod stůl
" Závada se neprojevila, není co reklamovat: při předání k reklamaci přímo na prodejně před některým pracovníkem přezkoušet a nechat si o tom do reklamačního protokolu zapsat záznam. Jednou z možností je mimosoudní řešení spotřebitelských sporů, které funguje pod hlavičkou České obchodní inspekce přesně jeden rok. Jindy je nutno aby byl spotřebitel schopen oprávněnost reklamace doložit znaleckým posudkem. „Na vyřízení reklamace má prodejce 30 dní, nedodrží-li prodejce tuto zákonnou lhůtu, vzniká kupujícímu právo na odstoupení od kupní smlouvy. V takovém případě může kupující žádat vrácení kupní ceny zakoupené věci, nezáleží již na tom, jaký je výsledek reklamace“ „K povinnosti vyřídit reklamaci ve 30denní lhůtě zahrnuje také informační povinnost obchodníka. Ten musí spotřebitele o vyřízení reklamace prokazatelně informovat například zasláním textové zprávy či e-mailu. Pokud tak neučiní, považuje se reklamační lhůta za marně uplynulou. "

13 praktických rad pro obchodníky na obranu před vychytralými zákazníky
Rok 2016: Rok plný legislativních pohrom pro podnikatele
Poplatek za zamítnutou reklamaci neplaťte, je nezákonný
Kdy do důchodu
Přehledně: Kdy vzniká nárok na vdovský či vdovecký důchod
Nejčastější mýty o starobních důchodech
Šindel valašský
Technologie-kvalita
Gemtree Peter - unikátní světoznámý SW pro výuku programování, je i řídící SW řezačky Si krystalů o průměru 45 cm apod
ALEGROS TRADE - dodavatel tiskáren, tonerů, inkoustových náplní.
Střední škola cestovního ruchu v Rožnově p.R.  
Penzion Beskyd
Zuby Dentex-super
Květinářství u Koryčanských kompletní sortiment dárků
Kredit Valašské Meziříčí (unikátní vynikající školení podnikatelů, vedení účetnictví apod)
SVTC Silocon Valley Technology Center
Minebea Group
myonic Rožnov pR
On Semiconductor
On Semiconductor Rožnov pR
Schott Group
Schott Val.Mez.
Retigo Rožnov pR
Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm
Gymnázium v Rožnově pod Radhoštěm
ZŠ Koryčanské Paseky v Rožnově pod Radhoštěm